Okres transferowy zbliża się wielkimi krokami, więc serwisy informacyjne już zaczęły łączyć poszczególnych zawodników do klubów żużlowych. Jak to wygląda w Opolu? W Kolejarzu Opole zostają Kevin Woelbert i Jarosław Krzywosz, którzy z klubem Kolejarz Opole uzgodnili warunki jeszcze przed turniejem „Mistrz Świata Jerzy Szczakiel zaprasza na Opolską Karolinkę”. Zespół zbuduje i poprowadzi trener Piotr Żyto, który również zostaje na kolejny sezon w Opolu.

Kolejne informację pojawiły się na początku tygodnia, kiedy jeden z portali poinformował, że w Opolu na kolejny sezon prawdopodobnie zostanie Denis Gizatullin. Wstępnie rozmawialiśmy z nim już przy okazji naszej Opolskiej Karolinki. Teraz, gdy Denis przyjedzie do Opola, omówimy szczegóły. Denis planuje zjawić się u nas w drugiej połowie tygodnia. Wtedy powinniśmy wszystko ustalić, a na początku listopada podpiszemy z nim nowy kontrakt. Z naszej dotychczasowej współpracy jesteśmy zadowoleni i liczymy, że tak pozostanie – mówił dla portalu sportowefakty.wp.pl prezes Grzegorz Sawicki.

Na łamach tego samego portalu pojawiła się również informacja, że działacze planują dalszą współpracę z Adrianem Gomólskim. Niebawem się spotkamy, by porozmawiać o nowym sezonie. Nie ukrywam, że chcemy dalszej współpracy z Adrianem i zakładamy, że się dogadamy – mówi prezes. Nie ma natomiast szans na to, że w Opolu zostaną Marcin Rempała i Michał Łopaczewski, którymi klub nie jest zainteresowany.

Jacy jeszcze zawodnicy są łączeni z klubem Kolejarz Opole? Od dłuższego czasu w kuluarach przejawia się nazwisko Huberta Łęgowika, którego często można było zobaczyć w minionym sezonie na treningach w Opolu. Sam zawodnik nie ukrywa, że po słabym sezonie w Gdańsku chce się odbudować w 2. Lidze Żużlowej, choć oficjalnie żadna nazwa klubu nie pada. Jeździłem w tym roku z chłopakami, którzy wchodząc w wiek seniorski startowali w II lidze, a teraz są mocnymi punktami w swojej drużynie. Chciałbym w przyszłym roku być takim zawodnikiem, dostać kredyt zaufania, a na pewno odwdzięczę się dobrymi wynikami – mówił Hubert Łęgowik.

Dzisiaj pojawiły się kolejne informację, tym razem na portalu przegladsportowy.pl. Według tego portalu do Opola z Ekstraligowego Włókniarza Vitroszlif Crossfit Częstochowa ma przejść Oskar Polis. Dla tego zawodnika będzie to pierwszy sezon startów w charakterze seniora, więc nie jest to wykluczone. Zawodnik licząc na regularne starty będzie miał znacznie większe szanse w 2. Lidze niż w Częstochowie, nawet przy nowym zapisie o zawodniku rezerwowym. Jesteśmy zainteresowanie Oskarem, ale także kilkoma innymi zawodnikami. Nie narzekamy na brak zainteresowania ze strony żużlowców. Jesteśmy wypłacalnym klubem. Spłaciliśmy wszystkich zawodników. Taki przekaz najwidoczniej „poszedł” w Polskę i są tego efekty. – mówi trener Piotr Żyto.

Z kolei z informacji portalu espeedway.pl działacze w Opolu zainteresowani są także Edwardem Mazurem, który w tym roku reprezentował barwy Orła Łódź.

Takie nazwiska na liście życzeń Kolejarza nie dziwią, ponieważ jak przekonuje prezes Sawicki – Naszym celem jest wzmocnienie kadry perspektywicznymi zawodnikami.

Okres transferowy zaczyna się 1 listopada i potrwa dwa tygodnie. Do tego czasu wiele może się jeszcze zmienić zarówno w planach klubów, jak i zawodników. Czy Ci zawodnicy ostatecznie podpiszą kontrakty w Opolu? Na tę odpowiedź trzeba jeszcze poczekać.

źródło: sportowefakty.wp.pl, przegladsportowy.pl, espeedway.pl

Komentarze

komentarzy