Ostatni taki weekend w tym sezonie

0
143

Sezon żużlowy w tym roku zbliża się ku końcowi. Do odjechania co prawda zostało jeszcze kilka zawodów, ale do tego potrzebna jest jeszcze pogoda, która o tej porze roku bywa kapryśna. W ten weekend wystartowało kilku zawodników, którzy byli związani z nami w sezonie 2022.

W sobotę, w pierwszej kolejności, na tor wyjechał Petr Chlupac. W Mistrzostwach Czech Par na torze w Koprzywnicy zajął trzecie miejsce razem z Janem Kvechem. W tych samym zawodach startował również Jan Macek, który miał z nami podpisany kontrakt, następnie zawiesił karierę, by potem sporadycznie występować w lokalnych zawodach. W Koprzywnicy z Danielem Klimą zajął czwarte miejsce.

W tym samym dniu w niemieckim Stralsund odbył się turniej pożegnalny Tobiasa Buscha. W nim wystartował Jakub Poczta, który z sześcioma punktami zajął dziewiąte miejsce.

W niedzielę rozegrane zostały cztery turnieje z udziałem naszych zawodników. W Tarnowie odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Europy U23. Zawody zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Polski, w której liderem był Bartłomiej Kowalski.

W Ostrowie Wielkopolskim rozegrano 70. edycję turnieju o Łańcuch Herbowy. W zawodach triumfował Bartosz Smektała. Wśród uczestników turnieju startowali nasi „goście” Jakub Krawczyk i Jakub Poczta, którzy zajęli odpowiednio szesnaste i trzynaste miejsce.

Kolejne zawody odbyły się za granicą. W Żarnowicy odbyła się kolejna runda 1. ligi czeskiej oraz mini turniej o Mistrzostwo Słowacji. W turnieju drużynowym zwycięstwo odnieśli zawodnicy AK Marketa Praga, w tym Petr Chlupac. Czwarte miejsce zajęła PD Walbo Koprzywnica z Janem Mackiem. Dodatkowo Petr zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Słowacji.

W niemieckim Olching miał miejsce turniej o Złotą Wstęgę. Trzecie miejsce, po biegu dodatkowym z Timo Lahtim, zajął Adrian Cyfer.

Wyniki Mistrzostw Czech Par w Koprzywnicy:

I AK Slany – 37 pkt.
9. Eduard Krcmar – 21 (4,3,4,3,4,3)
10. Robert Chmiel – 16 (3,2,3,4,0,4)

II AMK Zlata Prilba I Pardubice – 35 pkt.
1. Hynek Stichauer – 17 (4,3,3,3,2,2)
2. Marko Lewiszyn – 18 (0,4,4,4,3,3)

III Olymp Praga – 34 pkt.
7. Jan Kvech – 23 (4,4,4,3,4,4)
8. Petr Chlupac – 11 (3,0,2,4,d,2)

IV AK Plocha Draha Koprzywnica / Olymp Praga – 27 pkt.
3. Jan Macek – 17 (3,3,3,2,3,3)
4. Daniel Klima – 10 (2,4,0,0,w,4)

V AK Marketa Praga – 23 pkt.
11. Adam Bednar – 19 (2,4,2,4,4,3)
12. Michal Bastecky – 4 (0,2,0,0,2,0)

VI AMK Zlata Prilba II Pardubice – 19 pkt.
5. Jaroslav Petrak – 6 (2,0,d,2,2,0)
6. Matous Kamenik – 13 (0,2,2,3,4,2)

VII Drużyna Mieszana – 14 pkt.
13. Radek Bambuch – 0 (0,0,0)
14. Jakub Sazovsky – 0 (0,0,0)
15. Miran Praznik – 14 (2,3,2,2,3,2)

Bieg po biegu:
1. Stichauer, Macek, Klima, Lewiszyn
2. Kvech, Chlupac, Petrak, Kamenik
3. Krcmar, Chmiel, Bednar, Bastecky
4. Lewiszyn, Stichauer, Praznik, Bambuch
5. Klima, Macek, Kamenik, Petrak
6. Kvech, Krcmar, Chmiel, Chlupac
7. Bednar, Praznik, Bastecky, Sazovsky
8. Lewiszyn, Stichauer, Kamenik, Petrak (d)
9. Kvech, Macek, Chlupac, Klima
10. Krcmar, Chmiel, Praznik, Bambuch
11. Lewiszyn, Stichauer, Bednar, Bastecky
12. Chmiel, Krcmar, Macek, Klima
13. Bednar, Kamenik, Petrak, Bastecky
14. Chlupac, Kvech, Praznik, Sazovsky
15. Krcmar, Lewiszyn, Stichauer, Chmiel
16. Bednar, Macek, Bastecky, Klima (w/2min)
17. Kamenik, Praznik, Petrak, Bambuch
18. Kvech, Lewiszyn, Stichauer, Chlupac (d)
19. Klima, Macek, Praznik, Sazovsky
20. Chmiel, Krcmar, Kamenik, Petrak
21. Kvech, Bednar, Chlupac, Bastecky

Wyniki turnieju pożegnalnego Tobiasa Buscha w Stralsund:

1. Timo Lahti (Finlandia) – 14 (3,2,3,3,3)
2. Mateusz Tonder (Polska) – 13 (3,3,3,1,3)
3. Norick Bloedorn (Niemcy) – 13 (3,1,3,3,3)
4. Daniel Henderson (Szwecja) – 12 (2,3,2,3,2)
5. Tobias Busch (Niemcy) – 11 (2,3,3,2,1)
6. Jonas Knudsen (Dania) – 11 (2,2,2,2,3)
7. Mathias Pollestad (Norwegia) – 8 (1,3,2,2,0)
8. Sam Jensen (Dania) – 8 (1,2,2,1,2)
9. Jakub Poczta (Polska) – 6 (1,d,1,3,1)
10. Marius Hillebrand (Niemcy) – 6 (2,1,1,0,2)
11. Rene Deddens (Niemcy) – 6 (1,2,d,1,2)
12. Fynn Ole Schmietendorf (Niemcy) – 4 (3,0,d,0,1)
13. Patrick Baek (Dania) – 4 (0,1,0,2,1)
14. Celina Liebmann (Niemcy) – 2 (0,1,1,0,0)
15. Maximilian Troidl (Niemcy) – 2 (-,-,1,1,0)
16. Bastian Borke (Dania) – 0 (0,d,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Lahti, Busch, Pollestad, Borke
2. Bloedorn, Henderson, Jensen, Baek
3. Tonder, Knudsen, Deddens, Troidl (ns)
4. Schmietendorf, Hillebrand, Poczta, Liebmann
5. Busch, Knudsen, Baek, Schmietendorf
6. Pollestad, Jensen, Liebmann, Troidl (ns)
7. Henderson, Deddens, Hillebrand, Borke (d)
8. Tonder, Lahti, Bloedorn, Poczta (d)
9. Busch, Jensen, Poczta, Deddens (d)
10. Tonder, Pollestad, Hillebrand, Baek
11. Bloedorn, Knudsen, Liebmann, Borke
12. Lahti, Henderson, Troidl, Schmietendorf (d)
13. Henderson, Busch, Tonder, Liebmann
14. Bloedorn, Pollestad, Deddens, Schmietendorf
15. Poczta, Baek, Troidl, Borke
16. Lahti, Knudsen, Jensen, Hillebrand
17. Bloedorn, Hillebrand, Busch, Troidl
18.Knudsen, Henderson, Poczta, Pollestad
19. Tonder, Jensen, Schmietendorf, Pollestad
20. Lahti, Deddens, Baek, Liebmann
Bieg pamięci Mario Buscha:
21. Busch, Lahti, Bloedorn, Deddens

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Europy U23 w Tarnowie:

I. Reprezentacja Polski – 46 pkt.
9. Mateusz Cierniak – 7 (3,2,2,t,-)
10. Wiktor Lampart – (3,2,2,1,-)
11. Bartłomiej Kowalski – 13 (3,3,3,2,2)
12. Jakub Miśkowiak – 12 (3,3,0,3,3)
19. Dominik Kubera – 6 (3,3)

II. Reprezentacja Danii – 38 pkt.
13. Matias Nielsen – 10 (2,2,3,1,2)
14. Tim Soerensen – (2,1,3,0,2)
15. Mads Hansen – 10 (2,3,2,3,0)
16. Jonas Seifert-Salk – 10 (1,3,2,2,2)
20. Kevin Juhl Pedersen – ns

III. Reprezentacja Wielkiej Brytanii – 23 pkt.
1. Daniel Bewley – 13 (2,2,3,3,3)
2. Tom Brennan – 3 (0,1,0,2,0)
3. Leon Flint – (1,1,1,0,1)
4. Drew Kemp – 3 (0,0,1,1,1)
17. Jason Edwards – ns

IV. Reprezentacja Szwecji – 13 pkt.
5. Anton Karlsson – 5 (1,0,1,2,1)
6. Jonatan Grahn – 6 (0,1,1,3,1)
7. Noel Wahlqvist – 0 (0,0,-,d,-)
8. Ludvig Selvin – 0 (-,-,0,-,0)
18. Casper Henriksson – 2 (1,0,0,1,w)

Bieg po biegu:
1. (69,65) Miśkowiak, Soerensen, Karlsson, Kemp – (0:1:3:2)
2. (68,22) Kowalski, Nielsen, Flint, Grahn – (1:1:6:4)
3. (68,35) Cierniak, Hansen, Henriksson, Brennan – (1:2:9:6)
4. (68,54) Lampart, Bewley, Seifert-Salk, Wahlqvist – (3:2:12:7)
5. (69,77) Seifert-Salk, Cierniak, Grahn, Kemp – (3:3:14:10)
6. (70,17) Hansen, Lampart, Flint, Karlsson – (4:3:16:13)
7. (66,03) Miśkowiak, Nielsen, Brennan, Wahlqvist – (5:3:19:15)
8. (68,61) Kowalski, Bewley, Soerensen, Henriksson – (7:3:22:16)
9. (69,68) Nielsen, Lampart, Kemp, Selvin – (8:3:24:19)
10. (68,74) Soerensen, Cierniak, Flint, Henriksson – (9:3:26:22)
11. (68,66) Kowalski, Seifert-Salk, Karlsson, Brennan – (9:4:29:24)
12. (68,34) Bewley, Hansen, Grahn, Miśkowiak – (12:5:29:26)
13. (68,81) Miśkowiak, Seifert-Salk, Henriksson, Flint – (12:6:32:28)
14. (69,46) Hansen, Kowalski, Kemp, Wahlqvist (d) – (13:6:34:31)
15. (69,90) Grahn, Brennan, Lampart, Soerensen – (15:9:35:31)
16. (69,01) Bewley, Karlsson, Nielsen, Cierniak (t) – (18:11:35:32)
17. (69,68) Kubera, Soerensen, Kemp, Selvin – (19:11:38:34)
18. (68,95) Kubera, Nielsen, Flint, Henriksson (w) – (20:11:41:36)
19. (68,70) Miśkowiak, Seifert-Salk, Karlsson, Brennan – (20:12:44:38)
20. Bewley, Kowalski, Grahn, Hansen – (23:13:46:38)

Wyniki Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego:

1. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 14 (3,3,2,3,3)
2. Fredrik Lindgren (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 13 (2,2,3,3,3)
3. Oliver Berntzon (Arged Malesa Ostrów) – 12 (3,3,3,1,2)
4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrów) – 10 (d,2,3,2,3)
5. Krystian Pieszczek (ROW Rybnik) – 10 (2,3,2,1,2)
6. Luke Becker (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) – (1,3,1,2,2)
7. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów) – (3,1,0,2,2)
8. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – (0,1,3,0,3)
9. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – (1,d,2,3,1)
10. Oskar Paluch (Moje Bermudy Stal Gorzów) – (3,1,1,1,1)
11. Nicolai Heiselberg (Arged Malesa Ostrów) – (1,2,2,2,0)
12. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów) – (2,2,0,d,1)
13. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów) – 4 (0,0,1,3,w)
14. Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów) – (2,0,1,0,1)
15. Norbert Kościuch (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) – (0,1,0,1,0)
16. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów) – 1 (1,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. (67,50) Szostak, Lindgren, Musielak, Kościuch
2. (67,46) Paluch, Walasek, Krawczyk, Przyjemski
3. (67,45) Berntzon, Pieszczek, Becker, Poczta
4. (67,05) Smektała, Grzelak, Heiselberg, Gapiński (d)
5. (67,35) Becker, Gapiński, Szostak, Krawczyk
6. (66,49) Smektała, Lindgren, Paluch, Poczta
7. (68,27) Berntzon, Walasek, Kościuch, Grzelak
8. (68,20) Pieszczek, Heiselberg, Przyjemski, Musielak (d)
9. (68,67) Berntzon, Heiselberg, Paluch, Szostak
10. (67,77) Lindgren, Pieszczek, Grzelak, Krawczyk
11. (67,32) Przyjemski, Smektała, Becker, Kościuch
12. (68,74) Gapiński, Musielak, Poczta, Walasek
13. (68,55) Smektała, Szostak, Pieszczek, Walasek (d)
14. (68,21) Lindgren, Gapiński, Berntzon, Przyjemski
15. (69,79) Poczta, Heiselberg, Kościuch, Krawczyk
16. (68,55) Musielak, Becker, Paluch, Grzelak
17. (67,88) Przyjemski, Szostak, Grzelak, Poczta (w)
18. (68,53) Lindgren, Becker, Walasek, Heiselberg
19. (69,20) Gapiński, Pieszczek, Paluch, Kościuch
20. (68,36) Smektała, Berntzon, Musielak, Krawczyk

Wyniki 1. ligi czeskiej i mini turnieju o Mistrzostwo Słowacji w Żarnowicy:

I AK Marketa Praga – 36 pkt.
7. Daniel Klima – 15 (3,2,3,3,2,2)
8. Petr Chlupac – 8 (2,1,2,2,1)
9. Jan Kvech – 13 (3,2,2,3,3)

II Speedway Club Żarnowica – 26 pkt.
1. Jakub Valkovic – 8 (1,3,1,3,0,0)
2. Martin Vaculik – 15 (3,3,3,3,3)
3. Adam Carada – 3 (0,1,0,2,0)

III AMD Krsko – 24 pkt.
10. Nick Skorja – 11 (1,3,2,1,3,1)
11. Anze Grmek – 11 (3,1,0,2,3,2)
12. Miran Praznik – 2 (d,1,0,1)

IV PD Walbo Koprzywnica – 23 pkt.
4. Hynek Stichauer – 14 (3,2,3,2,2,2)
5. Radek Bambuch – 0 (0,0)
6. Jakub Sazovsky – 2 (1,1)
17. Jan Macek – 7 (2,0,1,1,0,3)

V AMK Zlata Prilba Pardubice – 11 pkt.
13. Matous KAmenik – 6 (2,2,w,1,1,0)
14. Jan Jenicek – 2 (0,d,0,1,1)
15. Jaroslav Petrak – 3 (d,1,2,0,d)

Bieg po biegu:
1. Stichauer, Macek, Valkovic, Carada
2. Klima, Chlupac, Skorja, Praznik
3. Valkovic, Kamenik, Carada, Petrak
4. Kvech, Klima, Sazovsky, Bambuch
5. Grmek, Kamenik, Praznik, Jenicek
6. Vaculik, Kvech, Chlupac, Carada
7. Skorja, Stichauer, Grmek, Macek
8. Klima, Chlupac, Petrak, Jenicek (d)
9. Vaculik, Skorja, Valkovic, Praznik
10. Stichauer, Petrak, Macek, Jenicek
11. Klima, Kvech, Skorja, Grmek
12. Valkovic, Carada, Jenicek, Kamenik (w/2min)
13. Kvech, Klima, Sazovsky, Bambuch
14. Skorja, Grmek, Kamenik, Petrak
15. Vaculik, Stichauer, Macek, Carada
16. Kvech, Chlupac, Kamenik, Petrak (d)
17. Grmek, Stichauer, Skorja, Macek
18. Vaculik, Klima, Chlupac, Valkovic
19. Macek, Stichauer, Jenicek, Kamenik
20. Vaculik, Grmek, Praznik, Valkovic

Mistrzostwa Słowacji:
Półfinał 1. – 21. Klima, Chlupac, Petrak, Jenicek, Bambuch
Półfinał 2. – 22. Kvech, Kamenik, Carada, Sazovsky
Finał – 23. Vaculik, Kvech, Chlupac, Klima, Valkovic, Kamenik

Wynik turnieju o Złotą Wstęgę w Olching:

1. Nicolai Klindt (Dania) – 14 (2,3,3,3,3)
2. Martin Smolinski (Niemcy) – 13 (3,2,3,3,2)
3Adrian Cyfer (Polska) – 11+3 (3,1,2,2,3)
4. Timo Lahti (Finlandia) – 11+2 (3,2,3,3,0)
5. Daniel Gappmaier (Austria) – 9 (3,0,2,1,3)
6. Valentin Grobauer (Niemcy) – 9 (1,3,1,3,1)
7. Erik Bachhuber (Niemcy) – 9 (2,2,1,1,3)
8. Erik Riss (Niemcy) – 8 (0,3,3,2,0)
9. Lars Skupień (Polska) – 8 (2,1,2,1,2)
10. Chris Harris (Wielka Brytania) – 6 (0,3,2,0,1)
11. Bastian Borke (Dania) – 6 (2,2,0,1,1)
12. Marko Lewiszyn (Ukraina) – 5 (1,0,0,2,2)
13. Daniel Henderson (Szwecja) – 4 (0,0,1,2,1)
14. Maximilian Troidl (Niemcy) – 3 (0,1,0,0,2)
15. Mirko Wolter (Niemcy) – 2 (1,1,0,0,0)
16. Celina Liebmann (Niemcy) – 2 (1,0,1,0,0)

Bieg po biegu:
1. Cyfer, Klindt, Wolter, Troidl
2. Smolinski, Skupień, Lewiszyn, Riss
3. Gappmaier, Bachhuber, Liebmann, Harris
4. Lahti, Borke, Grobauer, Henderson
5. Grobauer, Smolinski, Wolter, Liebmann
6. Riss, Lahti, Cyfer, Gappmaier
7. Harris, Borke, Troidl, Lewiszyn
8. Klindt, Bachhuber, Skupień, Henderson
9. Riss, Harris, Henderson, Wolter
10. Smolinski, Cyfer, Bachhuber, Borke
11. Lahti, Skupień, Liebmann, Troidl
12. Klindt, Gappmaier, Grobauer, Lewiszyn
13. Lahti, Lewiszyn, Bachhuber, Wolter
14. Grobauer, Cyfer, Skupień, Harris
15. Smolinski, Henderson, Gapmaier, Troidl
16. Klindt, Riss, Borke, Liebmann
17. Gappmaier, Skupień, Borke, Wolter
18. Cyfer, Lewiszyn, Henderson, Liebmann
19. Bachhuber, Troidl, Grobauer, Riss
20. Klindt, Smolinski, Harris, Lahti

Bieg dodatkowy o miejsca 3-4:
21. Cyfer, Lahti

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

Komentarze

komentarzy