Dziemba: Nie będę chował głowy do piasku

0
1007

O sytuacji kadrowej OK Bedmet Kolejarza Opole na najbliższy sezon rozmawiał prezes Zygmunt Dziemba z portalem magazynzuzel.pl. W wywiadzie przeprowadzonym przez redaktora Tomasza Zalewę prezes opowiada, o tym kogo z obecnego składu chętnie zostawiłby na kolejny sezon.

Za rok znów walka o awans?

– I znów walka o awans. Nie będę chował głowy do piasku, tylko trzeba doprowadzić sprawę do końca i osiągnąć cel. Tu nie ma czasu na rozpaczanie i rozmyślanie, że w tym roku się nie udało. Będziemy próbować w następnym sezonie. Budujemy już drużynę i na pewno nie słabszą niż w tym roku. Negocjujemy z kilkoma zawodnikami. My mieliśmy kilku zawodników dogadanych już na I ligę, ale trzeba teraz trochę zmienić plany. Ale i tak z kilkoma żużlowcami dalej rozmawiam. Chcą rozmawiać, są zainteresowani startami w II lidze i to jest ważne. Właściwie co kilka dni mamy umówione spotkania i za kilka dni będziemy wiedzieli na kim oprzeć ten przyszłoroczny skład.

A gdzie trener, czy menadżer? Piotr Mikołajczak złożył rezygnację.

– Na razie sprawami kadrowymi zajmuje się zarząd klubu. Wspólnie podejmujemy te decyzje. Odejście Piotrka nie było zaskoczeniem, bo od jakiegoś czasu było wiadomo, że odchodzi z Opola. Tego się spodziewaliśmy i wiedzieliśmy o tym już od jakiegoś czasu.

Ktoś z zawodników Kolejarza ma ważny kontrakt, albo z kim na pewno umowa zostanie przedłużona?

– Ważnego kontraktu nie ma nikt z zawodników Kolejarza. Mogę powiedzieć, że z każdym z tegorocznego składu będziemy rozmawiać.

Trzon Kolejarza na nowy sezon, to Thorsell, Kudriaszow i Polis?

– Tak byśmy chcieli. Szukamy dalej. Będziemy też próbować zatrzymać Madsa Hansena, ale Duńczyk ma sporo ofert i wiemy, że trudno będzie nam go zatrzymać w Opolu. Jakby była I liga w Opolu, to zapewniam, że Mads nie poszedłby do żadnego innego klubu. Zostałby na pewno w Kolejarzu, bo takie były nasze uzgodnienia jeszcze przed finałem z Landshut. Ale w tej sytuacji, możliwe że trzeba będzie znaleźć następcę. Zobaczymy jak to się zakończy.

źródło: magazynzuzel.pl
Autor: Tomasz Zalewa

Komentarze

komentarzy