W ciągu kilku ostatnich dni w mediach pojawiło się sporo informacji na temat działalności stowarzyszenia pod nazwą Klub Sportowy Kolejarz Opole. Niestety, nie zawsze były to informacje, z których treścią nasze Stowarzyszenie może się w pełni zgodzić. W związku z powyższym, zdecydowaliśmy się na wydanie oficjalnego oświadczenia, by uniknąć wszelkich niedopowiedzeń i nieścisłości związanych z działalnością KS Kolejarz Opole.

Stowarzyszenie Klub Sportowy Kolejarz Opole zostało powołane do życia w 2015 roku, przez kibiców Kolejarza Opole. Celem stowarzyszenia od początku jest przede wszystkim zachowanie tożsamości i tradycji najstarszego klubu sportowego w Opolu. W trakcie ostatnich kilkunastu lat, czarny sport w Opolu przeżywał wiele wzlotów i upadków. Niestety, często zapominano w tym okresie o wartościach jakie niegdyś były znakiem rozpoznawczym naszego klubu. Zachowanie, kultywowanie i przekazanie tych wartości przyszłym pokoleniom kibiców było naszą najważniejszą motywacją podczas zawiązywania stowarzyszenia.

Nie jest prawdą, że w Opolu nie ma podmiotów czy osób gotowych wziąć odpowiedzialność za przyszłość sportu żużlowego w naszym mieście. Gotowość do realizacji takiego zadania wyraziliśmy jeszcze w 2015 roku w opolskim ratuszu. Jednocześnie przedstawiliśmy kompletną „Strategię Rozwoju KS Kolejarz Opole” na lata 2015 – 2025. Wówczas poinformowano nas, że misję tą powierzono już stowarzyszeniu Hawi Racing Team i to z tym stowarzyszeniem możemy rozmawiać na temat wkładu KS Kolejarz Opole w misję odbudowy opolskiego żużla.

Następstwem spotkania w ratuszu były rozmowy z Zarządem Stowarzyszenia Hawi Racing Team. Podczas pierwszego spotkania obie strony wyraziły chęć podjęcia wspólnych inicjatyw, z zastrzeżeniem, że warunki tej współpracy muszą odpowiadać obu ze stron. Jednocześnie przedstawiono nam „Strategię” klubu Hawi Racing Team, jednak był to dokument, który skupiał się raczej na przekształceniu stadionu żużlowego przy ulicy Wschodniej w obiekt do uprawiania innych sportów motorowych, niż konkretny pomysł dotyczący przyszłości sportu żużlowego w Opolu. W dalszych, mniej formalnych, kontaktach przedstawiono nam rolę KS Kolejarz Opole jako ciała odpowiedzialnego głównie za promocję klubu Hawi Racing Team, bez realnego wpływu na decyzje dotyczące przyszłości tej dyscypliny w Opolu. Oczywistym dla nas był fakt, że nie jest to rola jaką chcielibyśmy pełnić.

Mimo fiaska tych rozmów, jako kibice, trzymamy kciuki za przyszłość opolskiego speedwaya pod kierownictwem Andrzeja Hawryluka i Piotra Kumca. Liczymy również na zapowiadaną integrację żużlowego środowiska, choć ton niektórych wypowiedzi wskazuje raczej na dalsze pogłębianie podziałów. Jednocześnie kontynuujemy pracę nad innymi projektami związanymi z opolskim żużlem, których efekty już wkrótce będziemy mogli zaprezentować fanom Kolejarza. Czekamy również na kontakt, ze strony Grzegorza Sawickiego, który jak dowiedzieliśmy się z mediów został wskazany do kontynuowania misji odbudowy naszej ukochanej dyscypliny. Pragniemy jednocześnie po raz kolejny wyraĽnie zaznaczyć, że z radością i pełnym zaangażowaniem weźmiemy udział w takim projekcie, jeśli tylko Stowarzyszenie Klub Sportowy Kolejarz Opole przy jego realizacji będzie pełnoprawnym partnerem dla innych zaangażowanych podmiotów.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Zarząd KS Kolejarz Opole

Komentarze

komentarzy