Punktów: 237 +17
Średnia biegowa: 2.288 pkt/bieg

Adam Pietraszko

ur. 18 sierpnia 1982 w Częstochowie, Polska

Wychowanek częstochowskich „Lwów”. Licencję żużlową zdał w roku 1998. Jako junior przez cały czas wierny „Biało-Zielonym”. W roku 2002 stanął na podium Memoriału Ryszarda Chrupka w Rzeszowie, ulegając Karolowi Baranowi i Marcinowi Rempale. Rok później wspólnie ze Zbigniewem Czerwińskim i Jordanem Jurczyńskim wywalczył srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych, będąc najlepszym z trójki częstochowskich zawodników. W swoim dorobku ma także dwa medale w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W swoim ostatnim roku startów w roli juniora, wraz z Włókniarzem wywalczył także tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Do opolskiego Kolejarza trafił w roku 2004, co okazało się prawdziwym „strzałem w 10” opolskich sterników. Młody, 22-letni „Focus” przez cały sezon prezentował bardzo wysoką formę, mając bardzo duży udział w awansie zespołu do pierwszej ligi. Rewelacyjny sezon zakończył z bardzo wysoką średnią biegopunktową, równą 2,328, co zaowocowało miejscem w obsadzie Złotego Kasku. Tam, jak na zawodnika z drugiej ligi, pokazał się z bardzo dobrej strony i z 5 punktami (0,3,2,0,0) zajął 9 miejsce, będąc w końcowym rozrachunku wyżej m.in. od Roberta Kościechy, Sebastiana Ułamka czy Tomasza Chrzanowskiego. W tamtym sezonie wystąpił także w kilku zawodach ligi czeskiej w ekipie z Mseno oraz lidze angielskiej. Na Brytyjskich torach reprezentował Berwick Bandits, a także, po udanych meczach w jego wykonaniu, gościnnie startował kilkakrotnie w drużynie Peterborough Panthers. Po zamieszaniu w opolskim klubie i zwolnieniu trenera Piotra Żyto ostatecznie trafił do innego 1-ligowca w roku 2005 – TŻ Sipmy Lublin.

W Lublinie na początku sezonu pokazywał, że stać go na bardzo wiele. Udowodnił to chociażby w Ostrowie, gdzie pokonał szwedzkiego lidera zespołu z Wielkopolski – Petera Karlssona, który bardzo rzadko przegrywał wówczas na Ostrowskim torze. Prawdziwy kunszt pokazał jednak w Opolu, gdzie nie dość, że walnie przyczynił się do zwycięstwa lublinian, to jeszcze wywalczył 16 punktów oraz 2 bonusy w 6 biegach.

Po roku w Lublinie, wrócił do Opola. W sezonie 2006 opolanie mieli szybko powrócić do grona pierwszoligowców. W tym celu zakontraktowano również Krzysztofa Stojanowskiego. Wówczas miał okazję występować również w angielskim Oxford Cheetahs i startować obok sześciokrotnego Indywidualnego Mistrza Świata – Tony’ego Rickardssona. W trakcie całkiem udanego sezonu, Adam podjął jednak szokującą decyzję. Postanowił zakończyć swoją karierę zawodniczą.

Po jej zakończeniu pracował w firmie motoryzacyjnej u swojego ojca, a obecnie prowadzi własny sklep ze sprzętem narciarskim i rowerowym.