Punktów: 32 +3
Średnia biegowa: 0.407 pkt/bieg

Mirosław Podchorodecki

ur. 12 lutego 1976 w Lewinie Brzeskim, Polska

Licencję żużlową uzyskał dopiero w wieku 19 lat, w 1995 roku wspólnie z Sylwestrem Dudkiewiczem. Przez całą swoją krótką, zaledwie trzyletnią karierę reprezentował jedynie zespół z Opola. Pierwszy punkt w rozgrywkach ligowych wywalczył w wyjazdowej potyczce CemWapu z RKM-em Rybnik. Dostał również szansę występu w eliminacjach MMPPK, gdzie w jedynym biegu, w którym brał udział, zanotował upadek. Rok później w opolskim Turnieju Sponsorów wziął udział również tylko w jednym biegu, w którym posłuszeństwa odmówiła jego maszyna. Podczas tego turnieju, wystąpił także w biegu memoriałowym Gerarda Stacha i biegu z okazji 15-lecia startów na żużlu Wojciecha Załuskiego. Zajął w nich odpowiednio trzecie i czwarte miejsce, rywalizując jedynie z Dudkiewiczem.

W ostatnim sezonie startów, czyli roku 1997, zanotował najlepszy występ w karierze w meczu ligowym. W potyczce z Wandą Kraków na torze przy ulicy Wschodniej startując jako zawodnik rezerwowy wywalczył siedem punktów w czterech startach. Bez powodzenia ponownie startował w eliminacjach MMPPK i MDMP, gdzie wspólnie z kolegami odpadał w początkowej fazie turnieju. Ambitna postawa na torze w połączeniu z małym doświadczeniem i kiepskiej jakości sprzętem nie zawsze dawała efekty. Biegi z jego udziałem dość często kończyły się upadkami czy defektem motocykla