Druga edycja towarzyskiego turnieju „Opolska Karolinka” zbliża się wielkimi krokami. Turniej rozpocznie się za 10 dni (27 sierpnia) o godz. 17.00. Zawody będą składać się z trzynastu biegów, po czym dwójka najlepszych zawodników awansuje bezpośrednio do finału. Zawodnicy z miejsc trzy – sześć z kolei wezmą udział w biegu barażowym.

Jedną z największych gwiazd turnieju ma być Greg Hancock. Występ Amerykanina jest w dalszym ciągu dość niepewny. Jak informował Hancock decyzję odnośnie powrotu na tor podejmie tuż przed Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim, które odbędzie się dzień przed Karolinką. Sam zawodnik nie ukrywa, że chciałby wrócić na tor jeszcze w tym sezonie, ale będzie słuchać się swoich lekarzy przy podejmowaniu decyzji.

Kolejną gwiazdą turnieju będzie Patryk Dudek. Młody zawodnik Falubazu Zielona Góra jest w tej chwili trzecim zawodnikiem cyklu Grand Prix oraz złotym medalistą Drużynowego Pucharu Świata.

Na opolskim torze pojawić się ma również zwycięzca pierwszej edycji z 2015 roku. Martin Vaculik, bo o nim mowa, jest stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix oraz jednym z liderów ekstraligowej Stali Gorzów.

Wśród uczestników turnieju pojawi się aktualny Indywidualny Mistrz Polski Szymon WoĽniak. Szymon zna tor w Opolu bardzo dobrze, ponieważ w 2013 na zasadach gościa reprezentował Kolejarz Opole w rozgrywkach ligowych.

Nie zabraknie zawodników związanych z opolskim Kolejarzem w obecnym sezonie. Na torze przy ulicy Wschodniej kolejny raz pokazać się mają Kevin Woelbert, Denis Gizatullin i Adrian Gomólski.

Pozostałymi zawodnikami, którzy na tę chwilę potwierdzili start w zawodach są: Paweł Miesiąc, Sebastian Ułamek, Maksym Drabik oraz Richard Lawson.

Niedziela 27.08.2017 godz. 17.00
Dzieci, uczniowie szkół podstawowych – wstęp gratis
Bilety w cenie 30zł.
Program zawodów – 5zł

Komentarze

komentarzy