W dniu wczorajszym zarząd TS Kolejarza Opole podpisał kontrakty z kolejnymi, po Sebastianie Ułamku, krajowymi zawodnikami. Barwy opolskiego klubu przywdzieją młode Lwy z Częstochowy, Oskar Polis i Hubert Łęgowik.

Oskar Polis to wychowanek częstochowskiego Włókniarza, dla którego najbliższy sezon będzie pierwszym w gronie seniorów. Oprócz drużyny Włókniarza reprezentował także zespoły z: Rawicza, Rybnika i Łodzi. W minionych rozgrywkach startował w macierzystym klubie, gdzie jako junior uzyskał średnią 1,314 punktu, lepszą m.in. od Sebastiana Ułamka i Andreasa Jonssona. Wystartował we wszystkich spotkaniach PGE Ekstraligi i zdobył w nich 57 punktów i 10 bonusów. Choć sezon zakończył pechowo, bo upadkiem w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowa i złamaniem lewej kości trzonowej w ręce to niewątpliwie jest to zawodnik zdolny i perspektywiczny. W kolejnym sezonie zdecydował się na opuszczenie Częstochowy i przenosiny się do Opola.

Hubert Łęgowik to 22-letni zawodnik, który swój pierwszy rok w gronie seniorów postanowił spędzić w Nice 1. Lidze Żużlowej w gdańskim Wybrzeżu. Ten ruch niestety nie okazał się dla niego szczęśliwy. Po opuszczeniu Częstochowy uzyskał średnią 1,370 punktu. W dodatku w zespole z Gdańska jeździł rzadko i ciężko mu było zachować rytm jazdy. Po nieudanym sezonie postanowił przenieść się do 2. Ligi Żużlowej, gdzie liczy na regularne starty i powrót do odpowiedniej formy. Wybór padł na TS Kolejarz Opole. Łęgowik miał już kiedyś możliwość startu w opolskich barwach. Stało się tak w 2015 roku, kiedy Hubert jako zawodnik Hawi Racing Team wystartował jako „gość” w MDMP.

W klubie dużo mówiło się o pozyskaniu kilku młodych zawodników, więc Hubert i Oskar idealnie pasują do założonej koncepcji składu.

Komentarze

komentarzy