Kolejarze startowali w II rundzie Nice Cup

0
377

Trójka młodzieżowców OK Kolejarza Opole tj. Jarosław Krzywosz, Kamil Kamiński i Mateusz Pacek startowali dzisiaj na torze w Rybniku w II rundzie rozgrywek Nice Cup.

Ponieważ ilość zgłoszeń na te zawody przekroczyła ilość silników Jawa 500cc 2V, jaka była przewidziana, to tuż przed startem imprezy nastąpiło losowanie. Zawodnicy, którzy wylosowali numery startowe 1-12 wzięli udział w turnieju na silnikach Jawa 500cc 2V (12 zawodników), zawodnicy z numerami 14-21 rywalizowali na własnym sprzęcie (8 zawodników). W pierwszym przypadku odbył się turniej 12-biegowy, a po nim wielki finał (bieg nr 21). W tej grupie znaleźli się Jarosław Krzywosz i Mateusz Pacek i to oni mieli okazję spróbować jazdy na silnikach Jawy. W drugiej grupie odbył się turniej 8-biegowy, a po nim finał dla tej grupy (bieg nr 22). W tym przypadku Kamil Kamiński startował na własnym sprzęcie.

Wyniki:

Grupa startująca na silnikach Jawa 500cc 2V
1. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 9+4 (3,3,w,3)
2. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) – 9+3 (2,2,3,2)
3. Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) – 10+2 (3,2,2,3)
4. Denis Zieliński (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 9+1 (2,3,1,3)
5. Przemysław Giera (ROW Rybnik) – 7 (1,3,3,u)
6. Michał Curzytek (Stal Rzeszów) – 7 (3,1,3,w)
7. Jarosław Krzywosz (OK Kolejarz Opole) – 6 (2,d,2,2)
8. Mateusz Tudzież (ROW Rybnik) – 5 (1,w,2,2)
9. Mateusz Pacek (OK Kolejarz Opole) – 3 (0,1,1,1)
10. Krystian Stefanów (KSM Krosno) – 3 (1,d,1,1)
11. Daniel Bajor (KSM Krosno) – 0 (u,d,d,d)
12. Mark Karion (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – 0 (0,w,w,-)

Bieg po biegu:
1
. Curzytek, Krzywosz, Stefanów, Bajor (u)
2. Żupiński, Zieliński, Giera, Pacek
3. Pióro, Orwat, Tudzież, Karion
4. Żupiński, Pióro, Pacek, Stefanów (d)
5. Giera, Orwat, Curzytek, Tudzież (w/2min)
6. Zieliński, Karion (w/u), Bajor (d), Krzywosz (d)
7. Giera, Tudzież, Stefanów, Bajor (d)
8. Curzytek, Krzywosz, Pacek, Karion (w/2min)
9. Orwat, Pióro, Zieliński, Żupiński (w/u)
10. Zieliński, Tudzież, Pacek
11. Żupiński, Orwat, Curzytek (w/u), Bajor (d)
12. Pióro, Krzywosz, Stefanów, Giera (u)

Finał:
13. Żupiński, Orwat, Pióro, Zieliński (punktacja 4-3-2-1)

Grupa rywalizująca na własnym sprzęcie
1. Kevin Fajfer (Iveston PSŻ Poznań) – 8+4 (2,3,1,2)
2. Bartłomiej Kowalski (Arge Speedway Wanda Kraków) – 10+3 (3,3,3,1)
3. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno) – 9+2 (3,u,3,3)
4. Mateusz Rząsa (Stal Rzeszów) – 8+1 (1,2,2,3)
5. Mateusz Błażykowski (Orzeł Łódź) – 7 (1,2,2,2)
6. Dawid Jona (ROW Rybnik) – 4 (2,1,1,0)
7. Kamil Kamiński (OK Kolejarz Opole) – 2 (0,1,0,1)
8. Konrad Stec (KSM Krosno) – (0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1
. Kowalski, Fajfer, Błażykowski, Kamiński
2. Pludra, Jona, Rząsa, Stec
3. Kowalski, Błażykowski, Jona, Stec
4. Fajfer, Rząsa, Kamiński, Pludra (u)
5. Pludra, Błażykowski, Fajfer, Stec
6. Kowalski, Rząsa, Jona, Kamiński
7. Rząsa, Błażykowski, Kamiński, Stec
8. Pludra, Fajfer, Kowalski, Jona

Finał:
9. Fajfer, Kowalski, Pludra, Rząsa

wyniki za: sportowefakty.pl

Komentarze

komentarzy