Nasi zawodnicy nie powalczą o IMP. Hjerrild startował w Danii

0
134

Dzisiaj na torach w Poznaniu, Gdańsku, Tarnowie i Łodzi odbyły się ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. W tym roku finały IMP będą składać się z cyklu turniejów. Nowością jest również rozgrywanie tylko jednego półfinału i bezpośrednie nominowanie do finałów kilku zawodników, według specjalnego klucza. To sprawia, że z ćwierćfinałów awans wywalczyło bardzo wąskie grono zawodników.

Bardzo dobry występ zanotował Adrian Cyfer, który rywalizował na torze w Poznaniu. Nasz zawodnik zajął piąte miejsce z jedenastoma punktami, które niestety nie dało mu awansu, nawet w formie rezerwowego. Z eliminacji w Poznaniu awans wywalczyło tylko czterech zawodników.

W pozostałych rundach startowali nasi „goście”. Na torze w Gdańsku rywalizował Jakub Poczta. Młody wychowanek TŻ Ostrovii Ostrów wywalczył dzisiaj trzy punkty i zajął czternaste miejsce. Ze względów proceduralnych na stadionie w Łodzi pojawił się Jakub Krawczyk. Zanotował defekt na starcie, po czym, ze względu na problemy sprzętowe wycofał się z zawodów. Blisko awansu był również Bartłomiej Kowalski, który brał udział w ćwierćfinale w Tarnowie. Zajął szóste miejsce z dziesięcioma punktami.

Równolegle do ćwierćfinałów IMP, w Danii miały miejsce kolejne mecze Speedway-Ligaen. Startujący w spotkaniu Esbjerg Vikings – Holsted Tigers, Esben Hjerrild nie zdobył dzisiaj punktów.

Wyniki ćwierćfinału IMP w Poznaniu:

1. Jarosław Hampel – 15 (3,3,3,3,3)
2. Krzysztof Buczkowski – 13 (3,2,2,3,3)
3. Tobiasz Musielak – 13 (3,2,3,2,3)
4. Krzysztof Kasprzak – 12 (2,3,1,3,3)
————————————————–
5. Adrian Cyfer – 11 (1,3,2,3,2)
6. Kacper Gomólski – (0,3,1,2,2)
7. Szymon Szlauderbach – (3,0,1,2,1)
8. Zbigniew Suchecki – (2,1,0,2,2)
9. Hubert Łęgowik – (1,1,2,1,2)
10. Damian Dróżdż – (2,0,3,d,1)
11. Adrian Miedziński – (2,2,2,w,d)
12. Tomasz Gapiński – (0,2,3,w,w)
13. Marcin Jędrzejewski – (1,1,1,1,d)
14. Fabian Ragus – (0,1,0,0,0)
15. Damian Baliński – (1,u,d,w,w)
16. Norbert Krakowiak – (d,ns,ns,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. Musielak, Kasprzak, Cyfer, Gomólski
2. Szlauderbach, Suchecki, Jędrzejewski, Gapiński
3. Hampel, Dróżdż, Baliński, Ragus
4. Buczkowski, Miedziński, Łęgowik, Krakowiak (d)
5. Hampel, Musielak, Łęgowik, Szlauderbach
6. Cyfer, Buczkowski, Jędrzejewski, Baliński (u)
7. Kasprzak, Gapiński, Ragus, Krakowiak (ns)
8. Gomólski, Miedziński, Suchecki, Dróżdż
9. Musielak, Miedziński, Jędrzejewski, Ragus
10. Dróżdż, Cyfer, Szlauderbach, Krakowiak (ns)
11. Hampel, Buczkowski, Kasprzak, Suchecki
12. Gapiński, Łęgowik, Gomólski, Baliński (d)
13. Buczkowski, Musielak, Dróżdż (d), Gapiński (w)
14. Cyfer, Suchecki, Łęgowik, Ragus
15. Kasprzak, Szlauderbach, Baliński (w), Miedziński (w)
16. Hampel, Gomólski, Jędrzejewski, Krakowiak (ns)
17. Musielak, Suchecki, Baliński (w), Krakowiak (ns)
18. Hampel, Cyfer, Gapiński (w), Miedziński (d)
19. Kasprzak, Łęgowik, Dróżdż, Jędrzejewski (d)
20. Buczkowski, Gomólski, Szlauderbach, Ragus

Wyniki ćwierćfinału IMP w Gdańsku:

1. Kacper Woryna – 13 (1,3,3,3,3)
2. Rafał Karczmarz – 12 (3,2,2,2,3)
3. Grzegorz Zengota – 11 (2,2,3,3,1)
4. Jakub Jamróg – 10+3 (1,1,3,3,2)
————————————————–
5. Mateusz Tonder – 10+2 (2,3,1,3,1)
————————————————–
6. Szymon Woźniak – 10+w (3,3,1,0,3)
7. Oskar Fajfer – 10+w (2,3,0,2,3)
8. Wiktor Trofimow jr – (3,1,2,1,2)
9. Krystian Pieszczek – (2,2,2,1,2)
10. Damian Pawliczak – (1,1,2,1,1)
11. Sebastian Szostak – (3,0,d,1,1)
12. Adrian Gała – (0,2,1,2,d)
13. Seweryn Orgacki – (0,0,3,0,0)
14. Jakub Poczta – 3 (d,1,0,2,0)
15. Krzysztof Sadurski – (0,0,0,d,2)
16. Kacper Łobodziński – (1,0,1,0,0)

Bieg po biegu:
1. Trofimow jr, Pieszczek, Jamróg, Gała
2. Karczmarz, Tonder, Pawliczak, Sadurski
3. Woźniak, Zengota, Woryna, Orgacki
4. Szostak, Fajfer, Łobodziński, Poczta (d4)
5. Fajfer, Zengota, Jamróg, Sadurski
6. Woryna, Pieszczek, Pawliczak, Szostak
7. Woźniak, Karczmarz, Trofimow jr, Łobodziński
8. Tonder, Gała, Poczta, Orgacki
9. Jamróg, Pawliczak, Woźniak, Poczta
10. Orgacki, Pieszczek, Łobodziński, Sadurski
11. Zengota, Trofimow jr, Tonder, Szostak (d4)
12. Woryna, Karczmarz, Gała, Fajfer
13. Jamróg, Karczmarz, Szostak, Orgacki
14. Tonder, Fajfer, Pieszczek, Woźniak
15. Woryna, Poczta, Trofimow jr, Sadurski (d4)
16. Zengota, Gała, Pawliczak, Łobodziński
17. Woryna, Jamróg, Tonder, Łobodziński
18. Karczmarz, Pieszczek, Zengota, Poczta
19. Fajfer, Trofimow jr, Pawliczak, Orgacki
20. Woźniak, Sadurski, Szostak, Gała (d4)
Wyścig dodatkowy o 4. miejsce. Jamróg, Tonder, Woźniak (w/2 min.), Fajfer (w/su)

Wyniki ćwierćfinału IMP w Łodzi:

1. Piotr Pawlicki – 15 (3,3,3,3,3)
2. Przemysław Pawlicki – 14 (3,3,3,3,2)
3. Marcin Nowak – 12 (2,3,3,3,1)
4. Bartosz Smektała – 11 (3,2,2,1,3)
————————————————–
5. Wiktor Jasiński – 10 (3,1,3,0,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
————————————————–
6. Kacper Pludra – 10 (1,2,2,2,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
7. Daniel Kaczmarek – (2,1,2,2,1)
8. Piotr Protasiewicz – (2,0,1,2,2)
9. Norbert Kościuch – (1,1,1,2,2)
10. Mateusz Bartkowiak – (0,3,2,0,1)
11. Kacper Grzelak – (2,1,0,3,0)
12. Wiktor Rafalski – (1,0,t,1,2)
13. Grzegorz Walasek – (1,2,w,1,w)
14. Przemysław Konieczny – (0,2,w,ns,ns)
15. Piotr Gryszpiński – (0,0,1,1,t)
16. Jakub Krawczyk – 0 (d,ns,ns,ns,ns)
17. Denis Zieliński – ()

Bieg po biegu:
1. Jasiński, Nowak, Kościuch, Bartkowiak
2. Pawlicki, Protasiewicz, Pludra, Gryszpiński
3. Smektała, Grzelak, Walasek, Krawczyk (d)
4. Pawlicki, Kaczmarek, Rafalski, Konieczny
5. Pawlicki, Walasek, Kościuch, Protasiewicz
6. Pawlicki, Konieczny, Jasiński, Krawczyk (ns)
7. Nowak, Smektała, Kaczmarek, Gryszpiński
8. Bartkowiak, Pludra, Grzelak, Rafalski
9. Pawlicki, Smektała, Kościuch, Rafalski (t)
10. Jasiński, Kaczmarek, Protasiewicz, Grzelak
11. Nowak, Pludra, Konieczny (w), Walasek (w)
12. Pawlicki, Bartkowiak, Gryszpiński, Krawczyk (ns)
13. Grzelak, Kościuch, Gryszpiński, Konieczny (ns)
14. Pawlicki, Pludra, Smektała, Jasiński
15. Nowak, Protasiewicz, Rafalski, Krawczyk (ns)
16. Pawlicki, Kaczmarek, Walasek, Bartkowiak
17. Pludra, Kościuch, Kaczmarek, Krawczyk (ns)
18. Jasiński, Rafalski, Gryszpiński (t), Walasek (w)
19. Pawlicki, Pawlicki, Nowak, Grzelak
20. Smektała, Protasiewicz, Bartkowiak, Konieczny (ns)
bieg dodatkowy o 5. miejsce. Jasiński, Pludra

Wyniki ćwierćfinału IMP w Tarnowie:

1. Mateusz Szczepaniak – 13 (3,3,2,3,2)
2. Ernest Koza – 12 (2,3,3,1,3)
3. Gleb Czugunow – 12 (2,2,3,3,2)
4. Mateusz Cierniak – 11+3 (2,2,2,2,3)
————————————————–
5. Dawid Lampart – 11+d (3,1,3,1,3)
6. Bartłomiej Kowalski – 10 (3,3,2,2,w)
7. Wiktor Lampart – 10 (3,2,1,2,2)
8. Artur Mroczka – (1,3,0,3,2)
9. Daniel Jeleniewski – (1,w,3,3,d)
10. Mateusz Świdnicki – (0,0,2,2,3)
11. Dawid Rempała – (0,2,1,1,1)
12. Piotr Pióro – (2,1,1,0,1)
13. Patryk Wojdyło – (1,0,1,1,0)
14. Michał Curzytek – (w,1,0,0,w)
15. Patryk Zieliński – (u/-,-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Lampart, Pióro, Zieliński (u/-)
2. Kowalski, Czugunow, Mroczka, Świdnicki
3. Lampart, Cierniak, Jeleniewski, Rempała
4. Szczepaniak, Koza, Wojdyło, Curzytek (w/u)
5. Kowalski, Lampart, Pióro, Wojdyło
6. Szczepaniak, Czugunow, Jeleniewski (w/u)
7. Koza, Cierniak, Lampart, Świdnicki
8. Mroczka, Rempała, Curzytek
9. Czugunow, Cierniak, Pióro, Curzytek
10. Koza, Kowalski, Rempała
11. Lampart, Szczepaniak, Lampart, Mroczka
12. Jeleniewski, Świdnicki, Wojdyło
13. Szczepaniak, Świdnicki, Rempała, Pióro
14. Mroczka, Cierniak, Wojdyło
15. Jeleniewski, Kowalski, Lampart, Curzytek
16. Czugunow, Lampart, Koza
17. Koza, Mroczka, Pióro, Jeleniewski (d4)
18. Świdnicki, Lampart, Curzytek (w/u)
19. Lampart, Czugunow, Rempała, Wojdyło
20. Cierniak, Szczepaniak, Kowalski (w/su)
Bieg dodatkowy o 4. miejsce. Cierniak, Lampart (d2)

Wynik meczu Esbjerg Viking – Holsted Tigers:

Esbjerg Viking – 37
1. Jonas Jeppesen – 13 (1,2,1,3,2,1,3)
2. Tai Woffinden – 13 (2,0,3,2,0,3,3)
3. Kevin Wölbert – 2 (0,2,0,-,-)
4. Emil Breum – 9+2 (1*,1,1,3,2,1*,0)
5. Esben Hjerrild – 0 (0,-,0,0,-,0)

Holsted Tigers – 47
1. Rasmus Jensen – 13 (3,1,2,3,2,2)
2. Nicki Pedersen – 10+1 (3,3,2,1,w,1*)
3. Rene Bach – 13+2 (2*,3,3,3,1,1*)
4. Lasse Bjerre – 9+1 (0,2*,0,2,3,2)
5. Marius Nielsen – 2+1 (1,0,1*,0)

Bieg po biegu:
1. Jensen, Bach, Jeppesen, Wölbert
2. Pedersen, Woffinden, Breum, Bjerre
3. Bach, Wölbert, Nielsen, Hjerrild
4. Pedersen, Jeppesen, Jensen, Woffinden
5. Bach, Bjerre, Breum, Wölbert
6. Woffinden, Pedersen, Jeppesen, Nielsen
7. Jeppesen, Jensen, Breum, Bjerre
8. Bach, Woffinden, Pedersen, Hjerrild
9. Breum, Bjerre, Nielsen, Hjerrild
10. Jensen, Breum, Bach, Woffinden
11. Bjerre, Jeppesen, Breum, Nielsen
12. Woffinden, Jensen, Jeppesen, Pedersen (w)
13. Jeppesen, Bjerre, Pedersen, Hjerrild
14. Woffinden, Jensen, Bach, Breum

wyniki za: sportowefakty.wpl.pl, DMU RS

Komentarze

komentarzy