Hansen startował w Pardubicach

0
104

Mads Hansen brał udział w turnieju o Złoty Kask miasta Pardubic, czyli czeską Zlatą Prilbę, najstarszym żużlowym turnieju na świecie. W Pardubicach miał on pierwotnie wziąć udział w Zlatej Stusze, która tradycyjnie odbywa się w sobotę. Niestety pogoda spłatała organizatorom figla i nie pozwoliła na zorganizowanie tych zawodów. Do skutku doszedł piątkowy finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który zakończył się polskim podium w klasyfikacji generalnej. Złoto wywalczył Maksym Drabik. Na dalszych stopniach podium znaleźli się Bartosz Smektała i Dominik Kubera. W niedzielę, już bez problemów z pogodą, rozegrana została Zlata Prilba.

Hansen zastąpił w zawodach Hansa Andersena, dzięki czemu został rozstawiony od razu w ćwierćfinałach. W nich zdobył cztery punkty. Widać było jednak wyraźnie, że zawodnik OK Bedmet Kolejarza Opole rozkręcał się z biegu na bieg. Do dalszej fazy niestety nie udało mu się awansować.

W zawodach zabrakło Kevina Woelberta, który wcześniej znajdował się na liście startowej. Nie oznacza to jednak, że fani opolskiego sportu nie mieli komu kibicować. Oprócz Madsa Hansena w zawodach wystąpiło jeszcze kilku innych zawodników, którzy w przeszłości bronili barw Kolejarza. Byli to Max Dilger, Norbert Magosi, Ben Barker, Gleb Czugunow i Ondrej Smetana.

Wyniki pardubickiego weekendu:

Finał IMŚJ

1. Gleb Czugunow – 13 (0,0,2,3,3,2) + 1 miejsce w finale
2. Bartosz Smektała – 17 (3,2,3,2,2,3,2) + 2 miejsce w finale
3. Maksym Drabik – 14 (2,3,2,3,1,2,1) + 3 miejsce w finale
4. Jaimon Lidsey – 15 (1,3,3,3,2,3,0) + 4 miejsce w finale
5. Robert Lambert – 11 (3,3,0,2,3,0)
6. Jonas Jeppesen – 11 (3,2,2,2,1,1)
7. Jan Kvech – 10 (3,2,3,1,0,1)
8. Dominik Kubera – 9 (2,3,1,0,3,0)
9. Patrick Hansen – 8 (1,1,2,3,1)
10. Frederik Jakobsen – 8 (2,2,1,1,2)
11. Rafał Karczmarz – 7 (1,0,1,2,3)
12. Petr Chlupac – 6 (2,1,0,1,2)
13. Wiktor Lampart – 4 (0,1,3,0,0)
14. Tim Soerensen – 3 (1,1,1,0,0)
15. Nick Skorja – 2 (0,0,0,1,1)
16. Dominik Moeser – 0 (0,0,0,0,0)
17. Patrik Mikel – 0 ()
18. Daniel Silhan – 0 ()

Bieg po biegu:
1. Lambert, Kubera, Karczmarz, Skorja
2. Kvech, Jakobsen, Lidsey, Moeser
3. Jeppesen, Drabik, Hansen, Czugunow
4. Smektała, Chlupac, Soerensen, Lampart
5. Lambert, Kvech, Lampart, Czugunow
6. Drabik, Jakobsen, Chlupac, Skorja
7. Kubera, Jeppesen, Soerensen, Moeser
8. Lidsey, Smektała, Hansen, Karczmarz
9. Smektała, Jeppesen, Jakobsen, Lambert
10. Kvech, Hansen, Soerensen, Skorja
11. Lidsey, Czugunow, Kubera, Chlupac
12. Lampart, Drabik, Karczmarz, Moeser
13. Hansen, Lambert, Chlupac, Moeser
14. Lidsey, Jeppesen, Skorja, Lampart
15. Drabik, Smektała, Kvech, Kubera
16. Czugunow, Karczmarz, Jakobsen, Soerensen
17. Lambert, Lidsey, Drabik, Soerensen
18. Czugunow, Smektała, Skorja, Moeser
19. Kubera, Jakobsen, Hansen, Lampart
20. Karczmarz, Chlupac, Jeppesen, Kvech
Półfinał nr 1. Lidsey, Drabik, Kvech, Kubera
Półfinał nr 2. Smektała, Czugunow, Jeppesen, Lambert
Finał. Czugunow, Smektała, Drabik, Lidsey
Baraż: Smektała, Kubera

Czołówka klasyfikacji generalnej:

1. Maksym Drabik #133: 49 pkt
2. Bartosz Smektała #6: 45+3 pkt..
3. Dominik Kubera #415: 45+2 pkt.
4. Gleb Czugunow #117: 39 pkt.
5. Robert Lambert #505: 32 pkt.

71. Zlata Prilba miasta Pardubice:

Eliminacje (pod uwagę brane są dwa najlepsze biegi):

Grupa 1:
1. Pontus Aspgren (Szwecja) – 10 (5,5,-)
2. Lasse Bjerre (Dania) – 8 (3,4,4)
3. Josef Franc (Czechy) – 7 (4,3,3)

4. Nicolas Covatti (Włochy) – 6 (1,1,5)
5. Max Dilger (Niemcy) – 4 (2,2,2)
6. Norbert Magosi (Węgry) – 1 (0,0,1)

1. Aspgren, Franc, Bjerre, Dilger, Covatti, Magosi
5. Aspgren, Bjerre, Franc, Dilger, Covatti, Magosi
9. Covatti, Bjerre, Franc, Dilger, Magosi, Petrak

Grupa 2:
1. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 10 (5,5,-)
2. Tero Aarnio (Finlandia) – 9 (4,t,5)
3. Zdenek Simota (Czechy) – 7 (2,4,3)

4. Lukas Fienhage (Niemcy) – 7 (1,3,4)
5. Hynek Stichauer (Czechy) – 5 (3,2,2)
6. Adrian Gała (Polska) – 0 (u/-,-,-)

2. Lebiediew, Aarnio, Stichauer, Simota, Fienhage, Gavenda (d)
6. Lebiediew, Simota, Fienhage, Stichauer, Gavenda, Aarnio (t)
10. Aarnio, Fienhage, Simota, Stichauer, Gavenda, Lebiediew (ns)

Grupa 3:
1. Jack Holder (Australia) – 10 (5,5,ns)
2. Matic Ivacic (Słowenia) – 8 (3,2,5)
3. Ben Barker (Wielka Brytania) – 8 (2,4,4)

4. Zdenek Holub (Czechy) – 7 (4,3,3)
5. Alessandro Milanese (Włochy) – 2 (1,1,1)
6. Gleb Czugunow (Rosja) – 0 (d,-,-)

3. J. Holder, Holub, Ivacic, Barker, Milanese, Czugunow (d/s)
7. J. Holder, Barker, Holub, Ivacic, Milanese, Petrak
11. Ivacic, Barker, Holub, Petrak, Milanese, J. Holder (ns)

Grupa 4:
1. Wiktor Kułakow (Rosja) – 8 (3,3,5)
2. Paco Castagna (Włochy) – 8 (1,5,3)
3. Chris Harris (Wielka Brytania) – 8 (4,4,4)
——
4. Michael Haertel (Niemcy) – 7 (5,d,2)
5. Ondrej Smetana (Czechy) – 4 (2,2,1)
6. Patrik Mikel (Czechy) – 1 (0,1,0)

4. Haertel, Harris, Kułakow, Smetana, Castagna, Mikel
8. Castagna, Harris, Kułakow, Smetana, Mikel, Haertel (d/1)
12. Kułakow, Harris, Castagna, Haertel, Smetana, Mikel

Rezerwowi:
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – 2 (0,0,2)
R2. Martin Gavenda (Czechy) – 2 (d,1,1)

Ćwierćfinały (pod uwagę brane są dwa najlepsze biegi):

Grupa 1:
1. Patryk Dudek (Polska) – 10 (5,3,5)
2. Tero Aarnio (Finlandia) – 8 (3,5,2)
3. Matej Zagar (Słowenia) – 7 (d,4,3)

4. Pontus Aspgren (Szwecja) – 6 (4,2,u/-)
5. Jan Kvech (Czechy) – 6 (2,d,4)
6. Ben Barker (Wielka Brytania) – 2 (1,1,1)

1. Dudek, Aspgren, Aarnio, Kvech, Barker, Zagar (d)
5. Aarnio, Zagar, Dudek, Aspgren, Barker, Kvech (d)
9. Dudek, Kvech, Zagar, Aarnio, Barker, Petrak

Grupa 2:
1. Vaclav Milik (Czechy) – 8 (3,3,5)
2. Wiktor Kułakow (Rosja) – 8 (1,5,3)
3. Max Fricke (Australia) – 8 (4,4,4)

4. Lasse Bjerre (Dania) – 6 (5,1,0)
5. Jurica Pavlic (Chorwacja) – 4 (0,2,2)
6. Zdenek Simota (Czechy) – 3 (2,0,1)

2. Bjerre, Fricke, Milik, Simota, Kułakow, Pavlic
6. Kułakow, Fricke, Milik, Pavlic, Bjerre, Simota
10. Milik, Fricke, Kułakow, Pavlic, Simota, Bjerre

Grupa 3:
1. Jason Doyle (Australia) – 9 (5,d,4)
2. Jack Holder (Australia) – 9 (4,5,ns)
3. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 8 (3,3,5)

4. Rune Holta (Polska) – 7 (1,4,3)
5. Paco Castagna (Włochy) – 4 (2,2,2)
6. Josef Franc (Czechy) – 1 (0,d,1)

3. Doyle, J. Holder, Lindbaeck, Castagna, Holta, Franc
7. J. Holder, Holta, Lindbaeck, Castagna, Franc (d), Doyle (d)
11. Lindbaeck, Doyle, Holta, Castagna, Franc, J. Holder (ns)

Grupa 4:
1. Martin Vaculik (Słowacja) – 10 (5,5,ns)
2. Chris Holder (Australia) – 9 (3,4,5)
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 8 (4,3,4)
—-
4. Mads Hansen (Dania) – 4 (1,1,3)
5. Chris Harris (Wielka Brytania) – 4 (2,2,2)
6. Matic Ivacic (Słowenia) – 0 (w/u,-,-)

4. Vaculik, Lebiediew, Ch. Holder, Harris, Hansen, Ivacic (w/u)
8. Vaculik, Ch. Holder, Lebiediew, Harris, Hansen, Petrak
12. Ch. Holder, Lebiediew, Hansen, Harris, Petrak, Vaculik (ns)

Rezerwowi:
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) – 1 (0,0,1)

Półfinały (pod uwagę brane są dwa najlepsze biegi):

Grupa 1:
1. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 9 (4,1,5)
2. Jack Holder (Australia) – 8 (2,5,3)
3. Patryk Dudek (Polska) – 8 (5,3,ns)

4. Martin Vaculik (Słowacja) – 7 (3,2,4)
5. Wiktor Kułakow (Rosja) – 6 (1,4,2)
6. Matej Zagar (Słowenia) – 1 (d,0,1)

1. Dudek, Lebiediew, Vaculik, J. Holder, Kułakow, Zagar (d)
3. J. Holder, Kułakow, Dudek, Vaculik, Lebiediew, Zagar
5. Lebiediew, Vaculik, J. Holder, Kułakow, Zagar, Dudek (ns)

Grupa 2:
1. Jason Doyle (Australia) – 10 (5,5,ns)
2. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 8 (3,w,5)
3. Max Fricke (Australia) – 8 (1,4,4)

4. Chris Holder (Australia) – 7 (4,2,3)
5. Vaclav Milik (Czechy) – 6 (3,3,2)
6. Tero Aarnio (Finlandia) – 1 (0,1,ns)

2. Doyle, Ch. Holder, Milik, Lindbaeck, Fricke, Aarnio
4. Doyle, Fricke, Milik, Ch. Holder, Aarnio, Lindbaeck (w)
6. Lindbaeck, Fricke, Ch. Holder, Milik, Aarnio (ns), Doyle (ns)

Finały:
Mały finał: Vaculik, Zagar, Ch. Holder, Kułakow, Milik, Aarnio
Wielki finał: Doyle, Lebiediew, Dudek, Fricke, Lindbaeck, J. Holder

Komentarze

komentarzy