Dziemba: Naszym założeniem było postawienie na profesjonalizację

0
463

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prezesem Kolejarza Opole – Zygmuntem Dziembą, który pojawił się na łamach portalu po-bandzie.com.pl. W artykule redaktora Bartosza Rabendy znajdziecie informacje, o tym jakie były założenia przy budowaniu składu na sezon 2021, o zatrudnieniu Piotra Mikołajczaka oraz celach drużyny i najgroźniejszych rywalach.

O budowie składu na sezon 2021

– Od początku mieliśmy taki plan, aby ściągnąć zawodników pierwszoligowych. Wszystkie ruchy były podejmowane z naszym nowym menedżerem – Piotrem Mikołajczakiem. Podstawowe założenie było takie, że opieramy skład na naszych dwóch filarach, czyli Oskarze Polisie i Madsie Hansenie. Do nich dołączyliśmy bardzo dobrych zawodników, ale nie chciałbym nikogo z nich wyróżniać. Oni już dużo osiągnęli i liczę, że w Opolu też pokażą swoje umiejętności – mówi Dziemba.

O zmianie na stanowisku menadżera

– Naszym założeniem było postawienie na profesjonalizację. Marek Mróz dobrze prowadził drużynę, ale miał też inną pracę. Chcieliśmy postawić na kogoś, kto przejmie nieco więcej obowiązków w klubie. Oczywiście wieloma sprawami organizacyjnymi ja się dalej zajmuję, bo Piotr dojeżdża do nas z Gniezna, ale na pewno te pierwsze efekty jego pracy już widać. Liczę, że nasza współpraca dalej będzie się tak dobrze układać – komentuje prezes opolan.

O celach na nowy sezon

– Myślę, że to najwyższy czas awansować. Po to też były robione takie transfery. Nikt w lidze nie ściągnął do siebie tylu zawodników pierwszoligowych, co my. Chcemy awansować i będziemy o to walczyć – zapewnia prezes.

O najgroźniejszych rywalach

– Dwie drużyny szczególnie się wyróżniają. Na pewno będą to Lokomotiv oraz drużyna z Landshut. Niemiecki zespół będzie nowy w rozgrywkach i na własnym torze będzie bardzo groźny. Czekają nas dalekie podróże, wiele wyjazdów, ale myślę, że ta liga będzie ciekawa. Może nawet ciekawsza niż eWinner 1. Liga – podsumowuje Dziemba.

źródło: po-bandzie.com.pl
Autor: Bartosz Rabenda

Komentarze

komentarzy