Kadra Kolejarza Opole powiększyła się o trzech krajowych seniorów. Do Opola powraca Rafał Fleger, a kontrakty z klubem przedłużyli Michał Mitko i kapitan zespołu Adam Czechowicz.

Fleger w barwach Kolejarza startował w sezonie 2008. Zyskał wówczas sympatię kibiców ogromną ambicją i wolą walki. Ostatnie dwa lata spędził w macierzystym ROW-ie Rybnik, notując dobre rezultaty. Ostatni sezon zakończył ze średnią 1,352.

Drugi sezon w Opolu spędzi Michał Mitko. Drużynowy Mistrz Świata Juniorów w poprzednim roku kilkakrotnie pokazał, że drzemią w nim spore możliwości. Niestety, popularnego „Siwego” nie omijały kontuzję, co wpłynęło na średnią, która wyniosła 1,449 pkt/bieg.

Kibiców szczególnie ucieszy wiadomość o przedłużeniu kontraktu przez kapitana zespołu – Adama Czechowicza. Wierny opolskim barwom Czechowicz w zeszłym sezonie dołączył do zespołu dopiero pod koniec rozgrywek z powodu choroby. Nie przeszkodziło mu to w udowodnieniu ogromnej klasy sportowej. Będąc wyraĽnie nie w pełni formy Czechowicz z miejsca stał się najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny. Jego średnia wyniosła 2,389pkt/bieg, ale zawodnik nie został sklasyfikowany więc jago KSM wynosi zaledwie 2,50.

Aktualna kadra Kolejarza:

Adam Czechowicz
Rafał Fleger
Michał Mitko
Ricky Kling
Piotr Czerwiński
Kamil Lisoń

Komentarze

komentarzy