Liga bez Rawicza!

0
227

To już oficjalna informacja! W sezonie 2024 Krajowa Liga Żużlowa pojedzie bez zespołu z Rawicza. Zawirowania wokół Kolejarza Rawicz rozpoczęły się w zeszłym roku, kiedy jego prezes, Sławomir K. został zatrzymany pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała zajmować się gospodarką odpadami.

Prezydium ZG PZM zapoznało się z odwołaniem złożonym 19 grudnia przez Rawicki Klub Żużlowy. Odwołanie dotyczyło decyzji Zespołu ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi, DM I Ligi oraz DM II Ligi z dnia 12 grudnia. Przypomnijmy, że zgodnie z tą decyzją Kolejarz otrzymał odmowę przyznania licencji.

Klub wykazał, że niespełnienie wymogów w procesie licencyjnym wynikało z poważnych turbulencji finansowych oraz organizacyjnych. Klub zobowiązał się do wypełnienia wszystkich kryteriów i złożenia stosownych dokumentów.

Wbrew zapewnieniom do dnia 26 stycznia klub nie uzupełnił braków formalnych. Przede wszystkim nie zostały złożone oświadczenia o niezaleganiu względem ZUS i Urzędu Skarbowego. Klub posiada też zaległości wobec zawodników oraz innych podmiotów. Nie uzupełniono też dokumentów finansowych.

Prezydium ZG PZM uznało odwołanie klubu za bezzasadne i utrzymało w mocy decyzję zespołu licencyjnego. To oznacza, że Kolejarz Rawicz nie wystąpi w rozgrywkach ligowych 2024.

Niewiadomą pozostaje jeszcze start w lidze zespołu z Krakowa. Mamy jednak nadzieje, że w najbliższych dniach pojawi się terminarz Krajowej Ligi Żużlowej.

źródło: polskizuzel.pl

Komentarze

komentarzy