Opole zorganizuje eliminacje do MMPPK

0
503

Nie jest jeszcze znany kalendarz 2. Ligi Żużlowej, ale Polski Związek Motorowy opublikował Kalendarz Sportu Żużlowego na 2019 rok. Wśród wielu imprez znalazła się jedna, która odbędzie się na torze w Opolu. Będą to eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, które odbędą się 11 czerwca. Z pewnością w Opolu odbędzie się również jedna z rund DMPJ, ale na pełny terminarz tych rozgrywek trzeba jeszcze poczekać.

Pełny kalendarz:

Marzec
24 – 69 Memoriał Alfreda Smoczyka – Leszno
24 – Mecz Północ – Południe – Łódź
30-31 – 1. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
31 – Memoriał Tomasza Jędrzjaka – Wrocław

Kwiecień
2 – Eliminacje Złotego Kasku – Tarnów, Piła
6-7 – 2. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
9 – Turniej Zaplecza Kadry Juniorów – Poznań
10 – Turniej Zaplecza Kadry Juniorów – Poznań
13-14 – 3. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
16 – Eliminacje Srebrnego Kaksu – Krosno, Rawicz, Bydgoszcz
20 – Finał Złotego Kasku – gospodarz niepotwierdzony
21-22 – data rezerwa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej
22 – Mecz Reprezentacji Polski – brak potwierdzenia
23 – Eliminacje Brązowego Kasku – Grudziądz, Rzeszów, Rybnik
27 – 2. RK do SEC 2019 – Poznań
27-28 – 4. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
30 – Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych DM I ligi – gospodarz niepotwierdzony

Maj
1 – Mecz Reprezentacji Polski – brak potwierdzenia
2 – Finał Srebrnego Kasku – Kraków
4 – Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych * – gospodarz niepotwierdzony
4 – 1. półfinał Speedway of Nations – gospodarz niepotwierdzony
4-5 – 5. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
7 – 1. runda DMPJ
8 – 2. runda DMPJ
11 – Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych * – gospodarz niepotwierdzony
11-12 – 6. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
16 – Finał Brązowego Kasku – Grudziądz
17 – data rezerwa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej
18 – FIM Speedway Grand Prix – Warszawa
20 – 3. runda DMPJ
21 – 4. runda DMPJ
22 – Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski – Krosno, Poznań, Piła, Bydgoszcz
25 – 3. RK do cyklu IMŚJ 2019 – Kraków
26 – 7. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
28 – 5. runda DMPJ
29 – 6. runda DMPJ

Czerwiec
1-2 – 8. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
4 – 7. runda DMPJ
5 – 8. runda DMPJ
9 – 9. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
11 – Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych – Ostrów, Opole, Piła
12 – Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski – Kraków, Rawicz
13 – 1. runda Nice Cup
15-16 – 10. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
18 – 9. runda DMPJ
19 – 10. runda DMPJ
22 – 1. finał SEC 2019 – gospodarz niepotwierdzony
22-23 – 11. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
25 – 11. runda DMPJ
26 – 12. runda DMPJ
27 – 2. runda Nice Cup
29-30 – data rezerwowa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej

Lipiec
2 – 13. runda DMPJ
3 – 14. runda DMPJ
6 – 1. RK do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów – Grudziądz
6-7 – 12. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
9 – Eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski – Gdańsk, Łódź, Poznań
11 – 3. runda Nice Cup
12 – PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi
13-14 – data rezerwowa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej
14 – Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski – Leszno
16 – 1. runda półfinałowa DMPJ
17 – 2. runda półfinałowa DMPJ
18 – 4. runda Nice Cup
20 – Finał European 125cc Youth Track Racing Cup – Toruń
20-21 – data rezerwowa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej
23 – 3. runda półfinałowa DMPJ
24 – 4. runda półfinałowa DMPJ
27 – 1. finał cyklu IMŚJ 2019 – gospodarz niepotwierdzony
27-28 – 13. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
30 – 5. runda półfinałowa DMPJ
31 – 6. runda półfinałowa DMPJ

Sierpień
1 – 5. runda Nice Cup
3 – FIM Speedway Grand Prix – Wrocław
3-4 – 14. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
6 – 7. runda półfinałowa DMPJ
7 – 8. runda półfinałowa DMPJ
10 – 3. finał SEC 2019 – gospodarz niepotwierdzony
10-11 – data rezerwowa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej
13 – 9. runda półfinałowa DMPJ
14 – 10. runda półfinałowa DMPJ
15 – Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski – Tarnów
17 – Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych – Gorzów
17-18 – 15. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
20 – 11. runda półfinałowa DMPJ
21 – 12. runda półfinałowa DMPJ
22 – 6. runda Nice Cup
23 – data rezerwowa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej
24-25 – 16. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
27 – 13. runda półfinałowa DMPJ
28 – 14. runda półfinałowa DMPJ
30-31 – data rezerwowa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej

Wrzesień
1 – data rezerwowa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej
3 – Turniej Zaplecza Kadry Juniorów – gospodarz niepotwierdzony
4 – Turniej Zaplecza Kadry Juniorów – gospodarz niepotwierdzony
5 – 1. runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc – gospodarz niepotwierdzony
6 – data rezerwowa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej
7-8 – 17. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
10 – 7. runda Nice Cup
12 – 2. runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc – gospodarz niepotwierdzony
13 – data rezerwowa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej
14-15 – 18. runda 1. i 2. Ligi Żużlowej
14 – 2. finał cyklu IMŚJ 2019 – gospodarz niepotwierdzony
17 – Turniej Zaplecza Kadry Juniorów – gospodarz niepotwierdzony
18 – Turniej Zaplecza Kadry Juniorów – gospodarz niepotwierdzony
19 – 3. runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc – gospodarz niepotwierdzony
20-22 – data rezerwowa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej
21 – Puchar Nice PLŻ – gospodarz niepotwierdzony
24 – 8. runda Nice Cup
26 – Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów
27-28 – data rezerwowa dla 1. i 2. Ligi Żużlowej
28 – 4. finał cyklu SEC 2019- gospodarz niepotwierdzony
29 – baraże

Październik
4 – 3. finał cyklu IMŚJ 2019 – gospodarz niepotwierdzony
5 – FIM Speedway Grand Prix – Toruń
6 – baraże

Komentarze

komentarzy