Dziemba: Finał przegraliśmy w Landshut

0
823

Sezon dobiegł już końca. OK Bedmet Kolejarz Opole ostatecznie zajął drugie miejsce w 2. Lidze Żużlowej, co niestety nie daje awansu i kolejny rok spędzimy na tym poziomie rozgrywek. Do eWinner 1. Ligi Żużlowej przepustkę wywalczyli zawodnicy Trans MF Landshut Devils. W podsumowaniu niedzielnego meczu rozczarowania nie krył prezes klubu, Zygmunt Dziemba. Zapraszamy do przeczytania wywiadu udzielonego portalowi po-bandzie.com.pl.

– Na pewno jest to duży zawód. Zbyt wysoko przegraliśmy w Landshut, a porażka boli i jest dla nas ciężka do przełknięcia. Nie można powiedzieć, że ten dwumecz przegraliśmy dziś u siebie. Tych 5 punktów zabrakło nam wcześniej, w Landshut. Spotkanie u siebie było w porządku, zawodnicy stanęli na wysokości zadania, widowisko również mogło się podobać. Ja w pierwszej kolejności chciałbym podziękować wszystkim kibicom za tak liczne przybycie na zawody, również sponsorom oraz samorządom, którzy wspierali nas przez cały sezon – mówił na gorąco prezes OK Bedmet Kolejarza Opole.

Rzeczywiście widowisko oraz poziom emocji podczas niedzielnego pojedynku mógł rozgrzać nawet najbardziej doświadczonych kibiców sportu żużlowego. Kolejarz Opole pokazał się z dobrej strony, ale mimo to nie wystarczyło do upargnionego awansu.

– Ja powiem jeszcze tyle, że w całym sezonie przegraliśmy zaledwie dwa spotkania. Tym bardziej ta porażka w decydującym momencie boli. Dziś jesteśmy podłamani, ale za kilka dni wrócimy do rzeczywistości i zaczniemy rozmyślania o kolejnym sezonie. Ten, który właśnie się zakończył był bardzo dobry, zabrakło jedynie wisienki na torcie, a może szczęścia, które w żużlu również jest potrzebne. Ja nie zamierzam żadnego z naszych zawodników krytykować, ponieważ odjechali bardzo dobry sezon i należą im się brawa. Za to dziękuję – podsumował Zygmunt Dziemba.

źródło: po-bandzie.com.pl
Autor: Sebastian Sirek

Komentarze

komentarzy