Lider zostaje z nami!

0
231

Jacob Thorssell drugi rok z rzędu będzie reprezentował nasz klub w walce o najwyższe cele. Do Opola trafił przed rokiem z eWinner 1. Ligi Żużlowej, w której reprezentował Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Nasz szwedzki zawodnik zakończył tegoroczny sezon z piątą średnią w 2. Lidze Żużlowej. Był skuteczny zarówno na torze w Opolu (2,529 pkt/bieg), jak i na wyjazdach (2,000 pkt/bieg). Dziewięć spotkań kończył z dwucyfrowym wynikiem.

W Szwecji razem z Dackarną Malilla sięgnął w tym roku po mistrzostwo kraju, po raz pierwszy od 2007 roku. Indywidualnie zajął trzynaste miejsce w cyklu Speedway Euro Championship, zastępując kontuzjowanego Davida Bellego w trzech z czterech rund. Najlepiej spisał się na torze w niemieckim Guestrow, gdzie zajął siódme miejsce z dziewięcioma punktami. Podczas tych zawodów mógł pochwalić się zwycięstwami z takimi zawodnikami jak Leon Madsen, Patrick Hansen i Robert Lambert. Niestety nie udało mu się zdobyć trzeciego z rzędu tytułu Indywidualnego Mistrza Szwecji, ponieważ po pierwszym, zwycięskim zresztą biegu w finale w Malilli, odniósł kontuzję, po której nie był w stanie kontynuować zawodów.

Komentarze

komentarzy