Fayzulin w finale Mistrzostw Świata 250cc

0
60

Arslan Fayzulin, prócz pierwszych startów w „dorosłym” żużlu, wciąż startuje w turniejach rangi mistrzowskiej na motocyklach o pojemności silnika do 250cc. W sobotę w Grudziądzu wystartował półfinale Indywidualnych Mistrzostw Świata w tej kategorii.

Mimo problemów sprzętowych, młody Rosjanin zdołał wywalczyć awans do finału w Gustrow. Na swoim koncie w trakcie zawodów zapisał dziewięć punktów.

Pierwszy półfinał w Grudziądzu z kompletem punktów wygrał Australijczyk Matthew Gilmore.

Wyniki:
1. Matthew Gilmore (Australia) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Kenneth Jurgensen (Dania) – 14 (3,3,3,2,3)
3. Toni Hyyrylainen (Finlandia) – 12 (1,3,2,3,3)
4. Gaetan Stella (Francja) – 11 (3,2,3,0,3)
5. Lars Figved (Norwegia) – 11 (2,1,3,3,2)
6. Leon Flint (Wielka Brytania) – 11 (2,2,2,3,2)
7. Arsla Fayzulin (Rosja) – 9 (3,0,2,2,2)
8. Ben Ernst (Niemcy) – 8 (2,3,1,1,1)
___

9. Petr Chlupac (Czechy) – 8 (1,2,2,2,1)
10. Niels Oliver Wessel (Niemcy) – 6 (2,1,w,1,2)
11. Denis Zieliński (Polska) – 4 (1,0,2,1,u)
12. William Bjorling (Szwecja) – 3 (1,2,u,0,0)
13. Tim Wunderer (Niemcy) – 3 (0,0,1,1,1)
14. Mateusz Świdnicki (Polska) – 2 (2,0)
15. Karol Żupiński (Polska) – 2 (u,1,0,0,1)
16. Mattia Lenarduzzi (Włochy) – 1 (d,1,0,-,-)
17. Benjamin Cambe (Francja) – 0 (0,0,d,0,0)

Bieg po biegu:
1. Jurgensen, Figved, Chlupac, Cambe
2. Fayzulin, Wessel, Zieliński, Lenarduzzi (d)
3. Stella, Ernst, Bjorling, Żupiński (u)
4. Gilmore, Flint, Hyyrylainen, Wunderer
5. Jurgensen, Flint, Żupiński, Zieliński
6. Gilmore, Bjorling, Lenarduzzi, Cambe
7. Ernst, Chlupac, Wessel, Wunderer
8. Hyyrylainen, Stella, Figved, Fayzulin
9. Juegensen, Hyyrylainen, Ernst, Lenarduzzi
10. Stella, Zieliński, Wunderer, Cambe (d)
11. Gilmore, Fayzulin, Chlupac, Żupiński
12. Figved, Flint, Bjorling (u), Wessel (u/w)
13. Gilmore, Jurgensen, Wessel, Stella
14. Flint, Fayzulin, Ernst, Cambe
15. Hyyrylainen, Chlupac, Zieliński, Bjorling
16. Figved, Świdnicki, Wunderer, Żupiński
17. Jurgensen, Fayzulin, Wunderer, Bjorling
18. Hyyrylainen, Wessel, Żupiński, Cambe
19. Stella, Flint, Chlupac, Świdnicki
20. Gilmore, Figved, Ernst, Zieliński (u)

Komentarze

komentarzy