Punktów: 12 +1
Średnia biegowa: 0.565 pkt/bieg

Maciej Głód

ur. 15 maja 1974 w Bydgoszczy, Polska

Syn jednego z polskich międzynarodowych sędziów żużlowych – Ryszarda Głoda. Licencję żużlową zdobył w 1991 roku i już tego samego roku debiutował w rozgrywkach ligowych w barwach macierzystej Polonii Bydgoszcz, która do rozgrywek drugiej ligi zgłosiła również swoje rezerwy. Pierwszy rok startów był dla zawodnika niezwykle trudny. Podczas 9 biegów wywalczył tylko 1 punkt. Jako ostatni na mecie meldował się czterokrotnie i aż 4 razy nie ukończył wyścigu, z powodu upadku.

W kolejnym sezonie startował już dla pierwszej drużyny Polonii w Ekstralidze. Szansę otrzymał w dwóch spotkaniach, jednak nie zdobył punktów. Później startował częściej, a w 1994 stał się już podstawowym juniorem zespołu. Poprawie uległy też wyniki osiągane przez żużlowca, jednak nie na tyle by pozostać w mającym co roku mistrzowskie aspiracje klubie.

Z zespołu znad Brdy odszedł po roku 1994, reprezentując w swoim ostatnim sezonie startów jako junior barwy Motoru Lublin. Tam wystąpił tylko w jednym spotkaniu, nie zdobywając punktów w dwóch biegach.

Rok 1996 był dla niego pierwszym w kategorii seniorów. Zawarł wówczas kontrakt z CemWapem Opole. W „Stolicy polskiej piosenki”, podobnie jak w poprzednich klubach nie błyszczał i po kolejnym roku niepowodzeń postanowił zakończyć swoją krótką karierę.

W swoim dorobku posiada złoty i srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski, wywalczony z macierzystą Polonią, jednak jego wkład w końcowy sukces drużyny był znikomy. Wspólnie z młodzieżowcami bydgoskiej Polonii wywalczył srebrny medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Zdołał również awansować do finałów Srebrnego oraz Brązowego Kasku. W serii turniejów o Srebrny Kask sklasyfikowany został ostatecznie na 15 miejscu, natomiast w finale Brązowego Kasku na krośnieńskim owalu zajął bardzo dobrą czwartą lokatę, kiedy to po raz pierwszy i jak na razie ostatni triumfował zawodnik z Krosna – Maciej Bargiel, wyprzedzając Piotra Barona i kolejnego z reprezentantów drużyny z Podkarpacia – Ireneusza Kwiecińskiego. Maciej wywalczył w tych zawodach 11 punktów i wyprzedził m.in. Waldemara Walczaka, Waldemara Szubę czy Piotra Markuszewskiego.