Sezon ligowy dla Stal-Met Kolejarza Opole powoli się kończy. Opolski zespół czekają jeszcze wyjazdy do Rawicza, Lublina i domowy mecz z Gnieznem. Nie oznacza to jednak końca żużlowych emocji na stadionie im. Mariana Spychały w sezonie 2017. Trzy tygodnie po ostatnim ligowym pojedynku, dokładnie 27 sierpnia, kibiców w Opolu czeka jeszcze jedna, duża impreza. To tego dnia do Opola na drugą edycję turnieju „Opolska Karolinka” przybędą gwiazdy światowego speedwaya.

Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 2015 roku. To wtedy ostatni raz kibice mogli podziwiać na stadionie w Opolu zawodników z Grand Prix. Turniej zwyciężył Martin Vaculik, który w finale pokonał Nickiego Pedersena, Krzysztofa Buczkowskiego i Andrzeja Lebiediewa. W zawodach wystąpili również m.in. Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, Tomasz Gollob czy Peter Kildemand.

Organizatorzy powoli odsłaniają karty i znane są już pierwsze nazwiska zawodników, którzy przybędą na opolski stadion tym razem. Wiadomo już, że występ w turnieju potwierdzili aktualny mistrz świata Amerykanin Greg Hancock, wychowanek Falubazu Zielona Góra Patryk Dudek, który zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji Grand Prix ex aequo z Jasonem Doylem. Start w turnieju potwierdził także zwycięzca pierwszej edycji turnieju Martin Vaculik oraz efektownie jeżdżący Rosjanin Grigorij Łaguta.

Oprócz tego w zawodach wystartują liderzy Stal-Met Kolejarza Opole z bieżącego sezonu, czyli Denis Gizatullin i Kevin Woelbert. Trzecim zawodnikiem z drużyny Kolejarza podczas tego turnieju będzie Jesper Soegaard. Działacze z Opola zaprosili również Pawła Miesiąca, który w zeszłym roku swoją jazdą cieszył oczy opolskich fanów. Trener Piotr Żyto zapowiedział, że w „Opolskiej Karolince” wystąpi także Anglik, który będzie obserwowany pod kątem startów w barwach Kolejarza Opole w przyszłym sezonie. Czy będzie to Richard Lawson, który do klubu zgłosił się tuż po zamknięciu majowego okienka transferowego czy inny zawodnik tego jeszcze nie zdradzono. Czynione są starania, żeby w zawodach wystartował także jeden z najlepszych polskich juniorów jakim jest Maksym Drabik.

Do ustalenia pozostaje jeszcze forma samego turnieju. Organizatorzy jeszcze wybierają pomiędzy turniejem indywidualnym oraz zawodami w formie trójmeczu lub tradycyjnego dwumeczu. Pewne jest jednak to, że emocji w dniu 27 sierpnia w Opolu nie zabraknie.

Komentarze

komentarzy