Stal-Met Kolejarz Opole – GTM Start Gniezno (awizowane składy)

0
63

W lipcu opolski zespół walczył na wyjazdach w Rawiczu i Lublinie. Kibice w Opolu długo musieli czekać na kolejny mecz na stadionie im. Mariana Spychały, ponieważ poprzednie spotkanie rozegrane zostało pod koniec czerwca. W najbliższą niedzielę zespół Stal-Met Kolejarz Opole podejmie GTM Start Gniezno. Dla opolan będzie to ostatnie ligowe starcie w tym sezonie. Niezależnie od wyniku podopieczni trenera Piotra Żyto zajmą przedostatnie miejsce w tabeli i nie zakwalifikują się do fazy play-off.

W awizowanym zestawieniu niestety kolejny raz brakuje Denisa Gizatullina. Do składu powraca Tomasz Rempała, dla którego zabrakło miejsca na wyjazdowy mecz w Lublinie. Tomasz pojedzie w parze z Michałem Łopaczewskim. W ostatnim meczu w Opolu Łopaczewski zdobył dziesięć punktów i cztery bonusy. Kolejną parę tworzą Adrian Gomólski i Marcin Rempała. W czerwcowym meczu Gomólski w Opolu zdobył trzynaście punktów, z kolei na ciężkim terenie w Lublinie siedem i bonus. Dla Marcina będzie to ostatnia szansa na przełamanie złej passy. W ostatnich trzech meczach zdobył łącznie tylko osiem punktów. Pod numerem trzynastym tradycyjnie wystartuje Kevin Woelbert, który będzie chciał udowodnić, że występ w Lublinie to wypadek przy pracy. Awizowane zestawienie zamyka coraz lepiej radzący sobie Jarosław Krzywosz.

Drużyna z Gniezna z pewnością przyjedzie walczyć o zwycięstwo, bowiem w przypadku wygranej zajmie pierwsze miejsce w tabeli. Wyprzedzając Speed Car Motor Lublin przed fazą play-off trafią na teoretycznie łatwiejszego przeciwnika, którym będzie albo KSM Krosno albo Naturalna Medycyna PSŻ Poznań. Drużyna GTM Start Gniezno na XIV rundę 2. Ligi Żużlowej do Opola awizowała swój najmocniejszy skład oparty na krajowych zawodnikach. Pierwszą parę tworzyć będą młody Marcin Nowak oraz doświadczony Krzysztof Jabłoński. Dla Marcina Nowaka jest to pierwszy sezon, w którym startuje na pozycji seniorskiej. Radzi sobie jednak bardzo dobrze. W tej chwili ma drugą najlepszą średnią w lidze. W kolejnej parze znajduje się Adrian Gała, który tak jak Marcin Nowak w zeszłym sezonie był jeszcze juniorem oraz jedyny obcokrajowiec w drużynie Eduard Krcmar. W parze z juniorami pojedzie trzeci zawodnik z najwyższą średnią w lidze, czyli Mirosław Jabłoński. Zabraknie kontuzjowanego Olivera Berntzona, który tor w Opolu zna bardzo dobrze. Był zawodnikiem Kolejarza Opole w 2014 roku.

Zawodnicy z Gniezna mają bardzo dobry sezon. Pod względem średniej biegowej wszyscy seniorzy mieszczą się w czołowej piętnastce ligi, łącznie z Oliverem Berntzonem, który nie wystąpi w Opolu. Drużyna Stal-Met Kolejarza Opole posiada tylko dwóch takich zawodników, z czego najlepszy Denis Gizatullin w meczu nie pojedzie ze względu na brak wizy.

Awizowane składy:
GTM Start Gniezno:
1. Marcin Nowak
2. Krzysztof Jabłoński
3. Adrian Gała
4. Eduard Krcmar
5. Mirosław Jabłoński
6. Patryk Fajfer

Stal-Met Kolejarz Opole:
9. Michał Łopaczewski
10. Tomasz Rempała
11. Adrian Gomólski
12. Marcin Rempała
13. Kevin Woelbert
14. Jarosław Krzywosz

Niedziela, 6 sierpnia
Początek zawodów – godz. 17.15
Prezentacja – godz. 17.00
Próba toru – godz. 16.45

Ceny biletów:
Normalny – 20 zł
Ulgowy – 15 zł (przysługują młodzieży szkolnej, studentom, emerytom i rencistom za okazaniem ważnej legitymacji oraz kobietom)
Dzieci, uczniowie szkół podstawowych – wstęp wolny
Program zawodów – 5 zł

Komentarze

komentarzy