Klub z Lublina nadal czeka na decyzje w sprawie licencji na starty w 2 lidze 2008:

Przed tygodniem zespół do spraw licencji przedłużył do 15 marca czas na skompletowanie przez lubelskie Towarzystwo Żużlowe dokumentów niezbędnych do otrzymania licencji. Komunikat zespołu do spraw licencji precyzyjnie określa z czym działacze TŻ Lublin mają się uporać do najbliższej soboty, więc czasu pozostało niewiele.

„Zrobiliśmy już wystarczająco dużo, ja jako przewodniczący zakończyłbym już sprawę TŻ Lublin. Decyzję podejmuje jednak cała komisja licencyjna, ja jestem tylko jednym z jej członków, nie wiem jakie zdanie mają inni. Mogę tylko powiedzieć, że jeśli działacze TŻ Lublin nie skompletują dokumentów do 15 marca, będę głosował za tym, żeby klub nie dostał już następnego terminu.” – stwierdził przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

Fakty są takie, że do 15 marca lubelski klub ma uregulować zaległości m.in. w stosunku do trzech zawodników: Sebastiana Trumińskiego, Tomasza Piszcza i (co zaskoczyło niektórych) Piotra Śwista. Jest to właściwie niewielka suma, bo około ośmiu tysięcy złotych, ale nie mam zamiaru jej darować. – twierdzi wychowanek Stali Gorzów. Największe zadłużenie TŻ ma jednak w stosunku do Piszcza, z którym już przed rokiem podpisywało umowę ugodową.

Źródło: www.kurierlubelski.pl

W Gnieźnie miał dziś odbyć się sparing z GTŻ-em Grudziądz. Spotkanie to zostało jednak odwołane a zawodnicy Startu rozegrali miniturniej między sobą – o czym informuje strona Gnieźnieńskiego klubu (http://www.start.gniezno.pl). W zawodach najlepszy okazał się Piotr Paluch, który w biegu zwycięzców pokonał Niemca Kevina Woelberta, Łukasza Lomana i Tomasza Cieślewicza.

Równe natomiast poinformowało niedawno o składzie na polska ligę. Drużynę z Ukrainy stanowić będą:

Seniorzy:
Wiktor Gajdym (Ukraina)
Aleksandr Borodaj (Ukraina)
Wladimir Kolodij (Ukraina)
Aleksiej Guzajew (Rosja)
Kiril Filinow (Rosja)
Maksim Kalimullin (Rosja)

Juniorzy:
Aleksiej Izotow (Rosja)
Andriej Komonczuk (Ukraina)
Michail Oneszko (Ukraina)
Wladimir Kolodij jr (Ukraina)
Wladimir Omelian (Ukraina)

Komentarze

komentarzy