Przed Tobą pierwszy sezon w barwach Kolejarza. Jak się czujesz przed debiutem w oficjalnych zawodach?

Na pewno jest jakiś stresik, nawet mogę powiedzieć, że duży, ponieważ to będzie moje pierwsze poważne doświadczenie z zawodami na żużlu. Mam już za sobą pierwsze zawody na crossie, ale jednak żużel to trochę inna bajka.

Po zeszłorocznych treningach i zdaniu licencji masz już jakieś wnioski, nad czym musisz jeszcze popracować, aby być skutecznym zawodnikiem?

Na pewno muszę popracować nad startami, ale chciałbym też jeszcze poprawić bardziej moją ogólną  formę fizyczną względem zeszłego sezonu.

Masz szansę na starty w jednej parze z Oskarem Polisem, który jest twoim idolem, o czym wspominałeś po zdaniu licencji. Jak Ci się podoba ta myśl?

Na pewno będzie to fajne doświadczenie, które oczywiście chciałbym przeżyć, ale wiadomo wszystko przyjdzie z czasem i chcę pracować na to w odpowiedniej kolejności. Nie chcę od razu rzucać się na głęboką wodę, ale myślę, że prędzej czy później mogę mieć taką okazję.

Wspólnie z Oskarem i Kacprem będziesz tworzyć drużynę w DMPJ. Jak dobrze znacie się z chłopakami?

Z Kacprem znam się od jakiś sześciu lat i można powiedzieć, że jesteśmy jak bracia. Prawie codziennie siedzimy gdzieś u siebie w jakimś garażu, spędzamy razem czas, czy to wychodzimy gdzieś na jakieś wspólne jedzenie czy widzimy się w szkole. Z Oskarem też mam kontakt, ale mniejszy niż z Kacprem.

Jak wyglądają twoje przygotowania do następnego sezonu?

Przygotowuję się fizycznie najlepiej jak mogę. Wiadomo jakaś siłownia, treningi na sali organizowane przez klub. Staram się cały czas sobie coś organizować, żeby aktywnie spędzić zimę. Do tego odpowiednio przygotowuję się mentalnie, ponieważ to będzie dla mnie nowe doświadczenie.

Jakie cele stawiasz sobie w sezonie 2023?

Chciałbym pokazać opolskim kibicom, że na coś mnie stać, a nie siedzieć gdzieś z boku, jako rezerwowy. Czy to będzie możliwe, czy nie, to jeszcze nie wiem, ale myślę, że jeśli wezmę się w garść to nie tylko pojadę, ale będę coś sobą reprezentować.

Czy chciałbyś coś przekazać opolskim kibicom?

Chciałbym Was serdecznie pozdrowić i chciałbym, żeby Was było jak najwięcej na naszym stadionie.

Komentarze

komentarzy