Polska ze złotem w finale DME. Ellis z 5 punktami

0
209

Żużlowa reprezentacja Polski w finale Drużynowych Mistrzostw Europy zdobyła złoty medal. Na torze w niemieckim Stralsund Adam Ellis razem z reprezentacją Wielkiej Brytanii wywalczył brązowym medal. Nasz zawodnik, będący jedynym startującym przedstawicielem 2. Ligi Żużlowej w tych zawodach, zdobył pięć punktów.

Wyniki:

I. Reprezentacja Polski – 49 pkt.:
5. Bartosz Zmarzlik – 13 (3,2,3,2,3)
6. Jarosław Hampel – 11 (3,3,3,0,2)
7. Szymon Woźniak – 13 (3,2,2,3,3)
8. Dominik Kubera – 12 (2,3,3,3,1)
18. Bartłomiej Kowalski – NS

II. Reprezentacja Danii – 35 pkt.:
13. Mikkel Michelsen – 12 (2,3,2,2,3,-)
14. Frederik Jakobsen – 9 (1,1,3,3,1)
15. Rasmus Jensen – 9 (0,3,2,2,2)
16. Andreas Lyager – 5 (2,1,1,-,1)
20. Emil Breum – 0 (0)

III. Reprezentacja Wielkiej Brytanii – 22 pkt.:
1. Daniel Bewley – 11 (1,2,1,1,3,3)
2. Adam Ellis – 5 (1,0,2,2,0)
3. Tom Brennan – 4 (1,1,1,0,1)
4. Richie Worrall – 2 (0,0,1,1,-,-)
17. Dan Gilkes – NS

IV. Reprezentacja Niemiec – 14 pkt.:
9. Kai Huckenbeck – 8 (3,2,0,1,0,2)
10. Erik Riss – 0 (0,0,0,-,0)
11. Martin Smolinski – 0 (0,0,0,0,-)
12. Norick Bloedorn – 6 (2,1,0,1,2)
19. Erik Bachhuber – 0 (0)

Bieg po biegu:
1. Zmarzlik, Bloedorn, Jakobsen, Worrall – (0:3:2:1)
2. Hampel, Michelsen, Brennan, Smolinski – (1:6:2:3)
3. Huckenbeck, Kubera, Ellis, Jensen – (2:8:5:3)
4. Woźniak, Lyager, Bewley, Riss – (3:11:5:5)
5. Hampel, Huckenbeck, Lyager, Worrall – (3:14:7:6)
6. Jensen, Zmarzlik, Brennan, Riss – (4:16:7:9)
7. Michelsen, Woźniak, Bloedorn, Ellis – (4:18:8:12)
8. Kubera, Bewley, Jakobsen, Smolinski – (6:21:8:13)
9. Kubera, Michelsen, Worrall, Riss – (7:24:8:15)
10. Jakobsen, Woźniak, Brennan, Huckenbeck – (8:26:8:18)
11. Zmarzlik, Ellis, Lyager, Smolinski – (10:29:8:19)
12. Hampel, Jensen, Bewley, Bloedorn – (11:32:8:21)
13. Kubera, Michelsen, Bloedorn, Brennan – (11:35:9:23)
14. Woźniak, Jensen, Worrall, Smolinski – (12:38:9:25)
15. Jakobsen, Ellis, Huckenbeck, Hampel – (14:38:10:28)
16. Michelsen, Zmarzlik, Bewley, Huckenbeck – (15:40:10:31)
17. Bewley, Hampel, Lyager, Riss – (18:42:10:32)
18. Woźniak, Jensen, Brennan, Bachhuber – (19:45:10:34)
19. Zmarzlik, Bloedorn, Jakobsen, Ellis – (19:48:12:35)
20. Bewley, Huckenbeck, Kubera, Breum – (22:49:14:35)

wyniki za: sportowefakty.pl

Komentarze

komentarzy