W związku z wczorajszym artykułem, jaki pojawił się w mediach, Zarząd TS Kolejarz Opole postanowił wydać oświadczenie. Przypomnijmy jest to odpowiedź na wywiad Wojciecha Załuskiego, który przedstawia swoją ocenę współpracy z TS Kolejarzem Opole. W swojej wypowiedzi Załuski krytykuje Zarząd, trenera Piotra Żyto oraz ma wiele zastrzeżeń do podejścia klubu do prowadzenie opolskiej szkółki żużlowej i ligowej drużyny, kiedy była ona kierowana przez niego i Adama Giernalczyka.

Treść oświadczenia:
OŚWIADCZENIE ZARZĄDU

TOWARZYSTWA SPORTOWEGO ,,KOLEJARZ OPOLE”

Opole, dnia 21.09.2017r.

Zarząd TS „KOLEJARZ OPOLE” ze zdumieniem i zdziwieniem przyjął treści zawarte w artykule „Wojciech Załuski: Moje rozliczenie z Kolejarzem. Nie widzę tam dla siebie miejsca (rozmowa) Sportowe Fakty 20 września 20I7r.). Mając na uwadze dokonania Wojciecha Załuskiego jako zawodnika żużlowego, z wielką wiarą oraz pełnym zaufaniem Zarząd TS ‚Kolejarz Opole” powierzył mu funkcję trenera opolskiej drużyny. Okazało się jednak, że nie każdy dobry zawodnik może być dobrym trenerem i potrafi przekazać innym swoją wiedzę, co w naszym przypadku się sprawdziło, pomimo że w swojej pracy posiadał wsparcie ze strony menedżera w osobie Adama Giernalczyka. Duet ten nie spełnił oczekiwań sportowych ani Zarządu Klubu, ani opolskich kibiców. Było to powodem podjęcia decyzji rozwiązania współpracy z Adamem Giernalczykiem.

W związku z zakończeniem w/w współpracy, Wojciech Załuski poinformował Zarząd, że nie jest w stanie samodzielnie prowadzić drużyny i z tego to powodu złożył rezygnację z funkcji trenera, którą Zarząd przyjął. Jednocześnie wyraził chęć prowadzenia zajęć z młodzieżą, na co Klub przystał. W ramach powierzonych obowiązków miał za zadanie dokonywanie naboru nowych adeptów, prowadzenie treningów szkółki wraz z dziennikiem zajęć, jak również planowanie i przedkładanie harmonogramów szkoleń. Nie wykazywał on jednak zaangażowania i zainteresowania się przygotowaniem toru, znajomości regulaminu, umiejętności w planowaniu, jak również w organizacji zajęć. Wielokrotnie przywoływany o dostarczenie wspomnianych dokumentów, takiej dokumentacji nie dostarczył. Niejednokrotnie organizował treningi w ostatniej chwili, co źle wpływało na pracę i atmosferę w Klubie. Nieprawdą jest, aby kiedykolwiek samodzielnie załatwiał zabezpieczenie medyczne oraz osobę toromistrza, gdyż te zadania zawsze organizował Klub.

Prawdą natomiast jest, iż adepci szkółki i ich opiekunowie odmówili z nim współpracy.

Nawiązując do wypowiedzi w temacie sprzętu oświadczamy, iż przekazany przez Sławomira Drabika dla Klubu sprzęt sportowy Wojciech Załuski zawłaszczył i do tej chwili przetrzymuje go w domu.

Z przykrością oświadczamy, iż głównym powodem zakończenia współpracy byty problemy osobiste i skłonności W.Załuskiego, o których on dobrze wie, a nam nie wypada mówić, a które dyskwalifikowały go jako trenera i wychowawcę.

Zarząd sprawy sportowe powierzył Piotrowi Żyto i Markowi Mrozowi, co w zasadniczy sposób poprawiło atmosferę w drużynie, a przede wszystkim uporządkowało organizację pracy. Przyczyniło się to do znacznego podniesienia poziomu sportowego w Klubie.

Z ubolewaniem stwierdzamy, że Wojciech Załuski nie informował Zarządu o swoich uwagach i zastrzeżeniach, które udostępnił w artykule. Taka forma rozmowy jest najgorszą z możliwych.

Jako Zarząd wykazywaliśmy zawsze pełną otwartość na propozycje zmian w Klubie.

Wojciech Załuski wybrał jednak inna drogę, podając przez media nieprawdziwe i jednostronne fakty. Nie służy to w budowaniu jedności środowiska żużlowego w Opolu, o które tak pieczołowicie zabiegamy.

Zarząd TS „Kolejarz Opole”

Komentarze

komentarzy