Rozpoczęła się sprzedaż biletów na Złoty Kask

0
2214

W Lany Poniedziałek, 10 kwietnia, o godzinie 14.00 na stadionie w Opolu, odbędzie się Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Na zawody zapraszają Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz OK Bedmet Kolejarz Opole. Rozpoczęła się właśnie internetowa sprzedaż biletów na te zawody. Można je kupować na stronie bilety.speeedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela to impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie.

Trzykrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik ma na koncie trzy triumfy – wszystkie w ostatnich sezonach – 2020, 2021 i 2022. Zawodnik Motoru Lublin będzie miał więc 10 kwietnia szansę na czwarte zwycięstwo z rzędu, co byłoby wyczynem nie lada.
Nie ma za to wśród zwycięzców Jerzego Szczakiela, ale właśnie imieniem zmarłego przed trzema laty pierwszego polskiego mistrza świata, został nazwany od sezonu 2021 Finał Turnieju o Złoty Kask. Pierwsze, poświęcone pamięci żużlowca z Opola, zawody memoriałowe odbyły się w Zielonej Górze, następne już w rodzinnym mieście mistrza.
– Zgodnie z ostatnio panującymi zasadami, obsada zawodów zostanie ustalona na podstawie nominacji GKSŻ, w porozumieniu z trenerem reprezentacji Polski – Rafałem Dobruckim. W finale Złotego Kasku pojadą przede wszystkim kadrowicze, którzy powalczą w Opolu o miejsca w eliminacjach Speedway Grand Prix oraz Speedway European Championship. Szczegóły zostaną opublikowane w komunikacie GKSŻ – wyjaśnia Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

W ubiegłym roku zwycięstwo świętował Bartosz Zmarzlik, zdobywając w Opolu komplet punktów. Drugie miejsce zajął Dominik Kubera, a na najniższym stopniu podium stanął Patryk Dudek. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy mogą już kupować bilety na tegoroczne zawody.
Sprzedaż internetowa jest prowadzona na stronach: http://bilety.speedwayevents.pl oraz https://ebilet.pl.

Ceny biletów
VIP
•    300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (zawierający napoje alkoholowe i niealkoholowe oraz dania ciepłe i zimne, przekąski i desery), miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, miejsce parkingowe, zestaw upominków, wizyta w parku maszyn do godziny przed zawodami)
Trybuna Główna
•    70 zł
Pozostałe sektory
•    45 zł – normalny
•    35 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)
•    Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem
***
Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 12.30. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).
***
Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 2 kwietnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Złoty Kask 2023”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Komentarze

komentarzy