Radni przeznaczą 60 tysięcy złotych na koncepcję nowego stadionu

0
48

Rada Miasta Opola zdecydowała dziś o przeznaczeniu kwoty 60 tysięcy złotych na wykonanie wstępnej dokumentacji dla planowanej budowy nowego stadionu żużlowego w Opolu.

Pomysł budowy nowego obiektu nie jest nowy. Brak znaczących modernizacji stadionu przy Wschodniej oraz planowane w tym miejscu poszerzenie drogi powoduje, że co jakiś czas podnoszone są głosy o konieczności wyprowadzki z aktualnego obiektu.

Temat powrócił po raz kolejny w tym roku, po tym jak Ryszard Zembaczyński zdecydował o zaprzestaniu modernizacji stadionu przy Wschodniej. Na ten cel radni przeznaczyli na rok 2013 kwotę miliona złotych. Wiadomo już, że te pieniądze nie zostaną wydane bowiem Prezydent Miasta zdecydował o budowie nowego stadionu w dzielnicy Malina.

Warto jednak pamiętać, że dzisiejsza decyzja to jedynie kropla w morzu potrzeb w kwestii sfinansowania budowy nowego obiektu. Sam Prezydent przyznaje, że nie ma szans na dokończenie budowy za jego kadencji. Próżno szukać także dodatkowych Ľródeł finansowania takiej inwestycji, choć Zembaczyński przekonuje, że Miasto zdoła udĽwignąć koszty budowy niewielkiego obiektu.

na podstawie 24opole.pl

Komentarze

komentarzy