W niedzielę zawodnicy OK Kolejarza Opole udadzą się na wyjazdowy pojedynek do Rzeszowa, gdzie zmierzą się z miejscową drużyną Stali. Poznaliśmy już awizowane składy na ten mecz.

W opolskiej drużynie zadebiutować ma nowo zakontraktowany młodzieżowiec, Adrian Bialk. Z juniorami kolejny raz pojedzie Kevin Woelbert, najskuteczniejszy w tym roku zawodnik OK Kolejarza. Trener Piotr Żyto zdecydował się na kilka zmian w ustawieniach par. W poprzednim, zwycięskim dla opolan meczu pierwszą parę tworzyli Łęgowik i Lawson. Tym razem w pierwszej parze znajdują się wychowanek Włókniarza Częstochowa Oskar Polis oraz ciągle szukający dobrych wyników Denis Gizatullin. Kolejną parę otwiera Richard Lawson, który wystąpił w dwóch spotkaniach na torze w Opolu. Brytyjczyk w tym roku debiutuje w polskiej lidze, więc każdy występ na innym torze jest dla niego nowym doświadczeniem. Wraz z nim zobaczymy Huberta Łęgowika, który na torze w Opolu był prowadzącym parę.

W ekipie prowadzonej przez Mirosława Kowalika zobaczymy trzy typy par. W pierwszej znajdują się wyłącznie polscy zawodnicy. Będą to Indywidualny Mistrz Polski z 2012 roku, Tomasz Jędrzejak oraz Edward Mazur. Kolejną parę tworzą wyłącznie obcokrajowcy, a więc Nick Morris i Nicklas Porsing. Skład Rzeszowa zamyka para mieszana z czterokrotnym Mistrzem Świata, Gregiem Hancockiem na czele. Będzie on startował w parze z młodzieżowcami

Awizowane składy:

Stal Rzeszów
9. Tomasz Jędrzejak
10. Edward Mazur
11. Nick Morris
12. Nicklas Porsing
13. Greg Hancock
14.
15. Arkadiusz Potoniec

OK Kolejarz Opole
1. Oskar Polis
2. Denis Gizatullin
3. Richard Lawson
4. Hubert Łęgowik
5. Kevin Woelbert
6.
7. Adrian Bialk

Niedziela, 20 maja

Początek zawodów – godz. 18.00
Prezentacja – godz. 17.45
Próba toru – godz. 17.30

Mecz będzie transmitowany na żywo na antenie TVP 3 Opole od godziny 17.50.

Komentarze

komentarzy