OK Bedmet Kolejarz przegrywa na wyjeździe w Bydgoszczy

0
219

Niestety dla opolskich kibiców OK Bedmet Kolejarz Opole okazał się za słaby na ZOOleszcz Polonię Bydgoszcz. Zespół gospodarzy, którego liderem był Josh Grajczonek pokonał podopiecznych Mirosława Korbela w stosunku 47:43.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i trzymał w napięciu prawie do samego końca. Pierwszy bieg to popis Kevina Woelberta, który bez większych problemów poradził sobie z bydgoszczanami już na pierwszym łuku. Dobrze ze startu wyszedł również Oskar Polis, jednak jadący za Kevinem zawodnik Kolejarza nie znalazł miejsca na rozpędzenie motocykla i został wyprzedzony przez Rene Bacha. Wychowanek Włókniarza Częstochowa po biegu gestykulował w stronę kolegi z pary, z którym nie zrozumieli się na torze. Drugi bieg to już niestety popis młodzieżowców ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz. Choć w początkowej fazie biegu Patryk Wojdyło znajdował się na drugim miejscu, to na trzecim okrążeniu został wyprzedzony przez Tomasza Orwata. Za sprawą trzeciego biegu na tablicy wyników pojawił się pierwszy w tym meczu remis. Bardzo dobrze ze startu wyszedł Michał Szczepaniak, który wypychając przeciwników na zewnętrzną część toru zrobił miejsce dla Denisa Gizatullina. Ten wykorzystał okazję i wyprzedził Francuza Dimitri Berge. Zawodnik ZOOleszcz Polonii nie dawał za wygraną i do ostatnich metrów nękał Rosjanina. Na ostatniej prostej Gizatullin skutecznie zamknął mu drogę przy bandzie i dojechał na trzeciej pozycji. Kolejny bieg to była druga biegowa porażka OK Bedmet Kolejarza. W tym wyścigu ponownie lepiej ze startu wyszedł zawodnik z Opola. Bjarne Pedersen już na drugim okrążeniu znajdował się jednak za Kamilem Brzozowskim, a ponieważ na ostatniej pozycji był Adrian Bialk to gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie.

Druga seria startów rozpoczęła się od upadku Oskar Polisa w pierwszym łuku. Zawodnik Kolejarza upadł po kontakcie z zawodnikiem gospodarzy. Sam upadek miał jednak miejsce kilka metrów dalej, więc sędzia wykluczył naszego reprezentanta i nagrodził go żółtą kartką. W tym czasie na prowadzeniu znajdował się Kevin Woelbert. W powtórce z opolskim Niemcem poradził sobie Josh Grajczonek. Szósty bieg to kolejny rewelacyjny start OK Bedmet Kolejarza. Niestety i tym razem krwi napsuł nam Kamil Brzozowski, który wyprzedził na dystansie Denisa Gizatullina i z wyniki 1:5 zrobiło się 2:4. Bieg siódmy, bez większych historii. Bjarne Pedersen prowadził od początku do końca, z kolei Patryk Wojdyło nie nawiązał walki z rywalami.

W końcu nadeszła trzeci seria startów, która tchnęła więcej wiary w opolskich kibiców, którzy dojechali do Bydgoszczy. W ósmym i dziewiątym biegu podwójnie swoje biegi wygrali podopieczni Mirosława Korbela. Najpierw uczyniła to para Woelbert-Polis a następnie para Gizatullin-Szczepaniak. Wydawało się, że od tej pory może być już tylko lepiej, ale niestety już w dziesiątym biegu to para ZOOleszcz Polonii zwyciężyła podwójnie i zmniejszyła stratę do dwóch punktów.

Dobrą passę podtrzymali w kolejnych wyścigach i tak przed biegami nominowanymi ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz prowadziła sześcioma punktami. To dało możliwość wykonania podwójnej rezerwy taktycznej, z której trener Korbel zdecydował się skorzystać. W biegu czternastym wystawił Michała Szczepaniaka i Kevina Woelberta, którzy mieli jechać również w ostatnim biegu dnia. W przedostatnim wyścigu Woelbert pięknym atakiem na drugim łuku minął obu Polonistów, jednak biegowy remis, bo ostatni do mety dojechał Szczepaniak, oznaczał, że bydgoszczanie zapewnili sobie wygraną w całym meczu. W piętnastym biegu Michała Szczepaniaka zmienił Denis Gizatullin, który mecz zakończył na trzecim miejscu. Pierwsze miejsce zajął ponownie Kevin Woelbert, który w całym spotkaniu zdobył siedemnaście punktów.

Niestety, jak się okazało w dalszym ciągu dużą bolączką trenera są młodzieżowcy, którzy nie byli w stanie skutecznie rywalizować z bydgoszczanami. Dodatkowo słabo w meczu pojechali seniorzy OK Bedmet Kolejarza Opole. Oskar Polis zdobył zaledwie cztery punkty i jeden bonus. Michał Szczepaniak zawalił końcową część spotkania,w której przestał zdobywać punkty. Bjarne Pedersen, który miał być liderem opolskiej drużyny zdobył tylko sześć punktów z czego tylko trzy na rywalach, z kolei Denis Gizatullin zdobył siedem punktów, co jak na zawodnika, który w tym meczu pełnił rolę zawodnika doparowego nie jest złym wynikiem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że tych punktów mogło być więcej, ale Denis po wygranych startach tracił wypracowane pozycje na rzecz zawodników Polonii. Kolejny mecz już 14 kwietnia na torze w Opolu. Kolejnym rywalem OK Bedmet Kolejarza Opole będzie Euro Finannce Polonia Piła.

Wyniki:

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz: 47
9. Rene Bach (2,1*,1,2*,1*) 7+3
10. Matic Ivacic (0,2,0,3) 5
11. Josh Grajczonek (2,3,2*,2,2) 11+1
12. Dimitri Berge (0,1,3,3,2) 9
13. Kamil Brzozowski (3,2,1,2*,0) 8+1
14. Marcel Studziński (3,0,1*) 4+1
15. Tomasz Orwat (2*,1,0) 3+1

OK Bedmet Kolejarz Opole: 43
1. Kevin Woelbert (3,2,3,3,3,3) 17
2. Oskar Polis (1,w,2*,1,-) 4+1
3. Michał Szczepaniak (3,3,2*,0,0,-) 8+1
4. Denis Gizatullin (1,1,3,1,-,1) 7
5. Bjarne Pedersen (2,3,1,0) 6
6. Patryk Wojdyło (1,0,0) 1
7. Adrian Bialk (0,0,0) 0

Bieg po biegu:
1. Woelbert, Bach, Polis, Ivacic 2:4 (2:4)
2. Studziński, Orwat, Wojdyło, Bialk 5:1 (7:5)
3. Szczepaniak , Grajczonek, Gizatullin, Berge 2:4 (9:9)
4. Brzozowski, Pedersen, Orwat, Bialk 4:2 (13:11)
5. Grajczonek, Woelbert, Berge, Polis (w) 4:2 (17:13)
6. Szczepaniak , Brzozowski, Gizatullin, Studziński 2:4 (19:17)
7. Pedersen, Ivacic, Bach, Wojdyło 3:3 (22:20)
8. Woelbert, Polis, Brzozowski, Orwat 1:5 (23:25)
9. Gizatullin, Szczepaniak , Bach, Ivacic 1:5 (24:30)
10. Berge, Grajczonek, Pedersen, Bialk 5:1 (29:31)
11. Ivacic, Brzozowski, Polis, Szczepaniak 5:1 (34:32)
12. Woelbert, Grajczonek, Studziński, Wojdyło 3:3 (37:35)
13. Berge, Bach, Gizatullin, Pedersen 5:1 (42:36)
14. Woelbert, Berge, Bach, Szczepaniak 3:3 (45:39)
15. Woelbert, Grajczonek, Gizatullin, Brzozowski 2:4 (47:43)

Komentarze

komentarzy