Będą dodatkowe zawody w Opolu!

0
667

Zgodnie z regulaminem Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, drużyny, które nie awansowały do ćwierćfinałowej fazy rozgrywek mają obowiązek uczestniczyć w zawodach szkoleniowych. Dzisiaj Polski Związek Motorowy opublikował regulamin i terminarz tych zawodów.

REGULAMIN ZAWODÓW SZKOLENIOWYCH DLA DRUŻYN, KTÓRE NIE UZYSKAŁY PRAWA AWANSU DO CZĘŚCI ĆWIERĆFINAŁOWEJ W ROZGRYWKACH DMPJ

 1. W zawodach startują zawodnicy klubów, które w rozgrywkach nie uzyskały prawa awansu do części ćwierćfinałowej.
 2. W zawodach biorą udział zawodnicy wyznaczeni przez kluby posiadający licencje wydane na podstawie: „Regulaminu przyznawania, odmowy przyznania i pozbawiania licencji uprawniającej do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie żużlowym dla klubów Ekstraligi, I i II ligi żużlowej” lub „Regulaminu przyznawania i pozbawiania licencji uprawniającej kluby do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie samochodowym, sporcie motocyklowym, sporcie kartingowym i sporcie żużlowym”.
 3. Zawody rozgrywane są wg tabeli 20-biegowej, zgodnie z art. 61.
 4. W zawodach mogą startować tylko krajowi zawodnicy młodzieżowi.
 5. W każdym turnieju uczestniczy po 16 zawodników i po 2 rezerwowych.
 6. Nie później niż 90 minut przed zawodami, kierownicy drużyn muszą złożyć sędziemu zawodów zgłoszenia drużyn do zawodów (załącznik nr 5, DRUKI OBOWIĄZUJĄCE W SPORCIE ŻUŻLOWYM) i niezbędne dokumenty uprawniające zawodników do startu w zawodach.
 7. Zawodnicy rezerwowi mogą być zgłoszeni do startu w zastępstwie innego zawodnika (numeru startowego) od pierwszego biegu włącznie. Mogą także w biegu powtórzonym zastąpić zawodnika stosownie do przepisów art. 83 ust. 2 i 3.
 8. Końcową klasyfikację danego turnieju ustala się, szeregując zawodników wg liczby zdobytych przez nie punktów, o kolejności zajętych miejsc przy równości punktów decyduje:
  1) większa liczba pierwszych miejsc, a następnie drugich, trzecich i czwartych zajętych przez zawodników pary w poszczególnych biegach,
  2) jeżeli równość utrzyma się, rozstrzyga wynik bezpośredniego spotkania w biegu,
  3) w przypadku braku możliwości ustalenia kolejności sędzia zawodów przeprowadzi losowanie

TERMINARZ I NUMERY STARTOWE

Komentarze

komentarzy