Kolejne występy naszych zawodników

0
165

Starty naszych zawodników nie zakończyły się tylko na ligowym meczu z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Jeszcze w sobotę na torze w węgierskim Nagyhalasz gościnny występ podczas 4. rundy Indywidualnych Mistrzostw Słowenii, Słowacji i Węgier zaliczył Tomasz Orwat. Młody zawodnik zajął w tym turnieju piąte miejsce. Kolejnego dnia wybrał się do Pragi, gdzie brał udział w turnieju Speedway Friendship Cup. Jako zawodnik SC Żarnowicy wywalczył dziewięć punktów.

Z kolei w dniu dzisiejszym kolejne starty zanotowali Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski. W zaległym finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie reprezentowali macierzysty klub z Częstochowy. Mateusz Świdnicki zapisał na swoim koncie trzynaście punktów, z kolei Bartłomiej Kowalski wywalczył ich dziewięć. Do zakończenia tych rozgrywek pozostały jeszcze dwa finały.

Jako ostatni w dniu dzisiejszym startował Andriej Kudriaszow. Został on zaproszony na Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, gdzie zdobył cztery punkty. To dało mu piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. Dla naszego zawodnika była to swego rodzaju nowość, ponieważ w dzisiejszym turnieju wszyscy uczestnicy korzystali z opon tego samego dostawcy, dostarczonych przez organizatora zawodów.

Wyniki IV rundy IM Słowenii, Słowacji i Węgier:

1. Paweł Miesiąc (Polska) – 15+3 (3,3,3,3,3)
2. Dennis Fazekas (Węgry) – 11+3+2 (2,3,3,1,2)
3. Dawid Rempała (Polska)- 11+2+1 (1,2,3,3,2)
4. Matic Ivacic (Słowenia) – 13+0 (3,3,1,3,3)
5. Tomasz Orwat (Polska) 13+d (3,3,2,2,3)
6. Anże Grmek (Słowenia) – 10+w (3,2,2,2,1)
7. Roland Kovacs (Węgry) – 8 (1,0,1,3,3)
8. Ondrej Smetana (Czechy) – 8 (2,1,3,0,2)
9. Norbert Magosi (Węgry) – 7 (1,1,2,2,1)
10. Andrej Popa (Rumunia) – 7 (2,2,1,1,2)
11. Milen Manew (Bułgaria) – 5 (1,0,0,2,2)
12. Denis Stojs (Słowenia) – 4 (2,2,w,w,w)
13. Mateusz Gzyl (Polska) – 4 (0,1,2,1,0)
14. Mark Barany (Węgry) – 2 (0,1,1,0,0)
15. Szabolcs Uveges (Węgry) – 1 (0,0,0,0,1)

Wyniki Speedway Friendship Cup:

I. AK Markéta Praha – 41
1.Jan Macek (3, 2, w, –, –) 5
2.Filip Hájek (2, 2, 2, 3, w) 9
3. Daniel Klíma (3, 2, 3, 3, 3) 14
4. Petr Chlupáč (2, 2, 3, 3, 3) 13

II. AMD Krško – 29
1. Nick Škorja (3, 3, 3, 3, 2) 14+3
2. Milan Dobiáš (0, 0, 2, 1, 1) 4
3. Jakub Exler (0, 0, 0, 0, 0) 0
4. Sebastian Kössler (1, 3, 2, 2, 3) 11

SC Žarnovica – 29
1. Bruno Belan (2, 1, 0, 2, 2) 7
2. Michal Baštecký (d, 0, 1, 0, 1) 2
3. Ondřej Smetana (3, 1, 3, 2, 2) 11+2
4. Tomasz Orwat (2, 3, d, 1, 3) 9

Czech U19 Team – 20
1. Pavel Kuchař (0, 1, 2, 1, w) 4
2. Jaroslav Vaníček (1, 0, 1, 2, d) 4
3. Jan Jeníček (1, 1, 1, 1, 2) 6
4. Daniel Šilhán (1, 3, 1, 0, 1) 6

Wyniki DMPJ w Lublinie:

I Bocar Włókniarz Częstochowa – 40 pkt.
1.
 Jakub Miśkowiak – 14 (3,2,3,3,3)
2. Mateusz Świdnicki – 13 (3,3,3,2,2)
3. Franciszek Karczewski – 4 (0,0,0,2,2)
4. Bartłomiej Kowalski – 9 (2,1,3,1,2)

II Motor Lublin – 39 pkt.
1.
 Wiktor Lampart – 10 (3,1,3,d,3)
2. Mateusz Cierniak – 13 (3,3,2,3,2)
3. Jan Młynarski – 3 (0,2,0,w,1)
4. Wiktor Przyjemski – 13 (2,3,2,3,3)

III Lokomotiv Jauniba Daugavpils – 22 pkt.
1.
 Daniił Kołodinski – 8 (1,2,2,2,1)
2. Ernest Matjuszonok – 5 (1,3,0,0,1)
3. Artiom Juhno – 1 (1,0,0,0,0)
4. Francis Gusts – 8 (1,1,2,3,1)

IV Arged Malesa Ostrów – 18 pkt.
1.
 Jakub Poczta – 5 (0,1,1,t,3)
2. Sebastian Szostak – 4 (2,0,1,1,0)
3. Mateusz Dul – 2 (0,0,1,1,0)
4. Jakub Krawczyk – 7 (2,2,1,2,d)

Bieg po biegu:
1. (69,74) Świdnicki, Przyjemski, Gusts, Poczta – (2:0:1:3)
2. (68,97) Miśkowiak, Szostak, Juhno, Młynarski – (2:2:2:6)
3. (69,47) Cierniak, Krawczyk, Kołodinski, Karczewski – (5:4:3:6)
4. (69,44) Lampart, Kowalski, Matjuszonok, Dul – (8:4:4:8)
5. (67,81) Przyjemski, Kołodinski, Kowalski, Szostak – (11:4:6:9)
6. (69,65) Matjuszonok, Młynarski, Poczta, Karczewski – (13:5:9:9)
7. (69,00) Cierniak, Miśkowiak, Gusts, Dul – (16:5:10:11)
8. (69,16) Świdnicki, Krawczyk, Lampart, Juhno – (17:7:10:14)
9. (68,18) Miśkowiak, Przyjemski, Krawczyk, Matjuszonok – (19:8:10:17)
10. (69,09) Świdnicki, Kołodinski, Dul, Młynarski – (19:9:12:20)
11. (68,97) Kowalski, Cierniak, Poczta, Juhno – (21:10:12:23)
12. (68,69) Lampart, Gusts, Szostak, Karczewski – (24:11:14:23)
13. (68,16) Gusts, Krawczyk, Kowalski, Młynarski (w) – (24:13:17:24)
14. (68,13) Przyjemski, Karczewski, Dul, Juhno – (27:14:17:26)
15. (68,75) Cierniak, Świdnicki, Szostak, Matjuszonok – (30:15:17:28)
16. (68,41) Miśkowiak, Kołodinski, Lampart (d2), Poczta (t) – (30:15:19:31)
17. (68,94) Poczta, Karczewski, Młynarski, Juhno – (31:18:19:33)
18. (68,06) Lampart, Kowalski, Matjuszonok, Dul – (34:18:20:35)
19. (68,81) Przyjemski, Świdnicki, Kołodinski, Szostak – (37:18:21:37)
20. (68,44) Miśkowiak, Cierniak, Gusts, Krawczyk (d) – (39:18:22:40)

Wyniki Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie:

1. Paweł Przedpełski – 18 (3,3,3,3,0,3,3)
2. Patryk Dudek – 18 (1,3,3,3,3,3,2)
3. Przemysław Pawlicki – 14 (3,3,2,2,1,2,1)
4. Oskar Fajfer – 13 (3,2,3,1,2,2,w)
5. Bartosz Smektała – 11 (3,3,0,3,2,0)
6. Marcin Nowak – (2,0,2,3,0,1)
7. Kacper Gomólski – (1,0,2,1,3,1)
8. Tobiasz Musielak – (2,2,1,2,1,0)
9. Kacper Woryna – (2,1,1,0,3)
10. Adrian Gała – (t,1,3,1,0)
11. Norbert Kościuch – (2,2,0,0,1)
12. Jakub Jamróg – (1,2,0,0,2)
13. Norbert Krakowiak – (u,1,2,2,w)
14. Niels Kristian Iversen – (0,1,1,2,1)
15. Andriej Kudriaszow – 4 (0,0,1,1,2)
16. Frederik Jakobsen – (0,0,t,0,3)
17. Kevin Fajfer – (1)
18. Mikołaj Czapla – (0)
19. Szymon Szwacher – ns

Bieg po biegu:
1. Fajfer, Woryna, Dudek, Iversen
2. Smektała, Nowak, Gomólski, Kudriaszow
3. Przedpełski, Musielak, Fajfer, Jakobsen
4. Pawlicki, Kościuch, Jamróg, Krakowiak (u)
5. Smektała, Kościuch, Woryna, Jakobsen
6. Pawlicki, Musielak, Iversen, Gomólski
7. Przedpełski, Fajfer, Krakowiak, Nowak
8. Dudek, Jamróg, Gała, Kudriaszow
9. Przedpełski, Gomólski, Woryna, Jamróg
10. Gała, Krakowiak, Iversen, Smektała
11. Fajfer, Pawlicki, Kudriaszow, Czapla
12. Dudek, Nowak, Musielak, Kościuch
13. Nowak, Pawlicki, Gała, Woryna
14. Przedpełski, Iversen, Kudriaszow, Kościuch
15. Smektała, Musielak, Fajfer, Jamróg
16. Dudek, Krakowiak, Gomólski, Jakobsen
17. Woryna, Kudriaszow, Musielak, Krakowiak (w)
18. Jakobsen, Jamróg, Iversen, Nowak
19. Gomólski, Fajfer, Kościuch, Gała
20. Dudek, Smektała, Pawlicki, Przedpełski
Półfinał nr 1. Dudek, Fajfer, Nowak, Musielak
Półfinał nr 2. Przedpełski, Pawlicki, Gomólski, Smektała
Finał. Przedpełski, Dudek, Pawlicki, Fajfer (w)

wyniki za: sportowefakty.pl, www.speedwaya-z.cz

Komentarze

komentarzy