Przegląd występów Kolejarzy: 02.09-08.09

0
205

Minął kolejny tydzień, zatem przedstawiamy wyniki zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole z ostatnich dni. Jako pierwszy w tym tygodniu na tor wyjechał Erik Riss, który brał udział w poniedziałkowym meczu Premiership League na torze w Wolverhampton. Niemiec zdobył w nim co prawda dziesięć punktów, ale w aż siedmiu biegach.

Następnie, starty opolskich zawodników przeniosły się do Rosji, gdzie najpierw rozegrana została II runda Pucharu Rosji Par, po której złote medale trafiły na szyje zawodników STK Baszkiria Oktiabrskij, w tym Denisa Gizatullina, a dwa dni później miał miejsce mecz pomiędzy STK Baszkiria Oktiabrskij i Turbiną Bałakowo. Mecz ten był pierwszym spotkaniem o brązowy medal w lidze rosyjskiej. Wzięli w nim udział zarówno Denis Gizatullin, jak i Ilja Czałow.

Również w czwartek, ale na grudziądzkim owalu odbyła się XIV runda półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, w której startował Damian Lotarski. Wychowanek MRGARDEN GKM-u Grudziądz wywalczył cztery punkty.

Ostatnim zawodnikiem, który wyjechał na tor w czwartek był Richard Lawson. Brytyjczyk w meczu Premiership League nie zdobył nawet jednego punktu. O swoim słabym starcie zapomniał jednak dość szybko, ponieważ już w kolejnych dniach brał udział w półfinałowych pojedynkach z Redcar Bears w ramach rozgrywek Championship Knock Out Cup. W pierwszym meczu, który odbył się w piątek zdobył dwanaście punktów. W tym samym spotkaniu trzynaście oczek wywalczył Erik Riss. W sobotę zawodnicy OK Bedmet Kolejarza Opole spotkali się w meczu rewanżowym. Tym razem indywidualnie lepszy okazał się Lawson, zdobywca czternastu punktów, jednak to Riss i drużyna Redcar Bears cieszyła się z awansu do dalszej fazy, ze względu na lepszy wynik w dwumeczu.

Tydzień zakończył Erik Riss występem w meczu Championship League przeciwko Scunthorpe Scorpions. Niemiecki zawodnik Kolejarza wywalczył siedemnaście punktów i jeden bonus.

[PONIEDZIAŁEK 02.09.2019]

Premiership: Wolverhampton Wolves – King’s Lynn Stars

Wolverhampton Wolves – 53 pkt.
9. Sam Masters – 9+2 (2,2,1,2*,2*)
10. Kyle Howarth – zastępstwo zawodnika
11. Rory Schlein – 11+1 (3,1,2*,2,3)
12. Nick Morris – 13+1 (2*,3,3,3,2)
13. Jacob Thorssell – 14 (3,3,3,2,3)
14. Ryan Douglas – 4+1 (1*,3,0,0,0)
15. Luke Becker – 2+2 (t,0,w,w,1*,1*)

King’s Lynn Stars – 36 pkt.
1. Robert Lambert – 4 (d,0,3,1)
2. Michael Palm Toft – 6+1 (3,2,1*,w,-)
3. Erik Riss – 10 (1,2,2,1,3,0,1)
4. Thomas Joergensen – 1+1 (0,1*,0,0)
5. Craig Cook – 3 (d,3,-,-)
6. Lewis Kerr – 6+1 (1*,1,1,3)
7. Ulrich Oestergaard – 6 (2,2,2,0,0)

Bieg po biegu:
1. Palm Toft, Masters, Douglas, Lambert (d) – 3:3 – (3:3)
2. Douglas, Oestergaard, Kerr, Becker – 3:3 – (6:6)
3. Schlein, Morris, Riss, Joergensen – 5:1 – (11:7)
4. Thorssell, Oestergaard, Becker (w), Cook (d) – 3:2 – (14:9)
5. Morris, Palm Toft, Schlein, Lambert – 4:2 – (18:11)
6. Cook, Masters, Kerr, Douglas – 2:4 – (20:15)
7. Thorssell, Riss, Joergensen, Douglas – 3:3 – (23:18)
8. Morris, Oestergaard, Palm Toft, Becker (w) – 3:3 – (26:21)
9. Morris, Schlein, Kerr, Palm Toft (w) – 5:1 – (31:22)
10. Thorssell, Riss, Masters, Joergensen – 4:2 – (35:24)
11. Lambert, Thorssell, Riss, Douglas – 2:4 – (37:28)
12. Riss, Schlein, Becker, Oestergaard – 3:3 – (40:31)
13. Thorssell, Masters, Lambert, Riss – 5:1 – (45:32)
14. Kerr, Morris, Becker, Joergensen – 3:3 – (48:35)
15. Schlein, Masters, Riss, Oestergaard – 5:1 – (53:36)

 

[WTOREK 03.09.2019]

Puchar Rosji Par (seniorzy)

I. Mega Łada Togliatti – 10+5+4:
11. Renat Gafurow – 3 (2,1,-) +2+1
12. Wiaczesław Monachow – 0 (-,-,0)
22. Andriej Kudriaszow – 7 (3,3,1) +3+3

II. STK Baszkiria Oktiabrskij – 13+5+2:
15. Wiktor Kułakow – 8 (3,2,3) +2+2
16. Denis Gizatullin – 5 (0,3,2) +3+0
24. Marat Gatiatow – ns

III. Wostok Władywostok – 3+1+3:
9. Mark Karion – 0 (-,0,d) +0+1
10. Paweł Łaguta – 2 (1,-,1) +1+2
21. Siergiej Łogaczow – 1 (w,1)

IV. Turbina Bałakowo – 10+1+3:
13. Ilja Czałow – 4 (2,0,2) +0+t
14. Danił Miszin – ns
23. Władimir Borodulin – 6 (1,2,3) +1+3

Puchar Rosji Par (juniorzy):

I. Turbina-2 Bałakowo – 11+4+3:
5. Aleksandr Ałonow – ns
6. Aleksandr Kajbuszew – 6 (3,2,1) +1+2
19. Władimir Bogma – 5 (2,1,2) +3+1

II. Baszkiria-2 Oktiabrskij – 8+3+3:
1. Arsłan Fajzulin – 8 (2,3,3) +2+3
2. Nikita Zubariew – 0 (w,0,0) +1+t

III. Wostok-2 Władywostok – 9+3+3:
3. Witalij Kotlar – 8 (3,3,2) +3+2
4. Nikita Korowko – 1 (1,0,-) +0+1
18. Wasilij Krasnokutskij – 0 (0)

IV. Mega Łada-2 Togliatti – 8+2+3:
7. Roman Lachbaum – 5 (1,1,3) +2+3
8. Siemion Zujew – 2 (0,2,-) +0
20. Denis Belijew – 1 (1) +0

Bieg po biegu:
1. Kotlar, Fajzulin, Korowko, Zubariew (w)
2. Kajbuszew, Bogma, Lachbaum, Zujew
3. Kudriaszow, Gafurow, Łaguta, Łogaczow (w/u)
4. Kułakow, Czałow, Borodulin, Gizatullin
5. Fajzulin, Zujew, Lachbaum, Zubariew
6. Kotlar, Kajbuszew, Bogma, Korowko
7. Gizatullin, Kułakow, Łogaczow, Karion
8. Kudriaszow, Borodulin, Gatiatow, Czałow
9. Fajzulin, Bogma, Kajbuszew, Zubariew
10. Lachbaum, Kotlar, Belijew, Krasnokutskij
11. Borodulin, Czałow, Łaguta, Karion (d)
12. Kułakow, Gizatullin, Kudriaszow, Monachow

Półfinały:
13. Bogma, Lachbaum, Kajbuszew, Zujew
14. Kotlar, Fajzulin, Zubariew, Korowko
15. Gizatullin, Kułakow, Łaguta, Karion
16. Kudriaszow, Gafurow, Borodulin, Czałow

Biegi o 3. miejsce:
17. Lachbaum, Kotlar, Korowko, Belijew
18. Borodulin, Łaguta, Karion, Czałow (t)

Finały:
19. Fajzulin, Kajbuszew, Bogma, Zubariew (t)
20. Kudriaszow, Kułakow, Gafurow, Gizatullin

Bieg dodatkowy o 1. miejsce w PRP Juniorów:
21. Lachbaum, Kotlar, Fajzulin, Kajbuszew

Klasyfikacja Pucharu Rosji Par (seniorzy):
1. Baszkiria Oktiabrskij
2. Mega Łada Togliatti
3. Turbina Bałakowo
4. Wostok Władywostok

 

[CZWARTEK 05.09.2019]

Liga rosyjska: STK Baszkiria Oktiabrskij – Turbina Bałakowo

STK Baszkiria Oktiabrskij – 45 pkt.
9. Wiktor Kułakow – 16 (3,3,3,3,1,3)
10. Arsłan Fajzulin – 3 (0,0,-,2,1,-)
11. Marat Gatiatow – 6 (2,-,3,0,0,1)
12. Iwan Bolszakow – 2 (1,-,0,-,1)
13. Igor Kononow – 1 (1,-,0,-,-,0)
14. Nikita Zubariew – 2 (2,d,0,0)
15. Denis Gizatullin – 15+1 (1*,2,3,6,3)

Turbina Bałakowo – 48 pkt.
1. Władimir Morozow – ns (-,-,-,-,-)
2. Aleksandr Kajbuszew – 8+4 (w,-,1*,3,2*,1*,1*)
3. Władimir Borodulin – 14+1 (2,1*,3,3,3,2)
4. Aleksandr Ałonow – 1 (1,0,-,-,-)
5. Kacper Gomólski – 10+1 (3,2,1*,2,2,0)
6. Władimir Bogma – 2 (0,1,1,w)
7. Ilja Czałow – 13+1 (2,3,2,2,2*,2)

Bieg po biegu:
1. Kułakow, Czałow, Bolszakow, Kajbuszew (w/u) – 4:2 – (4:2)
2. Gomólski, Gatiatow, Ałonow, Fajzulin – 2:4 – (6:6)
3. Kułakow, Borodulin, Kononow, Bogma – 4:2 – (10:8)
4. Czałow, Zubariew, Gizatullin, Ałonow – 3:3 – (13:11)
5. Gatiatow, Czałow, Borodulin, Fajzulin – 3:3 – (16:14)
6. Kułakow, Gomólski, Kajbuszew, Bolszakow – 3:3 – (19:17)
7. Borodulin, Gizatullin, Bogma, Zubariew (d4) – 2:4 – (21:21)
8. Kajbuszew, Fajzulin, Bogma, Zubariew – 2:4 – (23:25)
9. Kułakow, Czałow, Gomólski, Kononow – 3:3 – (26:28)
10. Borodulin, Kajbuszew, Fajzulin, Gatiatow – 1:5 – (27:33)
11. Gizatullin, Gomólski, Bolszakow, Bogma (w/u) – 4:2 – (31:35)
12. Borodulin, Czałow, Kułakow, Gatiatow – 1:5 – (32:40)
13. Gizatullin (j), Gomólski, Kajbuszew, Zubariew – 6:3 – (38:43)
14. Kułakow, Borodulin, Kajbuszew, Kononow – 3:3 – (41:46)
15. Gizatullin, Czałow, Gatiatow, Gomólski – 4:2 – (45:48)

 

XIV runda półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

I. Bogdanka Motor Lublin – 25 pkt
10. Wiktor Trofimow jr – 8 (2,w,3,3)
11. Wiktor Lampart – 10 (3,3,3,1)
12. Maciej Kuromonow – 7 (3,1,1,2)

II. Lokomotiv Daugavpils – 21 pkt
4. Artiom Trofimow – 5 (2,3,w,w)
5. Daniił Kołodinski – 11 (3,3,2,3)
6. Ricards Ansviesulis – 5 (u,2,1,2)

III. MRGARDEN GKM Grudziądz – 17 pkt
1. Damian Lotarski – 4 (0,2,2,0)
2. Marcin Turowski – 8 (1,2,3,2)
3. Kacper Łobodziński – 5 (1,1,1,2)
22. Fabian Lotarski – ns

IV. Fogo Unia Leszno – 16 pkt
16. Szymon Szlauderbach – 12 (3,3,3,3)
17. Krzysztof Sadurski – 4 (1,2,0,1)
18. Hubert Ścibak – 0 (u,w,d,d)

V-VII. Get Well Apro Toruń – 14 pkt
7. Kamil Kiełbasa – 6 (1,1,2,2)
8. Jakub Janik – 1 (0,0,1,0)
9. Igor Kopeć-Sobczyński – 7 (2,3,2,d)

V-VII. Arged Malesa TŻ Ostrovia – 14 pkt
13. Sebastian Szostak – 4 (w,-,1,3)
14. Kamil Nowacki – 8 (2,3,2,1)
15. Marcin Kościelski – 0 (w,-,-,-)
26. Kacper Grzelak – 2 (w,1,0,1)

V-VII. truly.work Stal Gorzów – 14 pkt
19. Mateusz Bartkowiak – 9 (3,3,3,w)
20. Wiktor Jasiński – 0 (w,w,ns,ns)
21. Kamil Pytlewski – 5 (u,2,2,1)

Bieg po biegu:
1. (69,59) Kołodinski, A. Trofimow, Turowski, Lotarski
2. (68,77) Lampart, W. Trofimow, Kiełbasa, Janik
3. (70,04) Szlauderbach, Nowacki, Sadurski, Szostak (w/u)
4. (69,67) Bartkowiak, Lotarski, Łobodziński, Jasiński (w/u)
5. (69,95) A. Trofimow, Kopeć-Sobczyński, Kiełbasa, Ansviesulis (u4)
6. (84,75) Kuromonow, Grzelak (w/u), Kościelski (w/2min), W. Trofimow (w/u)
7. (70,51) Bartkowiak, Sadurski, Pytlewski (u2), Ścibak (u3)
8. (70,56) Kopeć-Sobczyński, Lotarski, Łobodziński, Janik
9. (69,73) Lampart, Ansviesulis, Kuromonow, A. Trofimow (w/zdubl)
10. (70,10) Nowacki, Pytlewski, Grzelak, Jasiński (w/zdubl)
11. (68,26) Szlauderbach, Turowski, Łobodziński, Sadurski
12. (69,69) Kołodinski, Nowacki, Sozstak, A. Trofimow (w/2min)
13. (69,39) Szlauderbach, Kopeć-Sobczyński, Janik, Ścibak (w/u)
14. (70,63) Lampart, Pytlewski, Kuromonow, Jasiński (ns)
15. (70,49) Turowski, Łobodziński, Nowacki, Grzelak
16. (69,16) Szlauderbach, Kołodinski, Ansviesulis, Ścibak (d/st)
17. (70,05) Bartkowiak, Kiełbasa, Pytlewski, Kopeć-Sobczyński (d4)
18. (68,39) W. Trofimow, Turowski, Lampart, Lotarski
19. (82,35) Kołodinski, Ansviesulis, Bartkowiak (w/2ost), Jasiński (ns)
20. (69,98) Szostak, Kiełbasa, Grzelak, Janik
21. (73,73) Trofimow, Kuromonow, Sadurski, Ścibak (d4)

 

Premiership: Ipswich Witches – Swindon Robins

Ipswich Witches – 48 pkt
1. Niels Kristian Iversen – 11+2 (3,1*,3,1*,3)
2. Cameron Heeps – 9+2 (2*,2,3,2*)
3. Chris Harris – 7 (3,3,1,0)
4. Richard Lawson – 0 (0,0,0,-)
5. Daniel King – 9 (1,3,3,2,0)
6. James Sarjeant – 3 (0,1,-,2)
7. Jake Allen – 9+1 (2,3,1,2*,1,0)

Swindon Robins – 42 pkt
1. Jason Doyle – 9 (1,2,1,3,2)
2. Adam Ellis – 3+1 (0,1*,2,0)
3. Rasmus Jensen – 4+1 (1*,0,0,3)
4. Tobiasz Musielak – 6 (2,2,1,1)
5. Troy Batchelor – 12+1 (2,3,3,d,3,1*)
6. Ellis Perks – 7+2 (3,0,2*,2*)
7. Claus Vissing – 1 (1,0,0,-)

Bieg po biegu:
1. Iversen, Heeps, Doyle, Ellis – 5:1 – (5:1)
2. Perks, Allen, Vissing, Sarjeant – 2:4 – (7:5)
3. Harris, Musielak, Jensen, Lawson – 3:3 – (10:8)
4. Allen, Batchelor, King, Vissing – 4:2 – (14:10)
5. Harris, Doyle, Ellis, Lawson – 3:3 – (17:13)
6. Batchelor, Heeps, Iversen, Perks – 3:3 – (20:16)
7. King, Musielak, Sarjeant, Jensen – 4:2 – (24:18)
8. Heeps, Ellis, Allen, Vissing – 4:2 – (28:20)
9. Batchelor, Perks, Harris, Lawson – 1:5 – (29:25)
10. Iversen, Heeps, Musielak, Jensen – 5:1 – (34:26)
11. King, Allen, Doyle, Ellis – 5:1 – (39:27)
12. Jensen, Perks, Allen, Harris – 1:5 – (40:32)
13. Doyle, King, Iversen, Batchelor (d) – 3:3 – (43:35)
14. Batchelor, Sarjeant, Musielak, Allen – 2:4 – (45:39)
15. Iversen, Doyle, Batchelor, King – 3:3 – (48:42)

 

[PIĄTEK 06.09.2019]

Championship KOC: Redcar Bears – Eastbourne Eagles

Redcar Bears: 50 pkt.
1. Jake Allen (Gość) (1*,2,3,0) 6+1
2. Kasper Andersen (2,1*,3,0) 6+1
3. Michael Palm Toft (2*,1*,1,3,1) 8+2
4. Jordan Stewart (3,2,3,2) 10
5. Erik Riss (3,2,3,2,3) 13
6. Tom Wolley (1*,0,1) 2+1
7. Nathan Greaves (2,1,0,1,1*) 5+1

Eastbourne Eagles: 40 pkt.
1. Edward Kennett (3,3,2,1,0) 9
2. Georgie Wood – ZZ
3. Kyle Newman (1,1,2,2,2) 8
4. Lewis Kerr (0,3,1*,3) 7+1
5. Richard Lawson (2,3,2,3,2) 12
6. Daniel Phillips (Gość) (3,0,0,1*,0,0,w) 4+1
7. Jason Edwards (0,0,0) 0
8. David Wallinger – ns

Bieg po biegu:

  1. Kennett, Andersen, Allen, Edwards – 3:3
  2. Phillips, Greaves, Woolley, Edwards – 3:3 – (6:6)
  3. Stewart, Palm Toft, Newman, Kerr – 5:1 – (11:7)
  4. Riss, Lawson, Greaves, Phillips – 4:2 – (15:9)
  5. Kennett, Stewart, Palm Toft, Edwards – 3:3 – (18:12)
  6. Lawson, Allen, Andersen, Philips – 3:3 – (21:15)
  7. Kerr, Riss, Newman, Woolley – 2:4 – (23:19)
  8. Andersen, Newman, Phillips, Greaves – 3:3 – (26:22)
  9. Stewart, Lawson, Palm Toft, Edwards – 4:2 – (30:24)
  10. Allen, Newman, Kerr, Andersen – 3:3 – (33:27)
  11. Riss, Kennett, Woolley, Phillips – 4:2 – (37:29)
  12. Palm Toft, Newman, Greaves, Phillips – 4:2 – (41:31)
  13. Lawson, Riss, Kennett, Allen – 2:4 – (43:35)
  14. Kerr, Stewart, Greaves. Phillips(w) – 3:3 – (46:38)
  15. Riss, Lawson, Palm Toft, Kennett – 4:2 – (50:40)

 

[SOBOTA 07.09.2019]

Championship KOC: Eastbourne Eagles – Redcar Bears

Eastbourne Eagles: 48 pkt.
1. Edward Kennett (1,2,2,0) 5
2. Georgie Wood ZZ
3. Kyle Newman (1,1,2,3,3) 10
4. Lewis Kerr (3,3,1,3,2*) 12+1
5. Richard Lawson (2,3,3,3,3) 14
6. Jason Edwards (1*,1*,1,0,1,1,0) 5+2
7. Danny Phillips (gość) (0,2,0,0) 2
8. Nick Lawrence NS

Redcar Bears: 42 pkt.
1. Adam Ellis (3,2,2,2,1) 10
2. Kasper Andersen (2*,0,3,3,w) 8+1
3. Michael Palm Toft (0,d,-,-)
4. Jordan Stewart (2,2,1,0,2) 7
5. Erik Riss (3,3,2,1*,0) 9+1
6. Tom Woolley (0,0,0) 0
7. Nathan Greaves (3,1,1,2,1*) 8+1

Bieg po biegu:
1. Ellis, Andersen, Kennett, Phillips 1:5
2. Greaves, Phillips, Edwards, Woolley – 3:3 – (4:8)
3. Kerr, Stewart, Newman, Palm Toft – 4:2 – (8:10)
4. Riss, Lawson, Greaves, Phillips – 2:4 – (10:14)
5. Kerr, Ellis, Newman, Andersen – 4:2 – (14:16)
6. Riss, Kennett, Edwards, Woolley – 3:3 – (17:19)
7. Lawson, Stewart, Edwards, Palm Toft (d) – 4:2 – (21:21)
8. Andersen, Newman, Greaves, Edwards – 2:4 – (23:25)
9. Newman, Riss, Kerr, Woolley – 4:2 – (27:27)
10. Andersen, Kennett, Stewart, Phillips – 2:4 – (29:31)
11. Lawson, Ellis, Edwards, Andresen (w) – 4:2 – (33:33)
12. Newman, Greaves, Edwards, Stewart – 4:2 – (37:35)
13. Lawson, Ellis, Riss, Kennett – 3:3 – (40:38)
14. Kerr, Stewart. Greaves, Edwards – 3:3 – (43:41)
15. Lawson, Kerr, Ellis, Riss – 5:1 – (48:42)

 

[NIEDZIELA 08.09.2019]

Championship: Scunthorpe Scorpions – Redcar Bears

Scunthorpe Scorpions: 47 pkt.
1. Josh Auty  (w,1′,2′,1) 4+2
2. Danny Ayres  ZZ
3. Stefan Nielsen (2′,3,3,2′,1,0) 11+2
4. Ben Barker (3,1,3,1,2) 10
5. Jake Allen (3,2,3,2,0) 10
6. Ryan Kinsley (3,2,1′,1′,0) 7+2
7. Simon Lambert (1,2′,1,1,0) 5+1

Redcar Bears: 43 pkt.
1. Ryan Douglas (gość) (2′,2,3,3,1) 11+1
2. Kasper Andersen (3,u,0,2,0) 5
3. Michael Palm Toft ZZ
4. Jordan Stewart (1,0,0,2′,3) 6+1
5. Erik Riss (2,3,3,1,3,2′,3) 17+1
6. Tom Woolley (1,0,0) 1
7. Nathan Greaves (d,0,0,1,2′) 3+1

Bieg po biegu:

  1. Andersen, Douglas, Lambert, Auty (w) – 1:5
  2. Kinsley, Lambert, Woolley, Greaves (d) – 5:1 – (6:6)
  3. Barker, Nielsen, Stewart, Andersen (u) – 5:1 – (11:7)
  4. Allen, Riss, Lambert, Greaves – 4:2 – (15:9)
  5. Nielsen, Douglas, Barker, Andersen – 4:2 – (19:11)
  6. Riss, Kinsley, Auty, Woolley – 3:3 (22:14)
  7. Riss, Allen, Kinsley, Stewart – 3:3 – (25:17)
  8. Nielsen, Andersen, Lambert, Greaves – 4:2 – (29:19)
  9. Barker, Nielsen, Riss, Woolley – 5:1 – (34:20)
  10. Allen, Auty, Greaves, Stewart – 5:1 – (39:21)
  11. Douglas, Allen, Kinsley, Andersen – 3:3 – (42:24)
  12. Riss, Stewart, Nielsen, Lambert – 1:5 – (43:29)
  13. Douglas, Riss, Auty, Allen – 1:5 – (44:34)
  14. Stewart, Greaves, Barker, Kinsley – 1:5 – (45:39)
  15. Riss, Barker, Douglas, Nielsen – 2:4 – (47:43)

wyniki za: sportowefakty.pl, speedwayupdates.proboards.com

Komentarze

komentarzy