Echa konferencji przed Złotym Kaskiem

0
553

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa przed DPV Logistic Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Na spotkaniu z mediami obecni byli Wiceprezydent Miasta Opola Przemysław Zych, Europoseł Ryszard Czarnecki, Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego Agnieszka Kamińska, trener Kadry Narodowej Rafał Dobrucki, przedstawiciel SpeedwayEvents Maciej Polny oraz Lucjusz Bilik przedstawiciel klubu TS Kolejarz Opole.

Przemysław Zych: Bez względu na ligę na stadion przychodzi wiele osób. Cieszę się, że impreza która jest jedną z najlepszych odbędzie się w Opolu. Warto wspomnieć również przy tej okoliczności Wojciecha Załuskiego, który triumfował w tym turnieju. Nie ma lepszej daty żeby zorganizować ten turniej.

Rafał Dobrucki: To są najlepsi polscy zawodnicy. Tor w Opolu jest im znany. Oprócz „blichtru” ZK jest poważną imprezą i jest też wewnętrzną eliminacją do GP i SEC.

Maciej Polny: Cieszę się że jesteśmy w Opolu, nie mówię, że ten turniej nie musi się odbyć w Opolu za rok czy dwa. Mam nadzieję, ze pogoda dopisze, liczę, że stadion się zapełni. Mam nadzieję, że będziemy świadkami udanych zawodów.

Lucjusz Bilik: W imieniu klubu dziękujemy za przyznanie tej imprezy Polskiemu Związkowi Motorowemu i firmie SpeedwayEvents. Dziękuje, że ten turniej będzie miał miejsce właśnie w Opolu. Wiem też, że rodzina Jurka Szczakiela czeka na ten turniej i będzie na stadionie. Cieszę się, że współpraca z Urzędem Miasta i Urzędem Marszałkowskim układa się dobrze i dziękujemy za wsparcie naszego klubu.

Lista startowa:

 1. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
 2. Bartosz Smektała (zielona-energia.comWłókniarz Częstochowa)
 3. Kacper Woryna (zielona-energia.comWłókniarz Częstochowa)
 4. Gleb Chugunov (Betard Sparta Wrocław)
 5. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń)
 6. Dominik Kubera (Motor Lublin)
 7. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
 8. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń)
 9. Przemysław Pawlicki (Zooleszcz GKM Grudziądz)
 10. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
 11. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 12. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 13. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
 14. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
 15. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.comWłókniarz Częstochowa)
 16. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
 17. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz)
 18. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław)

Wejściówki są do nabycia online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

Ceny biletów

Trybuna Główna:

60 zł – normalny

40 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)

Pozostałe sektory:

40 zł – normalny

30 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)

W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w stadionowych kasach. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Organizator przygotował też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 13 kwietnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości Bilet Złoty Kask. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Komentarze

komentarzy