Srebro Polaków w MEP U19. Kowalski z 5+2 punktami

0
98

Na torze w Gdańsku młodzieżowa reprezentacja Polski wywalczyła srebrny medal w Mistrzostwach Europy Par U19. W drużynie powołanej przez Rafał Dobruckiego startował nasz „gość” – Bartłomiej Kowalski. Zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa zdobył w tych zawodach pięć punktów i dwa bonusy w czterech wyścigach.

Zawody bezapelacyjnie wygrała reprezentacja Łotwy z młodzieżowcami Lokomotivu Daugavpils. Podium uzupełnili zawodnicy z Wielkiej Brytanii.

Wyniki:

I. Łotwa -28 pkt.
1. Ernest Matjuszonok – 7+2 (2*,-,3,2*,0,-)
2. Francis Gusts – 17+1 (3,3,2*,3,3,3)
15. Ricards Ansviesulis – 4+2 (2*,2*)

II. Polska – 21+3 pkt.
5. Mateusz Cierniak – 14 (3,3,1,1,3,3) + 1 miejsce w biegu dodatkowym
6. Bartłomiej Kowalski – 5+2 (1,2*,0,-,-,2*)
17. Michał Curzytek – 2 (2,u)

III. Wielka Brytania – 21+2 pkt.
11. Drew Kemp – 15 (3,3,0,3,3,3) + 2 miejsce w biegu dodatkowym
12. Anders Rowe – 4+1 (1,2*,1,w,-,-)
20. Dan Glikes – 2+1 (2*,u)

IV. Dania – 17 pkt.
9. Jesper Knudsen – 8 (2,3,1,-,2,-)
10. Esben Hjerrild – 4+1 (0,-,3,1*,-,u)
19. Emil Breum – 5+1 (1,2,1*,1)

V. Szwecja – 15 pkt.
7. Philip Hellstroem-Baengs – 10 (2,2,2,3,1,-)
8. Noel Wahlqvist – 3+1 (-,0,-,2*,0,1)
18. Casper Henriksson – 2 (0,0,2)

VI. Czechy – 13 pkt.
3. Petr Chlupac – 12 (1,1,3,3,1,3)
4. Daniel Klima – 1 (0,0,1,0,w,-)
16. Pavel Kuchar – 0 (0)

VII. Niemcy – 11 pkt.
13. Ben Ernst – 2+1 (0,0,t,0,1,1*)
14. Norick Bloedorn – 9 (1,1,2,1,2,2)

Bieg po biegu:
1. Gusts, Matjuszonok, Chlupac, Klima
2. Cierniak, Hellstroem-Baengs, Kowalski, Henriksson
3. Kemp, Knudsen, Rowe, Hjerrild
4. Gusts, Ansviesulis, Bloedorn, Ernst
5. Cierniak, Kowalski, Chlupac, Klima
6. Knudsen, Hellstroem-Baengs, Breum, Wahlqvist
7. Kemp, Rowe, Bloedorn, Ernst
8. Matjuszonok, Gusts, Cierniak, Kowalski
9. Chlupac, Hellstroem-Baengs, Klima, Henriksson
10. Hjerrild, Bloedorn, Knudsen, Ernst (t)
11. Gusts, Matjuszonok, Rowe, Kemp
12. Chlupac, Breum, Hjerrild, Klima
13. Kemp, Curzytek, Cierniak, Rowe (w)
14. Hellstroem-Baengs, Wahlqvist, Bloedorn, Ernst
15. Gusts, Knudsen, Breum, Matjuszonok
16. Kemp, Glikes, Chlupac, Klima (w)
17. Cierniak, Bloedorn, Ernst, Curzytek (u)
18. Gusts, Ansviesulis, Hellstroem-Baengs, Wahlqvist
19. Chlupac, Bloedorn, Ernst, Kuchar
20. Cierniak, Kowalski, Breum, Hjerrild (u)
21. Kemp, Henriksson, Wahlqvist, Glikes (u)
Bieg o 2. miejsce: Cierniak, Kemp

Komentarze

komentarzy