Punktów: 21 +3
Średnia biegowa: 0.774 pkt/bieg

Andrzej Musiolik

ur. 19 lutego 1968 w Rybniku, Polska

Wychowanek ROW-u Rybnik. Do grona profesjonalnych żużlowców dołączył po zdaniu licencji w 1986 roku. Już w swoim debiutanckim sezonie zdołał wygrać pierwszy bieg w pojedynku ligowym. W spotkaniu przy ulicy Gliwickiej z Falubazem Zielona Góra zwyciężył w pierwszym wyścigu, wspólnie z Antonim Skupieniem, a pokonał nie byle kogo, bo Jarosława Szymkowiaka i Zbigniewa Błażejczaka. Udanie zaprezentował się także w Brązowym Kasku. Na torze w Częstochowie wywalczył 14 punktów, stając na 2 stopniu podium półfinału, tuż za Dariuszem Michalakiem. W dwuczęściowym finale rozpoczął bardzo dobrze, od zdobycia dziewięciu punktów. Niestety, katastrofalne drugie zawody, w których zdobył zaledwie dwa punkty, nie pozwoliły mu na walkę o wyższe miejsca. Ostatecznie Musiolik zajął dziewiątą lokatę.

Do turniejów finałowych Brązowego Kasku zakwalifikował się również w kolejnym roku, zajmując w końcowej klasyfikacji dwunastą pozycję. W 1991 roku zajął drugie miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska, ulegając jedynie Leszkowi Matysiakowi. W Memoriale im. Jana Ciszewskiego na popularnej „Skałce” w Świętochłowicach, zajął natomiast czwarte miejsce. Jeszcze jako junior zapowiadał się na solidnego pierwszoligowego zawodnika, lecz z czasem zaczęło mu iść coraz gorzej.

Zanim trafił do Opola reprezentował jeszcze Śląsk Świętochłowice. W stolicy polskiej piosenki dał się zapamiętać jako zawodnik o solidnej posturze, często zapoznający się z nawierzchnią toru. Opolscy kibice z pewnością pamiętają także jego wygraną w kuriozalnym biegu, z macierzystym Rybnikiem w Opolu, kiedy to pozostała trójka została wykluczona, a bieg zakończył się bardzo rzadko spotykanym wynikiem 3:0.

Po kiepskim sezonie ponownie trafił do Świętochłowic, gdzie po sezonie ’98 zakończył starty na żużlu. Po zakończeniu kariery pracował przez jakiś czas jako kierowca TIR-a. Największymi sukcesami w karierze Musiolika okazały się, wywalczone wspólnie z ROW-em Rybnik, srebrny i brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w latach 1988 i 1989.