Kolejarze już gazują

0
60

Na stadionie przy Wschodniej trwają ostatnie prace porządkowe i poprawki, które klub musi przeprowadzić, aby tor został dopuszczony do rozgrywek. Zawodnicy w tym czasie przygotowują motory, by lada dzień wyjechać na trening
Pierwotnie weryfikator Głównej Komisji Sportu Żużlowego Włodzimierz Kowalski miał obejrzeć stadion już w środę, jednak termin weryfikacji został przesunięty na wtorek. – Nie zdążyliśmy wszystkiego zrobić na czas. Przedłużyliśmy pneumatyczną bandę, jednak zostało jeszcze trochę pracy fizycznej – tłumaczy prezes Kolejarza Jerzy Drozd.

Jeszcze tego samego dnia opolscy żużlowcy mają po raz pierwszy w tym roku wyjechać na tor. Kolejarze od razu wezmą się do ostrych treningów. Zaraz po świętach zaplanowane jest zgrupowanie zespołu, na którym poza samymi treningami odbędzie się także pierwszy większy sprawdzian zawodników. W sobotę 29 marca Kolejarz A zmierzy się z Kolejarzem B. – Trener stworzył już szczegółowy harmonogram zgrupowania, powoli się więc do niego przygotowujemy – dodaje Drozd.

Zgrupowanie ma na celu wyłonienie najmocniejszego składu opolskiego zespołu, który wystąpiłby w pierwszych spotkaniach w II lidze.

Większość naszych żużlowców nie miała jeszcze w tym roku okazji do jazdy, wyjątkiem są Marcin Sekula i Lubos Tomicek. Sekula pierwsze okrążenia na torze miał okazję przejechać w minioną sobotę, kiedy uczestniczył w oficjalnym treningu swojego niemieckiego zespołu Wolfslake Berlin. Z kolei Czech przygotowuje się do sezonu już od końcówki lutego wraz z zespołem Markety Praga. Do Berlina na trening mieli jechać także Tomasz Schmidt i Łukasz Kasperek, jednak nie zdążyli przygotować się do jazdy.

Poza treningami na opolskim torze Sekula i Tomicek jeszcze w marcu zainaugurują oficjalny sezon. Pierwszy z nich rozpocznie 30 marca w meczu ligowym ligi niemieckiej w Diedenbergen, z kolei ten drugi tego samego dnia w Bydgoszczy wystartuje w Kryterium Asów – zawodach indywidualnych tradycyjnie rozpoczynających sezon żużlowy.

Poza startami drużynowymi w lidze, kolejarze szukają również okazji do jazdy indywidualnej. Na udział w krajowych eliminacjach indywidualnych mistrzostw świata zdecydowali się Adam Czechowicz i Piotr Rembas, którzy wraz z Tomaszem Schmidtem wystartują także w eliminacjach indywidualnych mistrzostw Europy. Wypożyczeni do Kolejarza juniorzy Sławomir Dąbrowski i Rafał Fleger wystąpią z kolei w krajowych eliminacjach indywidualnych mistrzostw Europy juniorów i indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Ten drugi w tym roku reprezentował będzie także barwy duńskiego zespołu Holstebro.

Wielkie sprzątanie

Tradycyjnie, jak co roku przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych, działacze Kolejarza zapraszają wszystkich kibiców do prac porządkowych na stadionie, które zaplanowano na najbliższy piątek od godz. 14 i sobotę od 10.

Jan Piotrowski

żródło: www.gazeta.pl

Komentarze

komentarzy