Już jutro XV Opolska Gala Żużla na Lodzie

0
306

W dniu jutrzejszym odbędzie się XV Opolska Gala Żużla na Lodzie. Impreza pierwotnie zaplanowana była na 19 stycznia, jednak w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza oraz z uwagi na uroczystości pogrzebowe i zapowiedzianą żałobę narodową została przełożona.

Tym razem pieniądze zbierane będą na 6-letniego Antosia Siweckiego z Nysy, którego historia jest wzruszająca. Dziecko urodziło się z poważnymi wadami wrodzonymi: przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, szpotawością stóp, wrodzoną wadą serca i pęcherzem neurogennym. Antoś tuż po urodzeniu przeszedł operację zamknięcia przepukliny oraz wszczepienia zastawki. Pierwsze cztery miesiące życia spędził w szpitalu w Opolu, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Ze względu na pęcherz neurogenny musi on być cewnikowany 6 razy na dobę. Do tych czynności potrzebne są specjalne cewniki urologiczne, środki dezynfekcyjne i pielęgnacyjne. Antoś wymaga intensywnej i stałej rehabilitacji oraz opieki specjalistów. Dzięki systematycznej pracy potrafi samodzielnie pełzać i siadać a od niedawna porusza się również na wózku inwalidzkim. Antoś jest wdzięcznym i pogodnym dzieckiem, ciekawym otaczającego go świata. Terapia chłopczyka przekracza możliwości finansowe jego rodziców, dlatego opiekę nad nim roztoczyła Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie”. Wsparcie otrzymają także opolskie hospicja – BETANIA i Domowe Hospicjum dla Dzieci.

W tym roku na lodzie pojadą miniżużlowcy. Będzie to jednocześnie 1. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w miniżużlu na lodzie. Na liście startowej miejsce z numerem pierwszym będzie symboliczne. Wpisany tam będzie Antoś Siwecki, któremu poświęcone zostaną zmagania. W stawce znajdzie się 10 miniżużlowców (w tym 2 rezerwowych). Bilety wstępu w cenie 30 zł wciąż można nabywać. Dostępne będą one także w dniu imprezy w kasie lodowiska. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17:00.

Lista startowa XV Opolskiej Gali Żużla na Lodzie:
1. Miejsce symboliczne zarezerwowane dla Antosia Siweckiego.
2. Łukasz Szczepański
3. Paweł Wyczyszczok
4. Wiktor Andryszczak
5. Szymon Ludwiczak
6. Dawid Piestrzyński
7. Miłosz Kowalski
8. Mikołaj Szlempo
9. Paweł Caban junior
R1. Marcel Woźniak
R2. Dorian Pabiasz

XV OPOLSKA GALA ŻUŻLA NA LODZIE
Sztuczne Lodowisko TOROPOL w Opolu, ul. Barlickiego 13
Sobota, 23 lutego 2019 – godz.17:00
Bilety wstępu: 30 PLN

źródło informacja własna/speedwaynews.pl

Komentarze

komentarzy