Znane są już awizowane składy na pierwszy mecz ligowy OK Kolejarza Opole, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. W pierwszej kolejce sezonu podopieczni trenera Piotra Żyto udadzą się do Poznania, gdzie zmierzą się z miejscowym zespołem IVESTON PSŻ Poznań.

W składzie opolan nie widnieje nazwisko Adriana Gomólskiego, który w ostatnim sparingu z Speed Car Motorem Lublin zanotował upadek, wykluczający go z jazdy na krótki okres czasu. Miejsca zabrakło także dla Richarda Lawsona, który ze względu na starty w Wielkiej Brytanii nie pojawił się w Opolu na meczach kontrolnych.

Zestawienie OK Kolejarza Opole otwiera Kevin Woelbert, który udanie pokazał się na treningach w Opolu. Razem z Hubertem Łęgowikiem będą tworzyć pierwszą parę. Druga para to w stu procentach Częstochowskie Lwy, czyli Sebastian Ułamek i Oskar Polis. Z młodzieżowcami wystartuje lider z ubiegłego roku i świetnie spisujący się na sparingach – Denis Gizatullin. Pewnym miejsca w składzie jest też młodzieżowiec Kolejarza – Jarosław Krzywosz. Nie wiadomo jeszcze kto będzie drugim juniorem w składzie, działacze z Opola czekają na decyzję Włókniarza Częstochowa w sprawie wypożyczenia jednego z ich juniorów.

W Poznaniu utrzymano trzon drużyny z minionego sezonu i to na tych zawodnikach opiera się zestawienie na najbliższy mecz. W ten sposób w Poznaniu ujrzymy Frederika Jakobsena, Vladimira Borodulina i Mateusza Borowicza. Debiut ligowy w barwach Skorpionów zanotuje David Bellego, który przed startem sezonu był kreowany na lidera. Skład seniorski zamyka Marcel Kajzer, jednak nie można wykluczyć, że w niedzielę na torze zobaczymy Michała Łopaczewskiego, który bardzo udanie pokazał się na dzisiejszym sparingu Z Orłem Łódź.

Awizowane składy:

OK Kolejarz Opole 
1. Kevin Woelbert
2. Hubert Łęgowik
3. Sebastian Ułamek
4. Oskar Polis
5. Denis Gizatullin
6.
7. Jarosław Krzywosz

Iveston PSŻ Poznań
9. David Bellego
10. Marcel Kajzer
11. Mateusz Borowicz
12. Władimir Borodulin
13. Frederik Jakobsen
14. Mateusz Adamczewski
15. Kevin Fajfer

Początek zawodów: 15:45

Komentarze

komentarzy