Orwat z kontraktem w Opolu

0
133

Nowym zawodnikiem naszego zespołu został Tomasz Orwat. Wychowanek Polonii Bydgoszcz w przyszłym sezonie po raz pierwszy będzie się ścigać na pozycji seniorskiej. W minionych rozgrywkach Orwat pojechał we wszystkich spotkaniach Polonii, uzyskując w niej średnią równą 1,149.

Ostatni raz na torze w Opolu startował w 2018 roku. Pojechał w turnieju „Mistrz Świata Jerzy Szczakiel zaprasza na turniej o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego”. Zdobył w nim jeden punkt w dwóch biegach oraz zajął trzecie miejsce w biegu finałowym przeznaczonym dla młodzieżowców. Wcześniej, w tym samym roku ścigał się w ćwierćfinale Mistrzostw Polski, w którym zajął szesnaste miejsce z dwoma punktami. Niecałe dwa miesiące przed tymi zawodami brał udział w ligowym spotkaniu na torze w Opolu. Mający wówczas 19 lat zawodnik zdobył siedem punktów.