Prezes Dziemba: Z niecierpliwością czekamy na powrót Aspgrena

0
775

Kilka słów prezesa Zygmunta Dziemby przed meczem w Unią Tarnów:

Chciałbym odnieść się do braku w składzie Pontusa Aspgrena. Nasz zawodnik brał udział w wypadku, który odnowił uraz sprzed roku. Uraz ten ma podłoże neurologiczne i czasem ciężej jest to wyleczyć niż zwykłe złamanie. Pontus już próbował jazdy w szwedzkiej lidze, ale po dwóch wyścigach odczuwał zawroty głowy, które uniemożliwiały mu dalszą jazdę.

Rozmawiałem z nim wczoraj. Przechodzi rehabilitację, która przynosi efekty. Pontus zarabia na torze i bardzo chciałby wrócić jak najszybciej. Wie jakie wyniki osiągamy bez niego i cieszą go nasze zwycięstwa, ale bardzo chciałby nam pomóc w najważniejszych meczach sezonu. Po wstępnych ustaleniach z lekarzem są szanse, że pojedzie w meczu z Poznaniem, który odbędzie się za dwa tygodnie. Z niecierpliwością czekamy na jego powrót. Jakby nie patrzeć przez większą część sezonu jedziemy bez lidera, mimo to mamy pierwsze miejsce w tabeli i ze spokojem patrzymy na drugą część sezonu, w której chcemy powalczyć o wysokie miejsce przed fazą play-off.

Podczas najbliższego  meczu chcemy też dać szansę Oskarowi  Stępniowi. Jest to nasz wychowanek, który licencję uzyskał pod koniec zeszłego sezonu. Robi postępy na treningach, a mecz z Tarnowem, to dobra okazja do sprawdzenia kilku nowych rozwiązań. Na ostatnim treningu potrafił wygrać z Petrem Chlupacem i startującym gościnnie Bartoszem Szymurą. Osiągał też przyzwoite czasy, więc czemu nie mielibyśmy go w końcu pokazać opolskiej publiczności. Z pewnością zasługuje na taką szansę

Przy okazji chciałbym zaprosić wszystkich kibiców na jutrzejszy mecz z Unia Tarnów. Chcemy pokazać dobry żużel, chcemy wygrać to spotkanie i umocnić się na pierwszym miejscu w tabeli. Drużyna potrzebuje Waszego wsparcia w każdym meczu.

Komentarze

komentarzy