Cztery dni z czeskim żużlem

0
92

Cztery dni z rzędu, na dwóch stadionach w Czechach odbyły się cztery imprezy z udziałem naszych zawodników. Na początek wystartował pardubicki weekend, który rozpoczął się w piątkowy wieczór od finału Indywidualnych Mistrzostw Europy. W nim rezerwowym był Petr Chlupac, któremu dane było odjechać jeden wyścig, po dotknięciu taśmy przez Adam Ellisa w pierwszym biegu.

W sobotę, w zawodach o Zlatą Stuhę ponownie wystartował Petr Chlupac, do którego dołączył Bartłomiej Kowalski. Obaj zawodnicy odjechali dobre zawody, które dały im przepustkę do biegu finałowego. W nim zwycięstwo wywalczył Norick Bloedorn. Bartłomiej Kowalski zajął drugie miejsca, a Petr Chlupac zdefektował.

W niedzielę wystąpili oni ponownie, tym razem w 74. edycji prestiżowego turnieju Zlatą Prilbę w Pardubicach. Rywalizacja w tych zawodach nie była już taka łatwa i nasi zawodnicy zakończyli zmagania na fazie grupowej.

W poniedziałek rywalizacja z udziałem dwójki naszych zawodników przeniosła się do Pragi, gdzie odbyła się 53. edycja Memoriału Lubosa Tomicka. Wyższą pozycję w klasyfikacji wywalczył Bartłomiej Kowalski, który zajął dziewiąte miejsce, zaś Petr Chlupac został sklasyfikowany na dwunastym miejscu.

Wyniki finału SEC w Pardubicach:

1. Mikkel Michelsen (Dania) – 14 (3,3,3,1,1,3) – 1. miejsce w finale
2. Leon Madsen (Dania) – 13+3 (1,2,3,2,3,2) – 2. miejsce w finale
3. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 10+2 (1,3,2,1,2,1) – 3. miejsce w finale
4. Dominik Kubera (Polska) – 12 (1,3,2,3,3,0) – 4. miejsce w finale
5. Janusz Kołodziej (Polska) – 11+0 (3,1,3,2,2)
6. Rasmus Jensen (Dania) – 10+1 (2,3,1,3,1)
7. Oliver Berntzon (Szwecja) – (3,0,0,2,3)
8. Jan Kvech (Czechy) – (2,2,0,3,0)
9. Patryk Dudek (Polska) – (3,1,1,2,0)
10. Piotr Pawlicki (Polska) – (2,1,2,0,2)
11. Dimitri Berge (Francja) – (0,0,3,0,2)
12. David Bellego (Francja) – (0,0,2,0,3)
13. Adam Ellis (Wielka Brytania) – (t,0,1,3,1)
14. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – (2,1,1,1,0)
15. Vaclav Milik (Czechy) – (1,2,0,1,d)
16. Bartosz Smektała (Polska) – (0,2,0,0,1)
17. Petr Chlupac (Czechy) – (0)
18. Hynek Stichauer (Czechy) – ns

Bieg po biegu:
1. (67,71) Dudek, Lebiediew, Bewley, Chlupac (Ellis – t)
2. (68,61) Berntzon, Jensen, Madsen, Bellego
3. (68,60) Michelsen, Pawlicki, Kubera, Smektała
4. (69,02) Kołodziej, Kvech, Milik, Berge
5. (69,51) Kubera, Kvech, Dudek, Berntzon
6. (69,78) Michelsen, Milik, Lebiediew, Bellego
7. (68,88) Jensen, Smektała, Kołodziej, Ellis
8. (69,95) Bewley, Madsen, Pawlicki, Berge
9. (69,00) Berge, Bellego, Dudek, Smektała
10. (69,25) Kołodziej, Pawlicki, Lebiediew, Berntzon
11. (69,36) Madsen, Kubera, Ellis, Milik
12. (69,57) Michelsen, Bewley, Jensen, Kvech
13. (68,79) Jensen, Dudek, Milik, Pawlicki
14. (69,59) Kvech, Madsen, Lebiediew, Smektała
15. (69,75) Ellis, Berntzon, Michelsen, Berge
16. (69,27) Kubera, Kołodziej, Bewley, Bellego
17. (68,87) Madsen, Kołodziej, Michelsen, Dudek
18. (69,51) Kubera, Berge, Jensen, Lebiediew
19. (69,37) Bellego, Pawlicki, Ellis, Kvech
20. (69,42) Berntzon, Bewley, Smektała, Milik (d/4)

Baraż:
Madsen, Bewley, Jensen, Kołodziej

Finał:
Michelsen, Madsen, Bewley, Kubera

Wyniki Zlatej Stuhy w Pardubicach:

1. Norick Bloedorn (Niemcy) – 18+5 (4,5,5,4) – 1. miejsce w finale
2. Bartłomiej Kowalski (Polska) – 18+4 (5,4,5,4) – 2. miejsce w finale
3. Daniel Klima (Czechy) – 16+3 (3,4,4,5) – 3. miejsce w finale
4. Nikodem Bartoch (Polska) – 15+5+2 (5,3,3,4) – 4. miejsce w finale
5. Ben Ernst (Niemcy) – 15+1 (3,5,2,5) – 5. miejsce w finale
6. Petr Chlupac (Czechy) – 14+4+d (5,4,4,1) – defekt w finale
7. Steven Goret (Francja) – 13+3 (2,5,3,3) – 3. miejsce w biegu ostatniej szansy
8. Mika Meijer (Holandia) – 11+2 (2,3,4,2) – 4. miejsce w biegu ostatniej szansy
9. Anże Grmek (Słowenia) – 9+1 (1,2,5,1) – 5. miejsce w biegu ostatniej szansy
10. Jaroslav Vanicek (Czechy) – 9+0 (4,1,1,3) – 6. miejsce w biegu ostatniej szansy
11. Celina Liebmann (Niemcy) – 8 (4,0,3,1)
12. Matous Kamenik (Czechy) – 8 (d,3,2,3)
13. Sam Hagon (Wielka Brytania) – 7 (1,1,0,5)
14. Mario Niedermeier (Niemcy) – 7 (3,2,2,u)
15. Jan Jenicek (Czechy) – 5 (0,2,1,2)
16. Kacper Szopa (Polska) – 5 (2,1,0,2)
17. Erik Bachhuber (Niemcy) – 0 (w,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Chlupac, Bloedorn, Niedermeier, Goret, Grmek, Jenicek
2. Kowalski, Vanicek, Ernst, Szopa, Hagon
3. Bartoch, Liebmann, Klima, Meijer, Bachhuber (w/u), Kamenik (d/st)
4. Goret, Kowalski, Bartoch, Niedermeier, Hagon
5. Ernst, Chlupac, Kamenik, Grmek, Vanicek, Liebmann
6. Bloedorn, Klima, Meijer, Jenicek, Szopa
7. Kowalski, Meijer, Bartoch, Niedermeier, Vanicek, Szopa
8. Bloedorn, Chlupac, Liebmann, Kamenik
9. Grmek, Klima, Goret, Ernst, Jenicek, Hagon
10. Ernst, Kowalski, Goret, Meijer, Liebmann
11. Hagon, Bartoch, Kamenik, Jenicek, Chlupac, Niedermeier (u)
12. Klima, Bloedorn, Vanicek, Szopa, Grmek

Bieg ostatniej szansy:
13. Bartoch, Chlupac, Goret, Meijer, Grmek, Vanicek

Finał:
14. Bloedorn, Kowalski, Klima, Bartoch, Ernst, Chlupac (d6)

Wyniki Zlatej Prilby w Pardubiach:

Eliminacje:

Grupa 1:
1.
 Kevin Woelbert (Niemcy) – 10 (5,5,-)
2. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – (0,4,5)
3. Eduard Krcmar (Czechy) – (2,1,4)

4. Mads Hansen (Dania) – (3,3,3)
5. Bartłomiej Kowalski (Polska) – 4 (4,d,ns)
6. Nick Skorja (Słowenia) – (1,2,2)
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – 1 (1)

Grupa 2:
1.
 David Bellego (Francja) – 9 (5,4,-)
2. Luke Becker (USA) – (4,2,4)
3. Niels Kristian Iversen (Dania) – (2,5,2)

4. Daniel Gappmaier (Austria) – (0,1,5)
5. Michele Paco Castagna (Włochy) – 6 (3,3,3)
6. Marko Lewiszyn (Ukraina) – 2 (1,0,1)

Grupa 3:
1. Jaimon Lidsey (Australia) –  10 (5,2,5)
2. Matic Ivacic (Słowenia) – (3,5,2)
3. Adam Ellis (Wieka Brytania) – (4,4,3)

4. Daniel Klima (Czechy) – (2,3,4)
5. Jakub Valkovic (Słowacja) – 2 (0,1,1)
Jordan Dubernard (Francja) – (1,0,0)

Grupa 4:
1.
 Timo Lahti (Finlandia) – 10 (5,5,3)
2. Dimitri Berge (Francja) – (4,4,5)
3. Nicolas Covatti (Włochy) – (d,3,4)

4. Petr Chlupac (Czechy) – 5 (3,2,1)
5. Celina Liebmann (Niemcy) – (2,1,2)
6. Norbert Magosi (Węgry) – (1,0,0)

Bieg po biegu:
1. Woelbert, Kowalski, Hansen, Krcmar, Skorja, Lindbaeck
2. Bellego, Becker, Castagna, Iversen, Lewiszyn, Gappmaier
3. Lidsey, Ellis, Ivacic, Klima, Dubernard, Valkovic
4. Lahti, Berge, Chlupac, Liebmann, Magosi, Covatti (d/6)
5. Woelbert, Lindbaeck, Hansen, Skorja, Krcmar, Kowalski (d/6)
6. Iversen, Bellego, Castagna, Becker, Gappmaier, Lewiszyn
7. Ivacic, Ellis, Klima, Lidsey, Valkovic, Dubernard
8. Lahti, Berge, Covatti, Chlupac, Liebmann, Magosi
9. Lindbaeck, Krcmar, Hansen, Skorja, Petrak, Kowalski (ns)
10. Gappmaier, Becker, Castagna, Iversen, Lewiszyn, Bellego (ns)
11. Lidsey, Klima, Ellis, Ivacic, Valkovic, Dubernard
12. Berge, Covatti, Lahti, Liebmann, Chlupac, Magosi

***

Ćwierćfinały:

Grupa 1:

1. Adam Ellis (Wieka Brytania) – 9 (2,4,5)
2. Jason Doyle (Australia) – (4,3,4)
3.
 Kevin Woelbert (Niemcy) – 6 (5,0,1)

4. Bartosz Smektała (Polska) – (d,5,0)
5. Luke Becker (USA) – (3,2,2)
6. Oliver Berntzon (Szwecja) – (1,1,3,)

Grupa 2:
1. Timo Lahti (Finlandia) – 9 (1,5,4)
2. Niels Kristian Iversen (Dania) – (3,1,5)
3.
 Vaclav Milik (Czechy) – (5,0,3)

4. Norick Bloedern (Niemcy) – (4,4,1)
5. Krzysztof Buczkowski (Polska) – (2,3,0)
6. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – (d,2,2)

Grupa 3:
1.Dimitri Berge (Francja) – (5,1,4)
2. Matej Zagar (Słowenia) – (4,5,d)
3. Jaimon Lidsey (Australia) – (3,4,3)

4. Rohan Tungate (Australia) – (1,0,5)
5. Jan Kvech (Czechy) – (2,3,2)
6. Eduard Krcmar (Czechy) – (0,2,1)

Grupa 4:
1.
 Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 10 (5,4,5)
2. Rasmus Jensen (Dania) – (4,5,2)
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – (2,3,4)

4. David Bellego (Francja) – (1,2,3)
5. Matic Ivacic (Słowenia) – (3,1,1)
6. Nicolas Covatti (Włochy) – 0 (-,-,-)
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – (0,d,0)

Bieg po biegu:
13. Woelbert, Doyle, Becker, Ellis, Berntzon, Smektała (d/6)
14. Milik, Bloedern, Iversen, Buczkowski, Lahti, Lindbaeck (d)
15. Berge, Zagar, Lidsey, Kvech, Tungate, Krcmar
16. Bewley, Jensen, Ivacic, Lebiediew, Bellego, Petrak
17. Smektała, Ellis, Doyle, Becker, Berntzon, Woelbert
18. Lahti, Bloedern, Buczkowski, Lindbaeck, Iversen, Milik
19. Zagar, Lidsey, Kvech, Krcmar, Berge, Tungate
20. Jensen, Bewley, Lebiediew, Bellego, Ivacic, Petrak (d/6)
21. Ellis, Doyle, Berntzon, Becker, Woelbert, Smektała
22. Iversen, Lahti, Milik, Lindbaeck, Bloedern, Buczkowski
23. Tungate, Berge, Lidsey, Kvech, Krcmar, Zagar (d/5)
24. Bewley, Lebiediew, Bellego, Jensen, Ivacic, Petrak

***

Półfinały:

Grupa 1:
1.
 Kevin Woelbert (Niemcy) – 10 (5,5,-)
2. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 9 (2,4,5)
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – (3,3,4)

4. Adam Ellis (Wieka Brytania) – (4,1,1)
5. Matej Zagar (Słowenia) – (d,2,3)
6. Niels Kristian Iversen (Dania) – (1,d,2)

Grupa 2:
1.
 Rasmus Jensen (Dania) – 9 (3,5,4)
2. Timo Lahti (Finlandia) – (5,0,3)
3. Vaclav Milik (Czechy) – 7 (0,2,5)

4. Dimitri Berge (Francja) – (4,3,0)
5. Jason Doyle (Australia) – (2,4,1)
6. Jaimon Lidsey (Australia) – (1,1,2)

Bieg po biegu:
25. Woelbert, Ellis, Lebiediew, Bewley, Iversen, Zagar (d/6)
26. Lahti, Berge, Jensen, Doyle, Lidsey, Milik
27. Woelbert, Bewley, Lebiediew, Zagar, Ellis, Iversen (d)
28. Jensen, Doyle, Berge, Milik, Lidsey, Lahti
29. Bewley, Lebiediew, Zagar, Iversen, Ellis, Woelbert (ns)
30. Milik, Jensen, Lahti, Lidsey, Doyle, Berge

***

Mały finał: Doyle, Zagar, Lidsey, Berge, Ellis, Iversen (d/6)
Finał: Bewley, Milik, Jensen, Lebiediew, Woelbert, Lahti (d)

Wyniki Memoriału Tomicka w Pradze:

1. Marko Lewiszyn – 12 (3,1,2,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Eduard Krcmar – 12 (2,3,3,3,1) – 2. miejsce w finale
3. Jan Kvech – 14 (3,3,3,2,3) – 3. miejsce w finale
4. Vaclav Milik – 12 (3,3,2,2,2) – 4. miejsce w finale
5. Krzysztof Buczkowski – 13 (2,2,3,3,3) – 5. miejsce w finale

6. Mads Hansen (Dania) – 10 (1,3,1,3,2)
7. Norick Bloedorn (Niemcy) – (3,1,1,2,2)
8. Paco Castagna (Włochy) – (0,0,3,1,3)
9. Bartłomiej Kowalski (Polska) – 7 (2,2,2,0,1)
10. Daniel Klima (Czechy) – (2,2,1,2,0)
11. Nick Skorja (Słowenia) – (1,2,2,1,0)
12. Petr Chlupac (Czechy) – 4 (0,1,0,1,2)
13. Glenn Moi (Norwegia) – (1,1,1,0,1)
14. Steven Goret (Francja) – (0,0,0,1,1)
15. Ben Ernst (Niemcy) – (1,0,0,0,0)
16. Jordan Dubernard (Francja) – (0,0,0,0,0)
17. Jaroslav Vanicek (Czechy) – NS
18. Matous Kamenik (Czechy) – NS

Bieg po biegu:
1. Lewiszyn, Krcmar, Ernst, Dubernard
2. Kvech, Buczkowski, Moi, Goret
3. Bloedorn, Kowalski, Skorja, Chlupac
4. Milik, Klima, Hansen, Castagna
5. Kvech, Klima, Chlupac, Dubernard
6. Hansen, Kowalski, Moi, Ernst
7. Milik, Skorja, Lewiszyn, Goret
8. Krcmar, Buczkowski, Bloedorn, Castagna
9. Castagna, Skorja, Moi, Dubernard
10. Kvech, Milik, Bloedorn, Ernst
11. Buczkowski, Lewiszyn, Hansen, Chlupac
12. Krcmar, Kowalski, Klima, Goret
13. Hansen, Bloedorn, Goret, Dubernard
14. Buczkowski, Klima, Skorja, Ernst
15. Lewiszyn, Kvech, Castagna, Kowalski
16. Krcmar, Milik, Chlupac, Moi
17. Buczkowski, Milik, Kowalski, Dubernard
18. Castagna, Chlupac, Goret, Ernst
19. Lewiszyn, Bloedorn, Moi, Klima
20. Kvech, Hansen, Krcmar, Skorja
Finał. Lewiszyn, Krcmar, Kvech, Milik, Buczkowski

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

Komentarze

komentarzy