Punktów: 28 +4
Średnia biegowa: 1.684 pkt/bieg

Claus Kristensen

ur. 11 czerwca 1977 w Holstebro, Dania

Przygodę z żużlem, jak większość jego rodaków, zaczynał na minitorze, w wieku zaledwie dziesięciu lat. Do opolskiego zespołu trafił jako 21-latek, polecony przez Seana Wilsona. Był wówczas w Polsce zupełnie anonimowym zawodnikiem. Tak zresztą pozostało aż do końca jego kariery, gdyż poza kilkoma startami w opolskim zespole więcej w Polsce już nie jeździł.

W barwach OTŻ-u wystąpił w czterech spotkaniach, z czego trzy miały miejsce na wyjeździe. Zdobywał w nich od sześciu do ośmiu punktów, co jak na młodego i niedoświadczonego zawodnika było przyzwoitym wynikiem. Opolskiej publiczności zaprezentował się tylko raz, w pojedynku przeciwko drużynie z Krosna. W pięciu startach zdołał wywalczyć osiem punktów i trzy bonusy, ale indywidualnie nie wygrał żadnego biegu.

Na arenie międzynarodowej nie zaistniał ani jako junior, ani tym bardziej jako senior. Nie wywalczył awansu do żadnego finału mistrzowskich rozgrywek. W 1997 roku odniósł swój największy sukces w karierze zostając młodzieżowym mistrzem Danii. Finał ten był jednak słabo obsadzony. Wystarczy powiedzieć, że poza Clausem żaden z uczestników tego turnieju nigdy nie trafił do polskiej ligi, nie mówiąc już o sukcesach na międzynarodowej arenie.

Najlepszy okres w jego karierze przypadł na lata 2001 – 2002 . Właśnie wtedy notował bardzo dobre występy na torach angielskiej Premier League, wykręcając średnią niemal dwóch punktów na bieg. Był także blisko medalu w Indywidualnych Mistrzostwach Danii seniorów. Ostatecznie, w finałowym wyścigu przyjechał na ostatnim miejscu i sklasyfikowany został na czwartym miejscu. Medalowe pozycje zajęli inni zawodnicy, znani z występów w opolskim klubie Hans Clausen i Bjarne Pedersen, oraz Jesper Jensen. W 2002 roku wystartował w Indywidualnych Mistrzostwach Argentyny i w cyklu kilku turniejów zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Emiliano Sanchezowi.