Pedersen bez awansu do finałów SEC

0
115

Bjarne Pedersen miał być pierwszym rezerwowym dzisiejszego turnieju SEC Challenge. Ponieważ jednak na zawodach nie pojawił się Martin Smolinski, to Duńczyk zajął jego miejsce z pierwszym numerem startowym. Niestety nie zdołał on wywalczyć awansu do finałów SEC. Ostatecznie zajął szesnaste miejsce z dwoma punktami.

Duńczyk zawody rozpoczął od pierwszego biegu turnieju SEC Challenge Nagyhalasz. Po starcie znajdował się na drugiej pozycji, jednak już na wyjściu z drugiego łuku wyprzedził go Siergiej Łogaczow. Rozpędzony Rosjanin do samego końca atakował pierwszą pozycję i dzięki atakowi po zewnętrznej, przed samą metą wyprzedził Davida Bellego.

Drugi start Pedersen zakończył bez punktu. Zawodnik OK Bedmet Kolejarza Opole jadąc środkiem toru został wyprzedzony przez napędzającego się po szerokiej Michaela Jepsena Jensena. Na następnym wirażu poszerzył tor jazdy, co wykorzystał jadący na ostatnim miejscu Peter Kildemand.

W biegu dziewiątym Bjarne Pedersen wyszedł ostatni ze startu. Sytuację próbował ratować zjeżdżając do krawężnika i przynajmniej na chwilę wyprzedził on wszystkich rywali, którzy wybrali ścieżkę po zewnętrznej części toru. Radość nie trwała zbyt długo, ponieważ rozpędzeni zawodnicy szybko poradzili sobie z Duńczykiem.

Drugi punkt Bjarne Pedersen wywalczył dopiero w trzynastym biegu zawodów. Powtórzył on manewr z biegu dziewiątego i na wejściu w pierwszy łuk zmienił tor jazdy, przycinając do krawężnika. To ponownie pozwoliło mu na wyprzedzenie wszystkich zawodników. Na drugim łuku wyprzedził go jednak Vaclav Milik. Wydawało się, że sytuacja jest na tyle opanowana, że Pedersen zdobędzie dwa punkty. To zmieniło się na trzecim okrążeniu, kiedy atakiem przy krawężniku Andrzej Lebiediew wyprzedził nie tylko Duńczyka, ale również prowadzącego Vaclava Milika. Czech zdołał jeszcze odbić pozycję i zakończyć bieg ze zwycięstwem.

Zawodnik OK Bedmet Kolejarza Opole zakończył zawody ostatnim miejscem w biegu siedemnastym. Pedersen tym razem dobrze wyszedł ze startu i na wyjściu z pierwszego łuku znajdował się na pierwszej pozycji. Na przeciwległej prostej toczył bój z Andriejem Kudriaszowem, który ostatecznie zdołał go wyprzedzić na wejściu w drugi łuk. Dodatkowo na tym samym łuku zarzuciło jego motocyklem, co wykorzystali Grigorij Łaguta i Tobiasz Musielak.

Wyniki:

1. Grigorij Łaguta (Rosja) (3,3,3,3,3) 15 + 1. miejsce w finale
2. David Bellego (Francja) (2,3,3,1,3) 12 + 1. miejsce w barażu + 2. miejsce w finale
3. Václav Milík (Czechy) (3,2,2,3,1) 11 + 2. miejsce w barażu + 3. miejsce w finale