Przegląd występów Kolejarzy: 22.09-29.09

0
100

Sezon żużlowy 2019 wielkimi krokami zbliża się do finiszu. Z tego też względu, z każdym tygodniem czeka nas coraz mniej startów zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole. Ten tydzień rozpoczął się od symbolicznego występy Damiana Lotarskiego w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, który odbył się w środę na torze w Grudziądzu. Zawodnik otrzymał szansę występu w tylko jednym biegu, w którym dojechał do mety przed Mateuszem Bartkowiakiem i Marcinem Turowskim.

W czwartek doszło do pierwszego meczu półfinałowego w brytyjskiej Premiership League. W spotkaniu, w którym o przepustkę do finału walczyły Poole Pirates i Ipswich Witches startował Richard Lawson. Reprezentant „Wiedźm” zdobył siedem punktów w czterech biegach. Już w sobotę doszło do rewanżu, w którym Brytyjczyk ponownie zdobył siedem punktów, a jego drużyna awansowała do finału.

Ostatnimi zawodami w tym tygodniu, w których startował zawodnik OK Bedmet Kolejarza Opole był finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. W nim startował Mads Hansen, który razem z reprezentacją Danii zdobył srebrne medale.

[ŚRODA 25.09.2019]

Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Grudziądzu

I. Francepol Falubaz Zielona Góra: 26
10. Norbert Krakowiak (3,3,1*,2) 9+1
11. Damian Pawliczak (2*,2*,2,2) 8+2
12. Mateusz Tonder (2*,3,1*,3) 9+2
25. Jakub Osyczka – NS

II. Bocar Włókniarz Częstochowa: 21
1. Jakub Miśkowiak (0,3,2,0) 5
2. Michał Gruchalski (2,3,3,3) 11
3. Bartłomiej Kowalski (1,1*,-,-) 2+1
22. Mateusz Świdnicki (1,2*) 3+1

III. KS Stal Gorzów: 20
19. Rafał Karczmarz (0,2,3,3) 8
20. Mateusz Bartkowiak (2,3,3,1) 9
21. Kamil Pytlewski (0,2*,0,1) 3+1
28. Wiktor Jasiński – NS

IV. Bogdanka Motor Lublin: 18
16. Wiktor Lampart (D,2,2*,3) 7+1
17. Maciej Kuromonow (2,1,0,W) 3
18. Wiktor Trofimow (3,3,2*,W) 8+1
27. J. Szpytma – NS

V. MRGARDEN GKM Grudziądz: 15
4. Patryk Rolnicki (3,1,0,3) 7
5. Marcin Turowski (1,U,0,0) 1
6. Kamil Wieczorek (3,1,1,-) 5
23. Damian Lotarski (2) 2

VI. PGG ROW Rybnik: 13
13. Robert Chmiel (3,1,2,3) 9
14. Przemysław Giera (1,1,1,1) 4
15. Błażej Wypior (0,0,0,0) 0

VII. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp: 12
7. Kacper Grzelak (0,-,2,1*) 3+1
8. Kamil Nowacki (1,-,1,2) 4
9. Marcin Kościelski (0,3,T,-) 3
24. Sebastian Szostak (2,0,0,U) 2

Bieg po biegu:
1. Rolnicki, Gruchalski, Turowski, Miśkowiak
2. Krakowiak, Pawliczak, Nowacki, Grzelak
3. Chmiel, Kuromonow, Giera, Lampart (D)
4. Miśkowiak, Bartkowiak, Kowalski, Karczmarz
5. Wieczorek, Szostak, Rolnicki, Kościelski
6. Krakowiak, Tonder, Chmiel, Wypior
7. Trofimow, Karczmarz, Kuromonow, Pytlewski
8. Kościelski, Miśkowiak, Kowalski, Szostak
9. Tonder, Pawliczak, Wieczorek, Rolnicki
10. Bartkowiak, Pytlewski, Giera, Wypior
11. Gruchalski, Lampart, Świdnicki, Kuromonow
12. Rolnicki, Chmiel, Giera, Turowski (U)
13. Trofimow, Lampart, Nowacki, Szostak
14. Bartkowiak, Pawliczak, Tonder, Pytlewski
15. Gruchalski, Świdnicki, Giera, Wypior
16. Lampart, Trofimow, Wieczorek, Turowski
17. Karczmarz, Grzelak, Pytlewski, Szostak (U)
18. Gruchalski, Pawliczak, Krakowiak, Miśkowiak
19. Karczmarz, Lotarski, Bartkowiak, Turowski
20. Chmiel, Nowacki, Grzelak, Wypior
21. Tonder, Krakowiak, Kuromonow (W), Trofimow (W)

 

[CZWARTEK 26.09.2019]

Półfinał Premiership League: Poole Pirates – Ipswich Witches

Poole Pirates – 50 pkt
9. Brady Kurtz – 11+1 (3,3,0,3,2*)
10. Nicolas Covatti – 5 (w,1,2,2)
11. Nicolai Klindt – 7+1 (0,2,3,2*)
12. Josh Grajczonek – 7+2 (1,1*,2*,3)
13. Jack Holder – 10+1 (1,1,3,2*,3)
14. Tomas H. Jonasson – 9+2 (2,0,2*,3,2*)
15. Ricky Wells – 1+1 (1*,0,0,-)

Ipswich Witches – 40 pkt
1. Niels Kristian Iversen – 7 (2,3,1,1,0)
2. Cameron Heeps – 2+1 (1*,0,1,-)
3. Chris Harris – 8+2 (2*,2*,3,w,1)
4. Richard Lawson – 7 (3,3,1,0)
5. Daniel King – 5+1 (2*,2,1,0)
6. James Sarjeant – 0 (0,0,0,-)
7. Jake Allen – 11 (3,3,3,0,1,1)

Bieg po biegu:
1. Kurtz, Iversen, Heeps, Covatti (w/u) – 3:3 – (3:3)
2. Allen, Jonasson, Wells, Sarjeant – 3:3 – (6:6)
3. Lawson, Harris, Grajczonek, Klindt – 1:5 – (7:11)
4. Allen, King, Holder, Wells – 1:5 – (8:16)
5. Iversen, Klindt, Grajczonek, Heeps – 3:3 – (11:19)
6. Kurtz, King, Covatti, Sarjeant – 4:2 – (15:21)
7. Lawson, Harris, Holder, Jonasson – 1:5 – (16:26)
8. Allen, Covatti, Heeps, Wells – 2:4 – (18:30)
9. Klindt, Grajczonek, King, Sarjeant – 5:1 – (23:31)
10. Harris, Covatti, Lawson, Kurtz – 2:4 – (25:35)
11. Holder, Jonasson, Iversen, Allen – 5:1 – (30:36)
12. Jonasson, Klindt, Allen, Harris (w/u) – 5:1 – (35:37)
13. Kurtz, Holder, Iversen, King – 5:1 – (40:38)
14. Grajczonek, Jonasson, Allen, Lawson – 5:1 – (45:39)
15. Holder, Kurtz, Harris, Iversen – 5:1 – (50:40)

 

[SOBOTA 28.09.2019]

Półfinał Premiership League: Ipswich Witches – Poole Pirates

Ipswich Witches – 54 pkt. (94)
1. Niels Kristian Iversen – 9+1 (3,3,0,2*,1)
2. Cameron Heeps – 7+3 (2*,2*,2*,1)
3. Chris Harris – 4+2 (1,0,2*,1*)
4. Richard Lawson – 7 (0,1,3,3)
5. Daniel King – 12 (3,0,3,3,3)
6. James Sarjeant – 4+1 (2*,1,-,1)
7. Jake Allen – 11+1 (3,2*,3,1,2)

Poole Pirates – 36 pkt. (86)
1. Brady Kurtz – 3+1 (1,2*,0,0)
2. Nicolas Covatti – 8 (d,3,1,2,2)
3. Nicolai Klindt – 12+1 (3,2*,1,3,3,d)
4. Josh Grajczonek – 10+2 (2*,3,2*,1,2)
5. Jack Holder – 0 (d,u,-,-)
6. Tomas H. Jonasson – 2 (1,1,0,-)
7. Ricky Wells – 1 (0,1,0,u,0)

Bieg po biegu:
1. Iversen, Heeps, Kurtz, Covatti (d) – 5:1 – (5:1)
2. Allen, Sarjeant, Jonasson, Wells – 5:1 – (10:2)
3. Klindt, Grajczonek, Harris, Lawson – 1:5 – (11:7)
4. King, Allen, Wells, Holder (d) – 5:1 – (16:8)
5. Covatti, Kurtz, Lawson, Harris – 1:5 – (17:13)
6. Iversen, Heeps, Jonasson, Holder (u) – 5:1 – (22:14)
7. Grajczonek, Klindt, Sarjeant, King – 1:5 – (23:19)
8. Allen, Heeps, Covatti, Wells – 5:1 – (28:20)
9. Lawson, Harris, Klindt, Jonasson – 5:1 – (33:21)
10. Klindt, Grajczonek, Heeps, Iversen – 1:5 – (34:26)
11. King, Covatti, Allen, Kurtz – 4:2 – (38:28)
12. Klindt, Allen, Harris, Wells (u) – 3:3 – (41:31)
13. King, Iversen, Grajczonek, Kurtz – 5:1 – (46:32)
14. Lawson, Grajczonek, Sarjeant, Wells – 4:2 – (50:34)
15. King, Covatti, Iversen, Klindt (d) – 4:2 – (54:36)

 

Finał DMEJ w Lamothe-Landerron

I Reprezentacja Polski – 50+3 pkt.
1. Wiktor Lampart – 6 (2,2,2,-)
2. Mateusz Cierniak – 4 (2,2,-,-)
3. Wiktor Trofimow jr – 12 (2,3,2,3,2)
4. Jakub Miśkowiak – 14+3 (2,3,3,3,3)
5. Dominik Kubera – 14 (3,3,2,3,3)

II Reprezentacja Danii – 50+2 pkt.
1. Mads Hansen – 14 (3,3,3,3,2)
2. Jonas Seifert-Salk – 13+2 (3,3,2,2,3)
3. Tim Soerensen – 12 (3,2,3,2,2)
4. Jonas Jeppesen – 0 (-,-,-,-)
5. Jason Joergensen – 11 (3,2,2,2,2)

III Reprezentacja Szwecji – 16 pkt.
1. Filip Hjelmland – 2 (d,w,1,1,d)
2. William Bjoerling – 4 (1,1,1,1,w)
3. Christoffer Selvin – 5 (1,1,1,1,1)
4. Emil Millberg – 5 (1,1,1,1,1)

IV Reprezentacja Francji – 4 pkt.
1. Steven Goret – 1 (0,0,0,0,1)
2. Enzo Dubernard – 2 (0,1,0,-,1)
3. Baptiste Comblon – 0 (0,0,-,0)
4. Thomas Valladon – 1 (1,-,0,0,0)
5. Mathias Tresarrieu – 0 (0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Joergensen, Lampart, Millberg, Dubernard – (1:2:3:0)
2. Soerensen, Cierniak, Selvin, Goret – (2:4:6:0)
3. Hansen, Miśkowiak, Bjoerling, Comblon – (3:6:9:0)
4. Seifert-Salk, Trofimow jr, Valladon, Hjelmland (d) – (3:8:12:1)
5. Hansen, Cierniak, Millberg, Tresarrieu – (4:10:15:1)
6. Seifert-Salk, Lampart, Selvin, Comblon – (5:12:18:1)
7. Trofimow jr, Joergensen, Bjoerling, Goret – (6:15:20:1)
8. Miśkowiak, Soerensen, Dubernard, Hjelmland (w) – (6:18:22:2)
9. Miśkowiak, Seifert-Salk, Millberg, Goret – (7:21:24:2)
10. Hansen, Trofimow jr, Selvin, Dubernard – (8:23:27:2)
11. Soerensen, Lampart, Bjoerling, Valladon – (9:25:30:2)
12. Kubera, Joergensen, Hjelmland, Tresarrieu – (10:28:32:2)
13. Miśkowiak, Joergensen, Selvin, Valladon – (11:31:34:2)
14. Trofimow jr, Soerensen, Millberg, Comblon – (12:34:36:2)
15. Kubera, Seifert-Salk, Bjoerling, Tresarrieu – (13:37:38:2)
16. Hansen, Kubera, Hjelmland, Goret – (14:39:41:2)
17. Kubera, Joergensen, Goret, Hjelmland (d) – (14:42:43:3)
18. Kubera, Soerensen, Millberg, Tresarrieu – (15:45:45:3)
19. Seifert-Salk, Trofimow jr, Dubernard, Bjoerling (w) – (15:47:48:4)
20. Miśkowiak, Hansen, Selvin, Valladon – (16:50:50:4)
Bieg dodatkowy o 1. miejsce. Miśkowiak, Seifert-Salk – (16:53:52:4)

wyniki za: speedwaynews.pl, sportowefakty.pl

Komentarze

komentarzy