Punktów: 510 +88
Średnia biegowa: 1.455 pkt/bieg

Józef Cebula

ur. 16 marca 1966 w Opolu, Polska

Wychowanek opolskiego Kolejarza. Egzamin na żużlową licencję zdał w 1985 roku. W lidze zadebiutował w trzynastej kolejce spotkań podczas meczu w Bydgoszczy W trzech startach zanotował upadek i dwa zera. Już w kolejnym sezonie wywalczył sobie jednak miejsce w podstawowym składzie Kolejarza, choć wyniki nie były jeszcze olśniewające. Jego talent rozkwitł w trzecim roku startów na żużlowych torach. Walnie przyczynił się wówczas do powrotu opolskiego klubu w szeregi ekstraklasy, uzyskując średnią powyżej dwóch punktów na bieg. W tym samym roku wywalczył awans do finału MIMP, zajmując w nim z sześcioma punktami jedenaste miejsce. Wystąpił też w dwudniowym finale Srebrnego Kasku, zdobywając w sumie siedem punktów, co dało mu czternastą pozycję. W finale MMPPK zdobył aż dwadzieścia jeden punktów. Niestety koledzy z drużyny (Waldemar Gabor, Edward Świerc) dorzucili jedynie trzy punkty i Kolejarz został sklasyfikowany dopiero na ósmym miejscu. Wystartował także w eliminacjach IMP. W rundzie wstępnej rozegranej w Świętochłowicach zajął drugie miejsce. Ćwierćfinał w Opolu skończył na ósmej pozycji. Gorzej było w leszczyńskim półfinale, w którym zdobył trzy punkty, nie uzyskując awansu.

W 1988 roku był jednym z jaśniejszych punktów drużyny, gdy ta z hukiem opuszczała ekstraklasę. Podczas spotkania w Zielonej Górze zdobył piętnaście punktów, w Opolu z Unią Leszno czternaście. W kolejnych dwóch sezonach był solidnym, ligowym zawodnikiem, ze średnią około 1,7 punktu na bieg.

Zakończył karierę w 1992 roku w wieku zaledwie dwudziestu sześciu lat, po niezbyt udanym sezonie. Pod koniec lat ’90 znów pojawił się na opolskim torze, tym razem jako toromistrz.