Za tobą pierwszy sezon w Polsce. Jak byś go ocenił? Uważasz, że rozwinąłeś się jako żużlowiec, dzięki startom tutaj?

Tak, myślę, że to był dla mnie dobry sezon. Reprezentowanie Kolejarza Opole było dla mnie bardzo ważne i z pewnością pomoże mi w mojej dalszej karierze. Miałem oczywiście lepsze i gorsze występy w sezonie 2022 i czasami musiałem powalczyć o miejsce w składzie. Podsumowując jednak mój pierwszy rok w Polsce, to jestem nim usatysfakcjonowany.

Zdecydowałeś się zostać w Opolu na kolejny sezon, dlaczego?

Zawsze chciałem startować w miejscu, gdzie czuje się wsparcie kibiców i klubu, a tak właśnie czuję się w Opolu. Fani byli dla mnie bardzo życzliwi i dobrze mnie przyjęli, co dla mnie było szczególnie ważne.

Aktualnie jesteś jedynym zawodnikiem Kolejarza na pozycji U24, a to oznacza, że będziesz pewny startów w każdym meczu. Czy uważasz, że to jeszcze bardziej pomoże ci w rozwoju?

Myślę, że tak, choć mówiąc szczerze nie ma to dla mnie większego znaczenia czy będę startował z pozycji zawodnika U24 czy pod numerami dla młodzieżowca. Najważniejsze, żeby dobrze wykonywać swoją robotę i dowozić ważne punkty dla zespołu niezależnie od numeru startowego.

Jakie są twoje cele i co chciałbyś osiągnąć w sezonie 2023?

Zakończyłem już edukację i ten sezon będzie dla mnie pierwszym, w którym będę mógł się w 100% skupić na swojej karierze. Będę mieć znacznie więcej czasu, żeby wykorzystać całą swoją energię na przygotowania do meczów. Chciałbym zdobywać w każdych zawodach dwucyfrowe zdobycze punktowe i to jest mój główny cel.

Jaki sprzęt będziesz miał do dyspozycji?

Ja i mój tata jesteśmy w trakcie kompletowania całego sprzętu na nowy sezon, ponieważ chcemy być perfekcyjnie przygotowani. Aktualnie mam cztery motocykle, z których będę korzystał. Silniki przygotowuje mi Luigi Barath z Węgier.

W jakich innych zespołach będziesz się ścigać poza Polską?

Obecnie mam jeszcze kontrakt w GSK Grindsted Speedway Klub w Danii. Może jeszcze dojdzie Szwecja, ale na potwierdzenie tego muszę poczekać. W tej chwili mam kontrakty w Polsce i w Danii.

Czy chciałbyś coś przekazać opolskim kibicom?

Jestem bardzo podekscytowany tym, że znowu się z Wami zobaczę. Jesteście niesamowici i naprawdę doceniam to jak mnie przyjęliście w zeszłym roku. Jestem przekonany, że czeka nas dobry sezon i wspólnie będziemy mogli powalczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli. Do zobaczenia.

Komentarze

komentarzy