Niedzielny wieczór w Opolu był dla żużlowych kibiców szczególny. To w ten dzień odbyła się oficjalna prezentacja zespołu, który już w najbliższym sezonie będzie walczył o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. Na początku licznie zgromadzeni kibice mogli usłyszeć krótkie podsumowanie minionego sezonu. Były występy oraz filmiki poruszające temat historii opolskiego żużla.

Prawdziwa gratka dla kibiców rozpoczęła się jednak z chwilą, kiedy na salę zaczęli wchodzić zawodnicy. Ci przybyli na prezentację autobusem podstawionym, dzięki pomocy firmy Olsok. Każdemu wejściu do Studenckiego Centrum Kultury towarzyszyła wrzawa kibiców oraz efektowny pokaz świateł. W prezentacji uczestniczyli niemal wszyscy zawodnicy zakontraktowani na zbliżający się sezon. Zabrakło jedynie Rosjanina Ilji Czałowa oraz Anglików: Charlesa Wrighta i Richarda Lawsona. Ponadto do Opola nie przybyli młodzieżowcy z Wrocławia: Patryk Wojdyło i Przemysław Liszka, którzy w Opolu będą startować na zasadzie „gościa”. Tuż po zawodnikach na scenę wyszli trenerzy opolskiego zespołu. Tak jak w minionym roku OK Kolejarz Opole będzie prowadzony przez dwuosobowy sztab szkoleniowy. Mirosław Korbel będzie odpowiadał za pierwszą drużynę, z kolei szkoleniem młodzieży zajmie się Krzysztof Bas.

Kibice, którzy szczelnie zapełnili salę, mogli sobie zrobić z żużlowcami zdjęcie, porozmawiać z nimi oraz zebrać ich autografy zanim jeszcze sezon żużlowy rozpocznie się na dobre. Pierwsze przymiarki już niedługo, ponieważ OK Kolejarz planuje krótkie zgrupowanie na torze w niemieckim Wittstocku. Potem, kiedy tylko pozwoli na to pogoda, drużyna rozpocznie treningi w Opolu.

W hali Studenckiego Centrum Kultury można było zobaczyć również wizualizację odnowionego stadionu przy ulicy Wschodniej. Miejmy nadzieję, że obrazki zaprezentowane wczoraj za kilka lat zamienią się w piękny stadion, choć konkretnej daty przedstawiciele Urzędu Miasta nie potrafili wskazać.

Komentarze

komentarzy