Chlupac: Jeździć jak najwięcej

0
208

Petr Chlupac to kolejny zawodnik, który dołączył do zespołu Opola. W minionych sezonach przywdziewał plastron Apatora Toruń, jednak nie miał zbyt wielu okazji do pokazania się w lidze.


– W Toruniu jest bardzo mocny ekstraligowy skład. Rozmawiałem z kierownictwem klubu i doszliśmy do wniosku, że lepiej dla mnie będzie pójść do II ligi, niż tylko startować w rozgrywkach U-24, ponieważ tu są lepsi zawodnicy i więcej się nauczę – podkreśla zawodnik.


Młody jeździec ma już za sobą pierwsze zawody, w których reprezentował barwy Kolejarza – dwie rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W obu imprezach Petr wywalczył po osiem punktów.


– W Częstochowie było bardzo dobrze. Dla mnie pozytywnym zaskoczeniem było to, że podczas zawodów można mieć więcej niż jedną oponę i jest to dla mnie osobiście bardzo dobre rozwiązanie. Poprzednio kiedy uczestniczyłem w DMPJ w 2019 roku można było mieć tylko jedną.


Młody Czech w nadchodzącym sezonie ma jasno sprecyzowane cele.


Jeździć jak najwięcej, czym więcej jazdy tym lepiej będę czuł się na motorze i to będzie procentować. Chciałbym zakwalifikować się do finału Mistrzostw Świata Juniorów i zdobywać jak najwięcej punktów dla Kolejarza. Uważam, że jest to fajny klub i dobrze się tutaj czuję, są tu dobrzy ludzie i rodzinna atmosfera. Ponadto jest tu specyficzny tor, który mi pasuje, ponieważ ma wiele ścieżek do jazdy – dodaje.   

Autor Łukasz Jażdżewski

Komentarze

komentarzy