Punktów: 17 +1
Średnia biegowa: 0.783 pkt/bieg

Janusz Gos

ur. 9 września 1951, Polska

Starty na żużlu rozpoczynał rok po wywalczeniu brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski przez Kolejarza Opole. W kolejnym sezonie wywalczył pierwsze punkty w rozgrywkach ligowych. Rok 1973 był najlepszym w jego krótkiej karierze. Próżno szukać co prawda dobrych występów w lidze, bo sezon zakończył ze średnią 0,80, lecz zdołał po raz pierwszy i jedyny w karierze awansować do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dwanaście punktów pozwoliło zająć mu 3 miejsce w półfinale w Gdańsku, gdzie w pokonanym polu pozostawił m.in. Mariana Witelusa, Ryszarda Kałużę, Andrzeja Marynowskiego czy Eugeniusza Błaszaka. W finale nie było już tak dobrze, gdyż zdołał wywalczyć zaledwie 3 punkty, zajmując 15 miejsce przed zawodnikiem Włókniarza Częstochowa Jerzym Kowalczykiem. Jeszcze w roku ’73 wystąpił w eliminacjach do finału Srebrnego Kasku, lecz w 4 rundach zdobył tylko 8 punktów i został sklasyfikowany na ostatniej 18 pozycji. Najlepsze wrażenie pozostawił po sobie podczas eliminacji na torze we Wrocławiu, gdzie z 7 punktami zajął przyzwoite 9 miejsce.

Lepiej wiodło mu się w tej imprezie w roku kolejnym, ale 2 punkty w Rybniku i 5 w Opolu pozwoliły tylko na zajęcie 10 miejsca, które nie dawało awansu do finału. Bardzo rzadkie szanse zaprezentowania się w potyczkach ligowych skłoniły zawodnika do zakończenia swojej kariery po roku 1974.