Mnóstwo startów naszych młodzieżowców

0
85

W ten weekend nie przeżywaliśmy emocji związanych ze startem naszej drużyny w 2. Lidze Żużlowej. Mogliśmy się za to emocjonować startami Marcina Sekuli w Mistrzostwach Świata na długim torze oraz występem Jacoba Thorssella w finale SEC Challenge. Nie zabrakło również startów naszych młodzieżowców w innych spotkaniach. W piątek w meczu, w którym Motor Lublin podejmował Arged Malesa Ostrów startował Jakub Krawczyk. Nasz „gość” zdobył dwa punkty, kiedy to w biegu czwartym dojechał do mety przed Timem Soerensenem i Wiktorem Lampartem.

W sobotę, jako pierwszy, na tor wyjechał Esben Hjerrild. W meczu duńskiej Division 1. rozgrywanym w Outrup nasz zawodnik zdobył sześć punktów w trzech startach, z czego z jednego został wykluczony.

Na czeskim torze w Chabarovicach odbył się Puchar Czech – Memoriał Jiřího Hurycha. Turniej zakończył się zwycięstwem Petra Chlupaca, który tego dnia nie znalazł pogromcy.

Kolejny na tor, tym razem w Polsce, wyjechał Mateusz Dul. Niestety nasz „gość” nie będzie dobrze wspominał swojego występu w Zielonej Górze. Mateusz zdobył tylko dwa punkty, oba po wykluczeniach innych zawodników, a jego drużyna wysoko przegrała spotkanie 57:33.

W niedzielę na torze pojawił się już tylko Bartłomiej Kowalski. Razem z Betard Sparta Wrocław udał się na mecz do Gorzowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Nasz „gość”, ze względu na kontuzję Gleba Czugunowa, pojawił się na torze aż sześciokrotnie. Zdobył siedem punktów i trzy bonusy.

Wyniki meczu Motor LublinArged Malesa Ostrów

Motor Lublin – 51 pkt.
9. Jarosław Hampel – 11+1 (1,3,2,2*,0,3)
10. Zastępstwo Zawodnika
11. Maksym Drabik – 10+3 (3,2*,1*,2,2*,d)
12. Fraser Bowes – 0 (-,-,-,-,-)
13. Mateusz Tudzież – 3 (3,0,-,-,-)
14. Wiktor Lampart – 4+2 (1*,0,2,1*,0)
15. Mateusz Cierniak – 7 (2,1,0,3,1)
16. Dominik Kubera – 16+1 (2*,3,3,2,3,3)

Arged Malesa Ostrów – 39 pkt.
1. Tomasz Gapiński – 3 (0,3,0,-,-)
2. Oliver Berntzon – 4+1 (1,2*,1,0,-)
3. Grzegorz Walasek – 9 (2,1,3,2,1)
4. Kacper Grzelak – 0 (-,-,-,-)
5. Chris Holder – 12+1 (0,3,3,3,1*,2)
6. Jakub Krawczyk – 2 (0,2,0)
7. Sebastian Szostak – 6 (3,0,1,2)
8. Tim Soerensen – 3+1 (1*,w,1,1,w)

Bieg po biegu:
1. (69,14) Drabik, Walasek, Hampel, Gapiński – 4:2 – (4:2)
2. (69,63) Szostak, Cierniak, Lampart, Krawczyk – 3:3 – (7:5)
3. (69,34) Tudzież, Kubera, Berntzon, Holder – 5:1 – (12:6)
4. (68,54) Hampel, Krawczyk, Soerensen, Lampart – 3:3 – (15:9)
5. (68,28) Kubera, Drabik, Walasek, Soerensen (w) – 5:1 – (20:10)
6. (69,46) Gapiński, Berntzon, Cierniak, Tudzież – 1:5 – (21:15)
7. (68,61) Holder, Hampel, Drabik, Szostak – 3:3 – (24:18)
8. (68,62) Walasek, Lampart, Soerensen, Cierniak – 2:4 – (26:22)
9. (69,74) Kubera, Hampel, Berntzon, Gapiński – 5:1 – (31:23)
10. (69,60) Holder, Drabik, Lampart, Krawczyk – 3:3 – (34:26)
11. (68,75) Holder, Kubera, Soerensen, Hampel – 2:4 – (36:30)
12. Cierniak, Drabik, Szostak, Berntzon – 5:1 – (41:31)
13. (68,32) Kubera, Walasek, Holder, Lampart – 3:3 – (44:34)
14. (68,33) Kubera, Szostak, Cierniak, Soerensen (w) – 4:2 – (48:36)
15. (68,04) Hampel, Holder, Walasek, Drabik (d) – 3:3 – (51:39)

Wyniki meczu Division 1. w Outrup

Esbjerg Motor Sport Speedway – 41 pkt.
1. Emil Breum – 9 (3,3,3,w)
2. Esben Hjerrild – 6 (3,w,3,-)
3. Frederik Pedersen – 6 (1,2,2,1)
4. Andreas Jensen – 6 (0,2,1,3)
5. Niklas Jakobsen – 14 (3,3,3,2,3)

Holsted Speedway Klub – 31 pkt.
1. Lasse Bjerre – 11 (3,3,3,2)
2. Marius Nielsen – 6 (3,1,2,w)
3. Patrick Bæk – 4 (d,1,1,2)
4. Nicklas Aagaard – 7 (2,3,2,0)
5. Mads Dalum – 3 (0,2,0,1)

Outrup Speedway Club – 29 pkt.
1. Antti Vuolas – 8 (2,3,0,3)
2. Nicolai Heiselberg – 6 (2,1,0,3)
3. Bastian Borke – 6 (1,2,1,2)
4. Chris Wænnerstrøm – 5 (0,2,0,3)
5. Flynn Nicol – 4 (2,1,1,0)

Munkebo Speedway Club – 18 pkt.
1. Maja Aamand – 6 (2,0,3,w,1)
2. Thomas Kring – 1 (1,0,0,-)
3. Jannik Sørensen – 2 (1,0,1,0)
4. Chris Gade – 4 (0,1,2,1)
5. Henrik Lorentsen – 5 (1,0,2,2)

Bieg po biegu:
1.
Breum, Aagaard, Kring, Wænnerstrøm
2.
Hjerrild, Aamand, Borke, Bæk (d)
3.
Bjerre, Heiselberg, Sørensen, Jensen
4.
Nielsen, Vuolas, Pedersen, Gade
5. Jakobsen, Nicol, Lorentsen, Dalum
6.
Bjerre, Wænnerstrøm, Gade, Hjerrild (w)
7.
Breum, Borke, Nielsen, Sørensen
8.
Aagaard, Pedersen, Heiselberg, Aamand
9.
Vuolas, Jensen, Bæk, Kring
10.
Jakobsen, Dalum, Nicol, Lorentsen
11.
Aamand, Nielsen, Jensen, Wænnerstrøm
12.
Bjerre, Pedersen, Borke, Kring
13.
Breum, Gade, Bæk, Heiselberg
14.
Hjerrild, Aagaard, Sørensen, Vuolas
15.
Jakobsen, Lorentsen, Nicol, Dalum
16.
Jensen, Borke, Gade, Aagaard
17.
Wænnerstrøm, Bæk, Pedersen, Sørensen
18.
Heiselberg, Jakobsen, Nielsen (w), Aamand (w)
19.
Vuolas, Bjerre, Aamand, Breum (w)
20.
Jakobsen, Lorentsen, Dalum, Nicol

Wyniki Pucharu Czech – Memoriał Jiřího Hurycha

1. Petr Chlupac (Praha) – 12+3+3 (3,3,3,3)
2. Matous Kamenik (Divisov) – 9+3+2 (3,1,3,2)
3. Jaroslav Petrak (Pardubice) – 9+2+1 (3,2,1,3)
4. Jan Hlacina, (Pardubice – 250 ccm) – 5+2+0 (2,2,0,1)
5. Matej Fryza (Plzen) – 9+1 (2,2,3,2)
6. Bruno Belan (Slany) – 7+1 (3,2,w,2)
7. Vojtech Zamazal (Slany) – 4+0 (1,1,2,0)
8. Stepan Sevcík (Divisov – 250 ccm) – 2+ns (w,1,0,1)
9. Adam Nejezchleba (Divisov – 250 ccm) – 2 (t,0,1,1)

Półfinał 1: Kamenik, Hlacina, Fryza, Sevcík (ns)
Półfinał 2: Chlupac, Petrak, Belan, Zamazal
Finał: Chlupac, Kamenik, Petrak, Hlacina

Wyniki meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra – H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Stelmet Falubaz Zielona Góra – 57 pkt.
9.
 Piotr Protasiewicz – 6+1 (2*,1,3,0)
10. Max Fricke – 14+1 (3,3,2*,3,3)
11. Rohan Tungate – 12 (3,3,3,-,3)
12. Jan Kvech – 4 (1,-,1,1,1)
13. Krzysztof Buczkowski – 9+1 (3,3,2*,1,-)
14. Dawid Rempała – 4 (w,1,3)
15. Nile Tufft – 5+1 (3,1,1*)
16. Mateusz Tonder – 3 (0,2,1)

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź – 33 pkt.
1.
 Niels Kristian Iversen – 5+1 (1,2,0,2*,0)
2. Norbert Kościuch – 5 (0,0,-,3,2)
3. Nikodem Bartoch – 0 (-,-,-,0)
4. Marcin Nowak – 8+1 (2,1*,w,3,2)
5. Brady Kurtz – 9 (2,2,1,2,2,-)
6. Mateusz Dul – 2 (1,0,1,0)
7. Aleksander Grygolec – 2 (2,0,0)
8. Luke Becker – 2 (0,2,t,0)

Bieg po biegu:
1. (63,34) Tungate, Protasiewicz, Iversen, Becker – 5:1 – (5:1)
2. (63,87) Tufft, Grygolec, Dul, Rempała (w/su) – 3:3 – (8:4)
3. (63,53) Buczkowski, Kurtz, Kvech, Kościuch – 4:2 – (12:6)
4. (62,56) Fricke, Nowak, Rempała, Dul – 4:2 – (16:8)
5. (63,90) Tungate, Becker, Nowak, Tonder – 3:3 – (19:11)
6. (63,22) Buczkowski, Iversen, Tufft, Kościuch – 4:2 – (23:13)
7. (62,50) Fricke, Kurtz, Protasiewicz, Grygolec – 4:2 – (27:15)
8. (63,03) Rempała, Buczkowski, Dul (Becker – t), Nowak (w) – 5:1 – (32:16)
9. (62,56) Protasiewicz, Fricke, Kurtz, Iversen – 5:1 – (37:17)
10. (63,31) Tungate, Kurtz, Kvech, Dul – 4:2 – (41:19)
11. (63,85) Nowak, Iversen, Kvech, Protasiewicz – 1:5 – (42:24)
12. (63,85) Kościuch, Tonder, Tufft, Grygolec – 3:3 – (45:27)
13. (62,68) Fricke, Kurtz, Buczkowski, Bartoch – 4:2 – (49:29)
14. (63,89) Tungate, Kościuch, Kvech, Iversen – 4:2 – (53:31)
15. (62,97) Fricke, Nowak, Tonder, Becker – 4:2 – (57:33)

Wyniki meczu

Moje Bermudy Stal Gorzów – 52 pkt.
9. Szymon Woźniak – 12+2 (2*,3,2*,2,3)
10. Anders Thomsen – 9+1 (3,1,3,1*,1)
11. Martin Vaculik – 13 (3,3,3,3,1)
12. Patrick Hansen – 0 (0,0,-,-)
13. Bartosz Zmarzlik – 13 (2,3,3,2,3)
14. Oskar Hurysz – 1 (1,0,0)
15. Oskar Paluch – 3 (3,0,0)
16. Wiktor Jasiński – 1 (1,0)

Betard Sparta Wrocław – 38 pkt.
1. Mateusz Panicz – 0 (0,-,-,-,-)
2. Daniel Bewley – 12 (3,2,2,1,2,2,0)
3. Tai Woffinden – 7+1 (1,2,1*,0,3,0,0)
4. Zastępstwo Zawodnika
5. Maciej Janowski – 12+1 (1,1*,2,2,1,3,2)
6. Bartłomiej Kowalski – 7+3 (2,1*,1*,2,0,1*)
7. Michał Curzytek – 0 (d,d,-)

Bieg po biegu:
1. (60,54) Vaculik, Woźniak, Woffinden, Panicz – 5:1 – (5:1)
2. (60,70) Paluch, Kowalski, Hurysz, Curzytek (d) – 4:2 – (9:3)
3. (60,67) Bewley, Zmarzlik, Janowski, Hansen – 2:4 – (11:7)
4. (60,96) Thomsen, Bewley, Kowalski, Hurysz – 3:3 – (14:10)
5. (60,71) Vaculik, Woffinden, Janowski, Hansen – 3:3 – (17:13)
6. (60,44) Zmarzlik, Bewley, Kowalski, Paluch – 3:3 – (20:16)
7. (60,70) Woźniak, Janowski, Thomsen, Curzytek (d) – 4:2 – (24:18)
8. (60,29) Zmarzlik, Kowalski, Woffinden, Hurysz – 3:3 – (27:21)
9. (60,86) Thomsen, Woźniak, Bewley, Woffinden – 5:1 – (32:22)
10. (60,59) Vaculik, Janowski, Jasiński, Kowalski – 4:2 – (36:24)
11. (60,87) Woffinden, Woźniak, Janowski, Jasiński – 2:4 – (38:28)
12. (60,82) Vaculik, Bewley, Kowalski, Paluch – 3:3 – (41:31)
13. (60,65) Janowski, Zmarzlik, Thomsen, Woffinden – 3:3 – (44:34)
14. (61,89) Woźniak, Bewley, Thomsen, Woffinden – 4:2 – (48:36)
15. (60,92) Zmarzlik, Janowski, Vaculik, Bewley – 4:2 – (52:38)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl / DMU RS / Speedwaya-z.cz

Komentarze

komentarzy